דקסטר 8.01: יום יפהפה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/07/2013 בקטגוריה ‏כללי

מה חשבתם על פרק פתיחת העונה השמינית והאחרונה של "דקסטר"?

דקסטר 8.01

תגיות:
 • תתש

  לא פרק מלהיב במיוחד, אבל ממשיך לשמור על הרמה מהעונה הקודמת. אני דווקא אהבתי את סצנת הסיום.

  זה תהליך שנמשך כבר כמה עונות, ופרק הזה זה נהיה רשמי – דברה היא הסיבה למה כדאי לצפות בסדרה. ג'ניפר קרפנטר הייתה פשוט מצויינת לאורך הפרק. הידיעה שיש רק עוד 11 פרקים בהם נזכה לראות אותה משחקת את הדמות הנהדרת הזאת מעציבה אותי.

  שרלוט רמפלינג היא היריב/משהו אחר הכי ראוי שדקסטר קיבל מאז טריניטי. הסצנה בחדר המתים איתה ועם דקסטר הייתה כל כך טובה.

  אני לא מבין איזה מטרה העלילה של קוויין ואחותו של בטיסטה משרטת? חדלתי להאמין שקוויין פתאום יזכר בכל החשדות שלו לגבי דקסטר מעונה 5 (כי אם הוא לא נזכר בזה אחרי שלה-גוורטה האשימה את דקסטר, אז הוא בחיים לא יזכר) ושהוא יהיה חלק ממפלתו של דקסטר. יש דברים שיכולים להיות פילר הרבה יותר טוב מזה.

 • maayan1

  מסכימה עם תתש, כאילו בערך לא לגמרי…

  ספוילרים ספוילרים..

  דבר ראשון- וואו, ממש התרשמתי לטובה, האמת שהכיוון שהפרומואים הלכו עליו פיתח בי ציפיות (לא ראיתי את רוב הפרומואים, רק אחד עם דברה ודקסטר בסופר-מארקט שזה סימן לי שהיא מתחילה לעבור התמוטטות עצבים – ותכלס כ"כ ציפיתי לזה כי זה מה שהיה צריך לקרות לדעתי בעונה הקודמת, ולכן התרעמתי כ"כ על העונה הקודמת כי התגובה של דברה פשוט לא הייתה אמינה.)
  אבל טוב נו, מוטב מאוחר, אני מניחה.
  בנתיים הפרק מילא את הציפיות והקפיץ אותם לשמיים בערך- מסכימה עם תתש שכל הסצנות של ג'ניפר היו ענקיות והיא שחקנית ענקית. תמיד ראיתי את הסדרה בעיקר בגללה, אבל בעונה שעברה אפילו הרסו לי את הדמות שלה, כך שממש התעצבנתי. הפרק הזה נסח בי תקווה ואני ממש רוצה שימשיכו בקו הזה.

  מסכימה גם לגבי האישה שהביאו לקייס- נראית דמות ממש מעניינת. הסצנה הסופית שהיא מגלה לדקסטר שהיא יודעת הייתה גדולה. רק לא ממש הבנתי של מי היו הציורים האלה, של הילד של דקסטר? (ואיך הוא גדל :-))…

  חשבתי שיראו את האנה כי הראו אותה בקטע של "בפרקים הקודמים"- ניחוש פרוע- אולי היא הרוצח הזה שחותך לאנשים את המוח? נראה קלוש אבל אולי.

  העלילה של קווין והאחות של בטיסטה באמת מיותרת, אבל אני מניחה שיכלו לעשות פילרים יותר גרועים, אז שויין.

  קצת חבל לי שהם מראים כל-כך הרבה דברים בקטע של "בפרקים הבאים", לדעתי יש מצב שהראו קטעים יותר מרק בפרק הבא, אלא עוד דברים הלאה. חבל, למה לחשוף כ"כ הרבה? בגלל זה נמנעתי למראות את רוב הפרומואים, וההצצות לעונה. אבל היה קטע אחד משם שאני ממש מצפה לו.
  ממש מקווה להמשך עונה טובה וסגירה יאה לסדרה. מקווה שלא אתבדה, כי פרק הפתיחה של עונה שעברה נתן לי את אותה הרגשה, אבל העונה הפכה לפלופ ענק. ממש מקווה שזה לא יהיה המצב הפעם.

