דקסטר 8.02: כל נקודה חיובית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/07/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "דקסטר" עונה 8 פרק 2?

תגיות:
 • מיקה

  מה, אני הראשונה?
  טוב, נו.
  היה אחלה יום ראשון בשבוע. גם דקסטר וגם דם אמיתי שימחו אותי והפתיעו אותי וגרמו לי למתח.
  ולענייננו:
  כשדב והבוס שלה הלכו למחסן, הרי היה ברור שמה שמו עוקב אחריה עדיין. הלב שלי קפץ כשהיא הלכה למחסן לבדה. מתי הוא יתנפל עליה? מה יקרה?
  ואז הוא התנפל, והיא היתה הדב הקיק אס שהיא, הכניסה לו מכות – אבל בכל זאת נכשלה. ואז הוא סגר אותה במחסן, שתמות.
  אז איך היא יצאה?
  זה בהחלט לא היה לי צפוי.
  אשר לטביעות האצבע שנמצאו על השקית, זה כן היה צפוי. החלק המפתיע הוא שלא דקסטר ולא הדוקטור הבינו לבד שזה שתול. הרי השקית הונחה שם אחר כבוד בשביל שתימצא. למה בשם אלוהים שהם יניחו שטביעת האצבע היא של הרוצח האמיתי?
  הזוי.
  אבל העלילה הזו, של הרוצח האמיתי, עדיין מסקרנת. וכמובן, מסקרן ביותר כל התהליך שעובר על דב וגם התהליכים שעוברים על דקסטר. אז בגדול, לי נחמד ביותר.

  • Tomer Soiker

   רגע לפני כן אל פאסו החזיק אקדח מכוון לראשה של דב, כשהיא חבולה וחסרת אונים, אבל חס על חייה ואמר "למזלך אני לא הורג כשלא משלמים לי על זה". במילים אחרות, אין סיבה שהוא ינעל אותה כדי שתמות. לא, אני חושב שהאידיוט לא העריך אותה מספיק ובסה"כ סגר את הדלת מבלי לנעול אותה.

   ספוילר להשערה צפויה:

   שקוף מדי שווגל תתגלה כרוצחת, אבל הכל מצביע אליה. אני מקווה שהתסריטאים למדו מטעויות העבר, ובכל זאת.

   היא חוזרת למיאמי בדיוק כשצץ רוצח סדרתי חדש, כשהיא כמומחית הראשונה לקבוע זאת לאחר רצח אחד בלבד. היא מקבלת מהרוצח את חלקי המוח שחתך מקורבנותיו, אבל זה רק מה שהיא סיפרה לדקסטר. בנוסף לכך, היא יכלה לביים את כל עניין הפריצה לדירתה רק כדי למשוך את דקסטר ולהראות לו את הסירטון ש"הונח" על שולחנה.

   שנים של ניתוח פסיכופטים והתיאוריה שלה שהם מתנה ולא חריגה מהנורמה, עשויה להיות אמירה על עצמה.

   • maayan1

    לגבי דב….

    לדעתי זה היה חור ענק שהוא לא הרג אותה. אבל למדתי להניח לדברים כאלה בדקסטר, היו דברים הרבה יותר גרועים בהיגיון שלהם מזה.

    זה היה ברור לי מיד שהיא זו שהרגה אותו. דקסטר היה כזה דביל שהוא בא אליה זה היה כזה ברור איך הוא לא קלט המפגר, הייתי בשוק כשהוא הלך משם ולא קלט.

    אבל דברים מעין אלו פחות מפריעים לי. מאוד מעניין אותי התהליך שדברה עוברת וזה מה שחשוב (גם העבודה הזאת שלה נשמעת לי כמו הדבר לא הכי אמין, במיוחד ב"תנאים המיוחדים שלה" שהיא מתקשרת אחרי שבועיים או משהו)

   • מיכאל גינזבורג

    מעולה, פתרת לנו את כל העונה 🙂

 • Saturn

  קראתי כמה תאוריות מעניינות ברשת לגבי המתרחש אבל אני מהסס לתת לכותבים מספיק קרדיט שזה מה שאכן יקרה.

  בכל אופן, פרק טוב. מה שאני כן מפקפק בו הוא הטלת האשמה על דב לגבי הרצח.

  איך היא ברחה מהמחסן? באיזה נשק השתמשה אם המתנקש לקח את שלה ושם אותו בתא הכפפות? ולמה אם דב כן רצחה אותו, שהיא תטרח לפתוח הדלת ולשים את כלי הרצח בתא הכפפות?

  קורה פה משהו אחר.

  • Tomer Soiker

   האקדח שדב ירתה איתו הוא לא אותו אחד שנמצא בתא הכפפות. לפני שאל סאפו נרצח הוא לקח ממנה את האקדח כשהפתיע אותה בתא האיחסון, ואז היא קפצה עליו כשהתכוון לצאת משם עם התכשיטים.

   שתי אפשרויות:

   1. כמו שוטרת טובה לשעבר דב החזיקה נשק גיבוי והטמבל לא טרח לבדוק, כמו שלא העריך אותה נכון כשלא הרג אותה או נעל אחריו את הדלת (אז מה היה הטעם לסגור אותה בכלל?)

   2. דב אכן הייתה מטושטשת כפי שסיפרה לדקסטר ולא זוכרת שביצעה את הירי. זה לא רק מסביר את הירי הלא מדויק והשארת הראיות (זכוכית עם דם) במקום הרצח, אלא גם את העובדה ששכחה לחפש את הנשק שאל סאפו לקח ממנה.

