עדכוני סופ"ש: להתראות טוני

James Gandolfini Goodbyeג'יימס גנדולפיני נפטר, גם אמו של סטיבן קולבר, דן הרמון מטנף ומתנצל, צ'ארלי שין מטנף ומפטר, ג'ימי קימל מצ'ננג, ג'ימי פאלון מיידלל, העולם מצחיק, חניבעל ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

TV

ג'יימס גנדולפיני נפטר אתמול בלילה מהתקף לב בגיל 51. אידי פאלקו, שגילמה כמובן את רעייתו ב"הסופרנוס", ספדה לו: "אני המומה והרוסה ממותו של ג'ים. הוא היה איש של עומק ורגישות אדירים, עם טוב לב ונדיבות מעבר למילים. אני מחשיבה את עצמי כבת מזל על כך שביליתי עשר שנים כעמיתתו הקרובה. לבי יוצא אל משפחתו… האהבה בין טוני וכרמלה הייתה אחת הגדולות ביותר שאי פעם הכרתי".

גם דיוויד צ'ייס הגיב על מותו: "הוא היה גאון. כל מי שראה אותו אפילו בתפקידים הכי קטנים שלו יודע את זה. הוא היה אחד השחקנים הגדולים ביותר של זמננו ושל כל זמן אחר. חלק גדול מהגאונות הזו דר בעיניים העצובות האלה. אני זוכר שאמרתי לו הרבה פעמים, 'אתה לא מבין את זה, אתה כמו מוצרט'. היה שקט בצד השני של הטלפון. לאשתו ולילדיו זה ממוטט. וזה רע עבור יתר העולם. הוא לא היה קל לפעמים. אבל הוא היה השותף שלי, הוא היה אחי בדרכים שאני לא יכול להסביר ולעולם לא אדע להסביר".

חברת 'כן', כמו תמיד, עם האצבע על הדופק: החל מהלילה תשודר "הסופרנוס" מההתחלה בערוץ כן או.

TV

יום חמישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, באנשי.
פרק אחרון לעונה.

בכן תעו ב-22:00, העיירה שנדבקה בטורט.
באוקטובר 2011, בעיירה הקטנה לה-רוי, ניו-יורק, מספר נערות מאותו תיכון פיתחו פתאום סימפטומים שנראים כמו תסמונת טורט: טיקים בפנים, תנועות ידיים אלימות ופתאומיות והתפרצויות וורבליות בלתי-נשלטות. חלק מהרופאים חשבו שמדובר בהפרעת המרה, כלומר, כאשר סימפטומים פיזיים – במקרה הזה הטיקים הבלתי-מוסברים – נגרמים לא בשל סיבות פיזיולוגיות, אלא בגין טראומה פסיכולוגית. אך תוך כמה חודשים 18 תלמידות לקו בתסמינים הללו, והדיאגנוזה התחלפה ל"היסטריה המונית". כדי לקבל עזרה פנו הבנות לטלוויזיה וסיפורן עורר גלים ברחבי בריטניה. הדוקו שלפנינו פוגש את האנשים – הבנות והוריהם – בעיצומה של ההתפרצות ומלווה אותם אחרי פרסום הסיפור ועד סופו. מי החלימה ומי לא?

בכן או ב-23:00, חניבעל.
צוות של כוכבים הכוללים את מאדס מיקלסן ("ניצוד"), לורנס פישברן ("המטריקס"), יו דנסי ("בלק הוק דאון") וג'יליאן אנדרסון ("תיקים באפלה") מככבים בדרמה החדשה "חניבעל", עיבוד לספריו של תומס האריס על הרוצח הסדרתי חניבעל לקטר. במרכז הסדרה ידידותם של סוכן ה-FBI וויל גרהאם (דנסי) והפסיכיאטר ד"ר חניבעל לקטר (מאדסן), אחרי שלקטר נשכר לעזור לו בחקירת מקרי רצח סדרתיים, מבלי לדעת את טיבו האמיתי של לקטר. הסדרה מחזירה לחיים את אחת הדמויות הספרותיות המעניינות ביותר, ומאפשרת הצצה לתחילתה של העלילה, לפני שדר' לקטר הפך ל"חניבעל" הידוע. את הסדרה בת 13 הפרקים מפיק בראיין פולר, יוצר העונה הראשונה של "גיבורים" ו"החיים על פי נד". את פרק הפיילוט הפיק וביים דיוויד סלייד ("התעוררות", "שובר שורות"). כל פרק נקרא על שם אלמנט מהמטבח הצרפתי.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, שכונה.
דוקאביב 2013. ספסל קטן על המדרכה בקרבת ביתן הוא מקום המפגש היומי של קמר, ראומה, דליה ושולה, ארבע נשים שעלו מתימן לפני למעלה מ-60 שנה וחיות בשכונה צנועה בפאתי הוד השרון. חיי הנשים מתנהלים על פי הקודים והערכים של העולם הישן. הן מביעות סולידריות, נדיבות וחום אנושי זו לזו שדומה היה שפסו מהעולם. הספסל הוא המקום שבו הן מרשות לעצמן להיפתח, להשתחרר מהכעסים שאגרו, מתחושות התסכול. זהו הסלון הפתוח שלהן, שבו הן מארחות חברות, שבו הן מצחיקות זו את זו בסיפוריהן ומחזקות זו את זו, ככה ברחוב, כמו פעם. לתוך השכונה נכנסים דיירים חדשים במקום אלו שמתו וכניסתם מביאה שינויים מבניים, אורח חיים תובעני על פי מודלים עכשוויים, ובנוסף בחצר האחורית שלהן נבנה קומפלקס מגלומני, מקדש חדש של צרכנות ונהנתנות שלא משרת אותן. הסרט מאפשר לנו להיכנס יחד עם הנשים לעולם שמכיל מחד נתינה בלתי פוסקת, שיתוף ופשטות, ומאידך גם תסכולים ואכזבות מאי מימוש עצמי, תחושת החמצה שהולכת ונאגרת בהן מול עולם שמשתנה מול עיניהן והן אינן חלק ממנו.