  • מיכאל גינזבורג

   עד עכשיו, הפכו את אחות של בטיסטה לגוף יפה ודמות משעממת עד מוות וזה בזבוז מוות מענה.

 • מיקה

  הציורים היו ציוריו של דקסטר עצמו בתור ילד. בגלל זה הראו לנו את החתימה המפורשת שלו, כי לא סמכו על הצופים שיבינו לבד. כנראה שלא עבד להם, למרות הכל ~לשון~.

  קווין וג'יימי – לא מסכימה שזה פילר. זה היה שם כי היה נחוץ להראות כמה חסר אונים דקסטר, בחיפושים אחר דב הנעלמת, בכמה שהוא מסתמך על ג'יימי המסכנה.
  ואני גם נהניתי, באופן כללי.

 • אורן

  הורדתי בטעות את הגרסה המצונזרת, ומילא העירום שפוקסל – אבל השקיטו את כל הקללות של דב :(((
  פרק בינוני, אבל אני מחכה לראות מה יקרה עם דב. גם המומחית שהביאו לקייס מסקרנת אותי מאוד.

 • מיכאל גינזבורג

  שרלוט רמפלינג היא אולי הסיבה היחידה שיהיה אפשר לשרוד עד סוף הסדרה. למה אתם מתייחסים אליה כיריבה? נשמע כאילו היא הכירה את הארי והיא בכלל באה לעזור לו. אולי הארי רפאים מבקר גם אצלה.

 • Saturn

  פרק פתיחת עונה סולידי.

  שיחות דב-דקסטר מצויינות.
  הדמות החדשה מסקרנת. הקייס החדש בהתחלה נראה לא מלהיב אבל אז נפתח לקורבן הראש.

  מינון גדול מדי של הארי וקריינות מסבירת-יתר של דקסטר. למה בכלל הוא צריך לקריין שהוא הולך ל X אחרי שהוא סיים לחפש מידע על זה?

  מה הקטע עם קווין? מקווה שלא מדובר בשוב פילר.

  • מיכאל גינזבורג

   יש לי הרגשה שהכותבים מכוונים לכך שקווין יגלה משהו במקרה ויתחיל לחקור מחדש את דקסטר.
   מקווה שלא יהיה משהו טיפשי בפרק הבא כמו, נגיד, אבא רפאים מספר לדקסטר הכל על הדמות של שרלוט.

   • maayan1

    "אבא רפאים" לא יכול לספר לדקסטר משהו שדקסטר לא יודע. "אבא רפאים" לא מייצג את האבא האמיתי של דקסטר, אלא חלק בדקסטר עצמו, וכשהם מדברים זה כאילו קונפליקט פנימי (כי היוצרים עצלנים מדי בשביל להציג לנו קונפליקט פנימי בצורה יותר מתוחכמת מאשר וייס עובר ודיבור לדמויות לא קיימות, אבל זה סיפור אחר).

 • Tomer Soiker

  למרבה ההפתעה, היה פרק לא רע. הבעיה העיקרית שלי היא שהסדרה יוצאת מגדר הרגיל כדי להגיד לנו שדקסטר מאבד את שפיותו מפני שדב נטשה אותו. שנים הוא שרד עם הסוד והנוסע האפל, אחותו מגלה את זה ואחרי חמש דקות הוא לא מצליח לתפקד בלעדיה? אני מקווה שבהמשך יתבהר שזה תהליך טבעי שדקסטר עובר לפני נפילתו.

  ד"ר ווגל מזכירה לי מאוד את וולטר בישופ (איזשהו שילוב בינו לבין וולטרנייט), ולא עוזר ששרלוט רמפלינג קצת דומה לג'ון נובל… על כל פנים, התוספת שלה מבורכת נכון לעכשיו ושמח שלא מרחו את העניין במשך כמה פרקים. אין ספק שהייתה לי היכרות עמוקה עם הארי לפני שנים רבות והוא סמך עליה עם סודו של דקסטר. אני לא מאמין שהיא תהווה איום על דקסטר, אלא תהיה אבן דרך גדולה עבורו אל קו הסיום.