   • Saturn

    מובן לי שזה לא אותו אקדח. לא ברור למה שהשוטרים או לפחות וינס יתייחסו אליו ככלי הרצח.

    קשה להעריך אם דב נושאת אקדח גיבוי גם בעבודתה החדשה. אם סאפו טורח לקחת את הנשק הראשי שלה אז הוא לבטח ייקח גם את נשק הגיבוי, אם קיים כזה.

    אם נזרום עם התיאוריה שווגל היא פושעת מסוג שהוא אז אפשר להעלות את האפשרות שזו היא שירתה במתנקש וגרמה לזה להראות כמו דב כי היא רוצה להתעסק עם דקס והקרובים לא.

    איפה התכשיטים? אם דב לקחה את השק כדי שתקבל פרס גדול יותר אז למה לברוח מזירת הפשע?

    אם לקחה לשימושה האישי אז מדובר בצעד תמוה מבחינת הדמות של דב למרות אמירתה הצינית שאולי אחיה מתחיל להשפיע עליה.

    אם

    • Tomer Soiker

     איך הגעת לזיהוי של האקדח בתא הכפפות ככלי הרצח? התסבוכת אליה תיכנס דב היא השאלה כיצד האקדח שלה הגיע לאל סאפו ולמה לא סיפרה על הקשר ביניהם. אם דקסטר לא היה גונב אותו מחדר הראיות, היו מוצאים את טביעות האצבע של דב ומקשרים אותה אל הקורבן, ואולי אף לזירת הרצח.

     דב הייתה שוטרת כל חייה והיא ממשיכה לעסוק ברדיפת פושעים, כך ששיטות העבודה שלה לא אמורות להשתנות. אקדח גיבוי זה חובה עבור מישהי כמוה. כאמור, אל סאפו לא העריך אותה מספיק ולכן האידיוט השאיר אותה בחיים. אחרי שכיסח לה את הצורה הוא לא האמין שהיא תצא משם לפני שייסע, בטח שלא תירה בו.

     איך ווגל אמורה להיקשר לסיפור הזה? מניין לה לדעת על ענייניה של דב, העבודה שלה והמתנקש של המאפיה?

     צריך לחכות ולראות אם התכשיטים יצוצו בפרק הבא. דב כבר הודתה בפני דקסטר שהרגה את אל סאפו, גם אם הייתה מטושטשת ולא זוכרת בדיוק מה קרה, היא הייתה בזירת הרצח. אז התכשיטים גם אמורים להיות אצלה. והיא לא תטרח כ"כ בלי למסור את התכשיטים לאלוויי ולהרוויח את העמלה עליה עבדה כה קשה.

     • maayan1

      ובנוסף לכל הנאמר-

      הרי דקסטר מצא את הדם של דב על החלק החיצוני של המכונית, אם ווגל רצתה להפליל אותה, נראה לי שיהיה לה טיפה מסובך לשתול שם דגימת דם של דב.

     • מיקה

      רציתי לכתוב את מה שאתה כתבת, למרות שלא הייתי בטוחה אם כדאי לי בכלל. לגבי השאלה למה האקדח נלקח כראיות – טוב, דא, מאץ'?! אקדח שנמצא בתא הכפפות של אדם עם אקדח משלו, בזירת פשע, שהמשטרה כבר יודעת שהוא רוצח של המאפיה (ע"ע קווין שבדק לגביו כשדב התקשרה אליו). וגם אם הם לא יודעים שהוא ורצח של המאפיה, זה אקדח. שנמצא בזירת פשע. מן הסתם זה בגדר "ראיות"!
      אשר שלאל סאפו שהשאיר את דב במחסן – אני חושבת שהוא כן נעל אותה; היתה התעכבות עליה כשהוא סוגר את המחסן והיו קולות של נעילה, אאז"ן. אז איך היא יצאה? שאלה מצוינת. אבל דב בחורה עם תושייה. ולך תדע מה עוד היה שם במחסן. ואם הוא לא נעל, אלא רק סגר את המחסן – עדיין בסדר. בכלל לא הזויה לי ההערה של "יש לך מזל שאני הורג רק כשמשלמים לי על זה" ולמה לסגור את המחסן בכל זאת?
      כי לך תדע מתי השומרים עושים שם סיורים, למשל, וייראה להם מוזר שיש דלת פתוחה. וזו גם דרך מצוינת להבהיל את דב, כמו שטרחו להראות לנו.
      אשר לתאוריה שווגל היא הרוצחת, נו, זה די מובן מאליו, כך שאני מקווה שהם הספיקו ללמוד מהטעות עם הפרופסור בעונה 6 וזו רק הטעיה. ואאל"ט, בעונה הקודמת גם היה מישהו כזה שנראה היה שהוא הרוצח ובסוף הסתבר שהוא לא, לא?

      • מיכאל גינזבורג

       יאללה יאללה כל אחד נהיה לי פה לי מינימום בלש במיאמי וייס 😉

       אחלה תיאוריות, תומר ומיקה! 🙂

 • סתם משהו ששמתי לב אליו – בערך בדקה 10 יש את Make Your Own Kind Of Music . השיר היה גם בפתיחת העונה השנייה של אבודים, במונטאז' של החיים של דזמונד בתחנה.

  קצת קריפי – כמה שעות לפני שראיתי את הפרק שמתי בפייסבוק את הקטע ההוא. אולי היקום מנסה לומר לי משהו.

© עידו ישעיהו