בקומדי סנטרל חם ב-22:30, הכל לטובה.
עונה שלישית ואחרונה, בשידור יומי כמובן.

יום שישי

סרטים

בכן 1 ב-21:30, העולם מצחיק.
בכורה. דרמה קומית מקסימה ועטורת שבחים של שמי זרחין, המציגה סיפור משפחתי של שני אחים ואחות בטבריה, ואת הקהילה המקיפה אותם: אב חד הורי שבנו מתעורר מתרדמת של שנים ומתקשה לחיות חיים של אדם בוגר; אישה שמגלה כי היא בהריון במפתיע, אך לא ממש ברור ממי; וגבר (אלי פיניש בהופעה מקסימה) שמבקש להחיות את שלישיית הגשש החיוור כדי לשמח את זוגתו. את עולמן מקיפות שלל דמויות בכיכובם של מיטב שחקני ישראל. כולם נפגשים בסדנת כתיבה לא שגרתית בספרייה קטנה בעיר טבריה (עירו של הבמאי) ולכל דמות סיפור חיים משל עצמה וסיפור שהיא ממציאה. הסרט מציג קולאג' של סיפורים ודמויות, אירועים מצחיקים, עצובים, מרגשים, מראה לחברה הישראלית. "העולם מצחיק – אז צוחקים", אמרו הגשש החיוור, וכך גם בסרט. גם עם אסי לוי ("אביבה אהובתי"), דני שטג ("הפוך"), שייקה לוי, משה איבגי, רותם זיסמן-כהן. הסרט היה מועמד ל 15 פרסי אופיר, יותר מכל סרט ישראלי אחר.

בכן 3 ב-22:00, חיות הדרום הפראי.

שבת

סרטים

בלוויין,
בכן 4 החל מ-15:38, מרתון ג'יימס בונד: פירס ברוסנן.
גולדן איי, העולם אינו מספיק, מחר לנצח ולמות ביום אחר.

בכן 3 ב-22:00, 360.
בכורה. סרטו של הבמאי הברזילאי המצליח פרננדו מיירלס ("עיר האלוהים", "הגנן המסור"), שמצוות קאסט מרשים כדי לספר על מערכות יחסים בעולם של המאה ה-21. על רקע נופים אורבנים מרהיבים של כמה מהערים המרתקות בעולם ריו, לונדון, וינה, ברלין ופריז, אנו נחשפים לסיפור חייהם של שלל דמויות, עם האהבה שבהן, הקנאה, הפגיעות, השנאה והחמלה. עם אנתוני הופקינס ("שתיקת הכבשים"), רייצ'ל וייס ("הגנן המסור"), ג'וד לאו ("שרלוק הולמס"), בן פוסטר ("השליח"). על התסריט אחראי פיטר מורגן ("המלכה"), שכתב את התסריט בהשראת המחזה המפורסם "המעגל" (מאת ארתור שניצלר).

TV

התמונה מימין שווה אלף מילים, אז נסתפק רק בכמה ספורות: בנדיקט קאמברבאץ' כג'וליאן אסאנג', מייסד וויקיליקס, מתוך סרט חדש בדרך.

TV

גם דן הרמון, דיפלומט כתמיד, לא אהב את העונה הרביעית של "קומיוניטי". במהלך הפודקאסט שלו מול קהל הוא טינף על העונה, ואז מספר ימים אחרי כן, כשהעולם קם עליו, פרסם פוסט התנצלות בבלוג שלו.

TV

השבוע מישהו הגיע  לבלוג בחיפוש "נגמר משחקי הכס מה רואים עכשיו". שאלה מצוינת, שתתחדד עוד יותר עם סיומה של "מד מן" בשבוע הבא.

TV

סת' מקרפליין לא מסתפק בשלושים הסדרות של עצמו שהוא מדבב ולא בתפקיד האורח ב"סימפסונס" – עכשיו הוא מגיע גם ל"פיוצ'רמה" (שאגב, חזרה אתמול לעונה אחרונה בארה"ב), לשם ינקז את ניסיונו הרב עם בראיין גריפין כדי לדבב את הכלב סימור (שכזכור, אחראי לסצינה המדהימה ושוברת הלב ביותר בסדרה).

TV

צ'ארלי שין שוב עושה כותרות על סט הסדרה הגרועה התורנית שבה היא מככב, אבל למי יש כוח? יאדה יאדה יאדה, סלמה בלייר פוטרה.

TV

ראיון מצחיק עם הקומיקאי שמפעיל את חשבון הטוויטר המצוין @80sDonDraper.

TV

א-הא! אז סטיב קארל כן שיקר! P:

TV

ג'ימי פאלון + בראד פיט = יודלהיהי, יודלהיהו.

TV

ג'ימי קימל, צ'אנינג טייטום, ג'יימי פוקס, מיילי סיירוס ואחרים מצ'ננגים על כל הטייטום שלכם (אבל זה יורד בכביסה).

TV

היי, אני טרוי מקלור.

TV

רון האוורד מקריין ציוצים, אבל עדיין אין על ניק עופרמן וציוצי הכוכבניות שלו.

TV

סטיבן קולבר חזר אתמול אל תוכניתו אחרי שאמו מתה ביום רביעי שעבר, עם הספד מרגש ומדמיע.

TV

ג'יימס מסביר איך לא לפחד.

© עידו ישעיהו