  מעניין המסלול של דב בכדורים, סמים וגברים מסוכנים כגיהנום אישי מבחירה. חיים הרסניים כמפלט מדקסטר. חוסר הזהירות שלו, בהריגת בריגס והיעלמותו (הקצרה) של האריסון, הוכיחו שהיא צודקת. למרות הסבל שלה, נדמה שדב נמצאת במקום הרבה יותר מרתק מכפי שהייתה בעונה שעברה, שותפה מאולצת לפשעי אחיה. כפי הנראה גם נסתם הגולל על "אהבתה" לדקסטר, וטוב שכך.

  דמויות המשנה, כרגיל, מקבלות קווי עלילה בנאליים. ג'יימי* דפוקה שהיא נכנסת למיטה (תרתי משמע) עם קווין העוד יותר דפוק. לא מבין למה דב עדיין סומכת עליו ומסתייעת בו, בטיסטה מכיר אותה הרבה יותר זמן וגם לא רעיל כמוהו.

  יופי שבטיסטה קיבל את הקידום. סיפור הפרישה שלו היה מיותר בכל מקרה. חבל שהוא ממשיך להיות עלוב עם ההתרפקות על זכרה של לאגוורטה והפריטים שהשאירה אחריה. *פיהוק*

  ב-IGN ערכו רשימה של עשרת היריבים הכי גדולים של דקסטר. מישהו מופתע מהמקום הראשון? http://www.ign.com/articles/2013/06/28/dexters-top-10-foes

  * יופי, מה הטעם של השחקנית לכסות את החזה במהלך סצינת מין מיוזעת? העיקר שחזה של ניצבת אלמונית מקבל חשיפה. העירום לא משנה לי, אלא עניין הצביעות ואי האמינות. היה אפשר לצלם את הסצינה מזווית אחרת שתסתיר את החזה שלה באופן טבעי יותר.

  • עד כמה שמשהו יכול להיות אמין בדקסטר, אני דווקא חושב שההתפרקות של דקסטר בעקבות העזיבה של דב היא אמינה. אפילו אם מניחים שדקסטר לא הסתמך עליה כמשענת רגשית (ולא הייתי מניח זאת), אז אפשר לראות כאן לכל הפחות שבירה של הרגל, או התנפצות האשליה או התקווה ללגיטימיות לאורח החיים שלו.
   לגבי דב והכדורים – זה לא היה ברור לגמרי עד כמה אורח החיים המסוכן שלה הוא לא בשליטה. בעיקר נזכרתי בכך שבפרק הראשון ראינו אותה כשוטרת סמויה. איכשהוא אני גם בספק שהסדרה סגרה את עניין אהבתה לדקסטר.
   לגבי ווגל – אני חושב שזה יותר מכך, ההשערה שלי היא שהיה לה חלק משמעותי בעיצוב של דקסטר, או לכל הפחות זה משהו שהיא תרצה לגרום לדקסטר להאמין בו.

   • Tomer Soiker

    כן, לא מן הנמנע שהארי פנה אליה כדי שתייעץ לו בעיצוב דמותו של דקסטר. זה משנה לחלוטין את הההבנה לאורך כל הסדרה שהארי התמודד לבדו עם הצד האפל של בנו, והסתייעות באשת מקצוע משנה את התמונה. חבל שזה התגלה רק בשלב כה מאוחר.

 • לא ארבה במילים, כי די סיכמתם את הכל בתגובות. אהבתי שדקסטר ממשיך במסלול של להפוך מאדם קר ונטול רגשות לאדם אמפתי בעל מצפון (התהליך שהוא עובר מהרגע הראשון בסדרה, פחות או יותר) בעו שדברה נמצאת על המסלול ההפוך – מאדם אמפתי מידי לאדם מחוק. לדעתי דברה תמצא את עצמה עם דם על הסכין בסוף העונה. וגם ה"קוד" של דקסטר שממשיך לעמוד במבחן… תראו, אף עונה לא תהיה טובה כמו הרביעית ולמרות זאת… זו הולכת להיות עונה טובה!

 • miss bojarsky

  משמים

© עידו ישעיהו