המתים המהלכים 4.02: נגוע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 2?

 • Michael Ginzburg

  ובכן, המנגנון העלילתי פעל בחריצות יתר ולו בגלל טעויות אסטרטגיות של החבורה:
  למה לא הרגו את כל הזומבים על הגדרות מלכתחילה אלא נתנו להם זמן להצטבר בהמוניהם
  ולהוות בעיה כה מכרעת?

  סיפורי הצד של דמויות זניחות שוב לא עניינו אותי והסו-קולד תעלומה של מי האכיל את הזומבים
  בעכברושים אינה תעלומה כלל – המושל הוא לא המאכיל כיוון שהיה פריים גם מבפנים הכלא.
  זו הילדה הבלונדה או אולי ריק עצמו ויש לו מניעים.

  • גלן היה עסוק בלהעלות תמונות של מגי לאינסטגרם מכדי לשים לב להתקבצויות של הזומבים, או למי שמאכיל אותם באישון לילה. אמנם כל הסיפור הזה הסתיים בטוב, שלא כמו הנגיף והמוות של חלק מהשורדים, אבל בבירור זה היווה טריגר לויתור של ריק על החווה, הקרבת החזירים (אולי אחד הגורמים לשפעת) כדי להציל את השורדים ולבסוף לחזור למקומו הטבעי כמגן ומנהיג. אבל זה לא מתרץ את החורים בקו העלילה הזה, החל מחוסר תשומת הלב של מאיישי עמדות התצפית (רק עמדה אחת אוישה, זו של גלן ומגי?) וכלה בהערה של קארל לריק שצריך לטפל במהלכים הצובאים על הגדרות, ומשיכת הכתף של ריק.

   איך הגעת למושל? אפילו לא ניסו לרמוז לכך. בפירוש מדובר במישהו מבפנים, אחד החדשים (ואני כולל ביניהם את אלו שהצטרפו בעונה הקודמת, למעט מישון). לא רואה סיבה שריק יעשה זאת. יש לו בעיות, אבל זה מוגזם. אולי הילדה, אבל היא כ"כ פחדנית וטיפשה, שספק אם הייתה יוצאת באמצע הלילה כדי להאכיל את "ניק" וחבריו.

   אני חושד ששתי הבנות נכתבו אל תוך הסדרה כגרסה שלה לבן ובילי, התאומים של דונה ואלן (חבריהם לקבוצה של טייריז וסשה בעונה שעברה נקראו על שם שלושה מהם, אבל כלל לא הזכירו את דמויות המקוריות והיו סתם עלובים). הדרך בה אבא שלהן מת, הדפקט של אחת הילדות, האימוץ ע"י קרול (בן ובילי אומצו ע"י גלן ומגי). בקיצור, קרול צריכה לשים עליהן עין והילדות צריכות להיזהר אחת מהשנייה.

   ברגע שקארן סירבה להתקדם עם טייריז, ידעתי שזה לעולם לא יקרה. גם ברור למדי מה קרה לה ולבחור השני, גם מבלי שהפרומו לפרק הבא יחשוף זאת (וכך אכן נעשה). לא בטוח אם אותו אדם גם קשור להאכלת המהלכים, אבל לדעתי זה סיכוי נמוך מאוד. אפשר להוסיף גם את ההצצה להמשך העונה בסוף פרק הבכורה, כשטייריז מבקש ללכת בדרך מסוימת, שבדיעבד ספיילרה את את העתיד לקרות למישהי שאכפת לו ממנה.

   בת' ממשיכה להיות מוזרה, בצורה טובה. בעונה השנייה היא שקלה להתאבד, עכשיו היא מתייחסת למוות של הסובבים אותה כעניין טריוויאלי. לא זכורה לי אניטרקציה קודמת שלה עם מישון, אבל זה היה נחמד. לא זכור לי כל סיפור הרקע של מישון בקומיקס או בסדרה (מה שידוע לנו) ובכל זאת מעניין אם יש משהו מאחורי הקטע עם ג'ודית.

   • Ron

    (ספויילרים קלים מאוד לקומיקס)
    גם אני לא זכרתי שאמרו משהו על
    עברה של מישון שקשור לילדים בקומיקס אבל ראיתי באינטרנט שהיא כן אמרה
    בגיליון 22 שהיו לה שתי ילדות בנוסף לכך יש גיליון מיוחד על מישון בימים
    הראשונים של המגפה (שאגב מסביר את הזומבים שהתלוו אליה) והיא אומרת בו
    שהמשפחה שלה מתה וזוהי ההתייחסות היחידה אל המשפחה שלה בגיליון, אם אני לא
    טועה.

    חוץ מזה אני אוהב שהסדרה משתמשת בסצנות ורעיונות מהקומיקס כמו
    שתי הבנות, כמו שתומר אמר ולפי הטריילרים והפרומואים מצפה לנו סצנה שאני
    אישית ממש אהבתי בקומיקס. בנתיים אני אוהב את העונה, אני מקווה שהיא תמשיך
    ככה (או שתשתפר).

    • לא קראתי את הגיליון ההוא, אבל אני מודע אליו (הוא מספר גם על שני הזומבים שליוו אותה עד הופעתה הראשונה, לא?) אבל לא ידעתישכחתי לגבי הילדות.

     על איזו סצינה עתידית אתה מדבר? (עם אזהרת ספוילרים, כמובן.)

