ארסטד 4.05: התחלה חדשה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/06/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ארסטד דיבלופמנט" 4.05

ואני עוד ציפיתי וייחלתי לשובו של טוביאס.
|אנחה|

זהו הפרק החמישי בעונה הרביעית, עונה שמתיימרת להיות פאזל שיספק תגמול גדול ככל שיתמלאו יותר חלקים, והנה הגיע אחד כזה. הפרק של טוביאס, מטבע הדברים, היה כרוך בהדיקות עם זה של לינדזי מלפני שני פרקים. דברים שנרמזו שם או שראינו רק את חלקם קיבלו כאן פיי אוף מסוים. אבל אלוהים, זה היה נורא. ניסיתי לדמיין את הסדרה הזו במנותק מ"ארסטד", בלי שום קשר ל"ארסטד". בדעתי זו הייתה בכלל סדרה חדשה וניסיונית ונטולת כל ציפיות, אבל אני באמת תוהה איזה בר דעת יכול לבוא ולומר שניתן לכנות את יצירה הזו קומדיה טובה. או כל דבר טוב, בעצם. גם לינדזי וגם טוביאס במקרה נסעו להודו בנפרד מאותה סיבה? באמת? ובמקרה בדיוק באותה טיסה? ובמקרה הוא זה שנפגע מהאוטובוס שלה? ובמקרה הם חוזרים בדיוק באותה טיסה? ושוב הם יושבים בדיוק צמוד אחד לשני, בדיוק באותו סדר, לינדזי מקדימה וטוביאס מאחורה?

עם כל הכבוד לקומדיה ולחופש היצירתי, זו כתיבה עצלה שמסתמכת אך ורק על אופן הסיפור השברירי הזה, והתוצאה פשוט מטומטמת, מטומטמת עד כאב. אנחנו אמורים להאמין שפעמיים לינדזי מופרעת על ידי מישהו, פעמיים היא פוגעת בו עם משען הכסא שלה, אבל אף אחד מהם לא טורח לבדוק מי יושב לפניו/מאחוריו? שלינדזי לא שמעה את טוביאס מדבר מאחוריה לאורך כל הטיסה? שכאשר אחד מהם קם לשירותים בטיסה בת עשרים שעות הוא לא זרק מבט אפילו פעם אחת על השני? וכל זה קרה פעמיים? מבחינתי מדובר בזלזול באינטליגנציה, לא פחות, ההפך ממה שכה אהבתי ב"ארסטד". וכמו בפעמים הקודמות אני מדגיש – אם זה היה מצחיק אולי אפשר היה להחליק את זה, אבל זה לא, כל כך לא. זו הייתה קומדיה במירעה שהסתמכה על גימיק אידיוטי במקום על, ובכן, להיות מצחיקה. כאילו אנחנו אמורים להתרשם מכך שלפני שני פרקים ראינו את לינדזי במטוס בלי לראות מי הוא האדם השני. הרי ברור היה כבר אז שהסיבה שלא מראים לנו אותו נושאת משמעות כלשהי, שבהמשך נראה במי מדובר (אני ניחשתי שמדובר במייבי, כי היא התחפשה לשאמאן), אבל לתגמול הזה אי אפשר לקרוא תגמול.

המשך הפרק נוראי באותה מידה. ההרפתקאות של טוביאס וחברתו החדשה היו משעממים, במקרה הטוב. כשם שדמותו המעפנה של מארקי בארק אצל לינדזי היוותה מייצג מושלם לפרק שלה, כך גם חוורונה ואסוניותה של זוגתו דה-ברי שיקפה את הפרק שבו כיכבה עם טוביאס. הדברים הטובים היחידים היו הפתיח של "לתפוס טורף" של ג'ון בירד ומיד אחריו הפתיח האמיתי, ומעט אחרי כן חילופי הדברים בין ג'וב (שוב ג'וב) וטוביאס.
טוביאס: אתה נראה כמו שאני מרגיש.
ג'וב: גיי?

אחרי שטוביאס איכזב אותי קשות ומרות, אני ממש חושש מהפרק עם ג'וב (אבל דורש אותו עכשיו!).

 

© עידו ישעיהו