     • Ron

      (ספוילרים ספוילרים ספוילרים לקומיקס ולסדרה)

      אני מדבר על הריב בין טייריז לריק והנאום של ריק (we are the walking dead), זה פשוט נאום שקשה לי לשכוח. באחד הטריילרים אם אני לא טועה רואים אותם רבים ומכים אחד את השני ואני פשוט מקווה שיכניסו את הנאום.

      ועוד ספויילרים בערך:

      אני חושב גם שאולי העלילה של אחד האסירים מקומיקס שלא נכנס לסדרה תהיה בעונה הזו (אני מדבר על אותו אסיר שנתן לאנדריאה צלקת) ואולי אפילו ישתמשו בילדות שעכשיו קרול אחראית עליהן… אבל זה ניחוש כי לא ראיתי שום דבר שמרמז על כך.

      אני גם שמח שהופכים את מישון ליותר אנושית (והגיונית) למרות שבנתיים אני יותר אוהב את מישון שבקומיקס מפני ששם היא לא אוהבת להשתמש בחרב שלה ובכלל להילחם. היא באה לכלא בשביל להיות מוגנת ולא הייתה לה שום בעיה לנטרל את הזומבים שלה ולתת את החרב שלה. זה ההבדל שקצת מציק לי כי בסדרה מישון מאוד אוהבת לפעול בניגוד לקומיקס שבו היא נלחמת בגלל שהיא חייבת. אז אולי עקב מה שקרה לה היא תיקח הפסקה קטנה ונלמד יותר על העבר שלה.

      ולא ספויילרים:
      אני גם מאוד שמח שהוסיפו הרבה דמויות למרות שבהתחלה חששתי מזה אבל אני חושב שזה יעשה רק טוב לסדרה מפני שזה נותן אפשרות לעוד בעיות ועלילות ראשיות ומשניות שלא היו קורות אם החבורה הייתה נשארת קטנה.

      • ספוילר

       יכול להיות, לא שמתי לב לזה. אני זוכר רק מהפרומו לפרק הבא את טייריז וריק מדברים מעל הגופות החרוכות, וטייריז דורש לדעת את זהות הרוצח ברגע שיתגלה.

       אני בספק אם יכניסו את הסיפור ההוא, מאחר וכבר היו לנו את דמויות האסירים שמתו בתוך זמן קצר. זה כן עשוי להיות מקור לעלילה אחרת, בין אם היא קשורה לילדות, לרצח קארן ומה-שמו ואו העכברים, אבל לאו דווקא באופן בו זה נעשה בקומיקס.

       ספוילר לפרקים עתידיים:

       מהפרומו בסוף הפרק הראשון ראו שמישון ממשיכה מתכננת להמשיך בחיפושיה אחר המושל, ואף טייריז מבקש להצטרף אליה (מה שבדיעבד רמז לכך שאין לו שום סיבה להישאר בכלא בהמשך, ועכשיו זה ברור עם מותה של קארן ולצערי הפרומו לפרק השלישי חיזק את המניעים למסלול העתידי שייקח). היי, אולי זה יפתח את מערכת היחסים ביניהם כפי שבקומיקס לא הספיקו לעשות.

 • Saturn

  באמת יותר מדי דברים לסספנד ושפשוט טיפשים.

  קארן שמעה מה שלא שמעה כשהיא שתתה מים אבל כשהזומבי על סף דלתה היא לא שומעת כלום? מה, ברגע שראשה נגע בכר היא נפלה לתרדמת של 100 שנים? אין דבר רועש יותר מזומבי בלילה. חחחחחאערררררר חררררר עורררררר חאאאאאאא. איך לא כל כל הבלוק התעורר מיידית? הבחור עשה ניתוח לב פתוח בתא ליד וקארן ישנה שינת מלאכים.

  (למה בכלל הם לא סוגרים את דלת התא בלילה? לך תדע מה יקרה. אולי הזומבים יפרצו את הגדר בלילה כשכולם ישנים ויגיעו מרחק פסע מהמיטות? בשביל יש להודות לדלתות תאי הכלא ולהשתמש בהם).

  למה אף אחד לא טורח לדלל את הזומבים ליד הגדר? זה הא' ב' של סיטיואציה כזו. כל יום מדדלים בבוקר ובלילה. מה הבעיה? דוקרים בכיף דרך הגדר, מה עוד אפשר לבקש? מישון יכולה לצאת עם הסוס כמו פרש ולערוף ראשים של 20 ברצף בהינף החרב.

  לא היה צריך את עניין הגדר בשביל שריק יתעשת. הוא הקריב את החזירים וחזר לעמדתו בגלל הנגיף של הבחור הממושקף לכן לא היה טעם בלעשות מהגדר בעיה.

  יכול להיות מעניין הכיוון של הפרדה רצונית בין החברים כדי למנוע התפשטות נגיף. מעניין איך יהרסו גם את זה.
  טייריס כנראה הולך להחריב את העולם בשביל מישהי שמערכת היחסים איתה שלו ארכה פרק אחד מבחינת הצופה. נו באמת. קארן הייתה נגועה ודינה היה מוות. שריפת הגופה הדרך הכי טובה לטיהור. לאן הנעלמה הפרקטיות. עוד שניה בסצנה שלו איתה בתחילת הפרק הוא היה מתוודה שאם הוא יכל לבחור הוא היה מעדיף שהאפוקליפסת הזומבים תתרחש אם זה אומר שהוא היה מכיר אותה והם היו נהפכים לזוג.

© עידו ישעיהו