החץ 1.21: היוזמה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 04/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.21

זו הפעם היחידה בה אני מסכימה שישחקו עם השם שלי

משמח אותי שהתגלית של אוליבר לא נדחסה לפרק הסיום. שובו של דיגל הגיע מוקדם מהצפוי, אבל זה היה מתבקש, אחרי שאולי גילה שחשדותיו של חברו היו מוצדקים – מוירה אכן קשורה ליוזמה, ובראשה עומד מלקולם מרלין. הסצנה בין אוליבר למלקולם בביה"ח נראתה בעבר, הארכי-נבל מול הגיבור בחייהם הרגילים, כשלפחות צד אחד מודע לפרצופו של העומד מולו; למרות זאת, הרגע הזה ביניהם עבד מצוין וסטיבן אמל ממשיך להוכיח את עצמו כשחקן מוכשר (לא רק בסצנה הנ"ל).

הגילויים בפלאשבק (לראשונה מחוץ לאי) על היוזמה הותירו שאלות רבות שהעיבו מעט על טיבו של הפרק. לא רק שמניעיו של רוברט קווין היו רופפים (גרימת מותו בשוגג של פוליטיקאי מושחת מהגליידס), התנגדותה הנחרצת של מוירה לנטילת חלקו בתכנית של מלקולם עומדת בניגוד מוחלט להשתתפותה באותה יוזמה לאחר מות בעלה. אלא אם יתברר בהמשך שהיא הייתה חלק מהיוזמה מלכתחילה, ללא ידיעתו של רוברט, אני גם לא מבין את אמירתה שהיא אחראית לתאונה בה נהרג. לא אהבתי לראות אותה בוגדת בפרנק צ'ן לפני מספר פרקים, מותירה אותו למות בידיו של מלקולם\הקשת השחור, אולם נראה שהוא עשה בדיוק את אותו הדבר לבעלה ומכר אותו למרלין בשעתו. בדיעבד, מותו של צ'ן היה מוצדק.

אני לא בטוח אם להגדיר אותם כ"בעיות", אבל בפרק הזה היו שני אירועים שחיזקו את הטענה שהסדרה (והדמות) מושפעת יותר מדי מבאטמן, לרבות סדרת הסרטים של כריסטופר נולאן. היוזמה של מרלין נשמעת דומה מדי לתכנית של ראס אל-גול וליגת הצללים, להשמיד את גות'האם במטרה להקים אותה מחדש כאימפריה מודרנית (אפשר למצוא גם הקשר מסוים לפרק של "משחקי הכס" ששודר בדיוק השבוע). המאורע השני היה חדירתו של אוליבר לבית המסתור בו הוחזק וולטר באמצעות מצנח. לא רק שלא ידוע לנו מהיכן אוליבר צנח, זה דמה מדי למשהו שנעשה ב"אביר האפל", באופן גרוע אף יותר מהסצנה המקורית. לפחות וולטר חזר ואוליבר כיסח את הצורה לשלושים, או יותר, בריונים להשכרה.

להתפתחות במישור הרומנטי (לורל גילתה שאוליבר עדיין אוהב אותה. הפתעה!) אין לי ממש מה להתייחס כרגע, מפני שידוע לאן זה יתקדם בסופו של דבר, אז אמתין עד שיקרה מה שיקרה. מה שלא מובן זה איך אוליבר מצליח להתעלם מהחנונית המקסימה והיפה לצידו, שכל כך ברור שהם נועדו להיות ביחד. למישהו יש ספק?

הערות:
– מלקולם מספר למוירה שפרויקט מרקוב הגיע לשלבי סיום. בקומיקס בריון מרקוב הוא נסיך אירופאי הפועל תחת השם ג'יאו-פורס, חבר בליגת הצדק ובאאוטסיידרס. אחותו למחצה, טארה, פעלה תחת השם טרה. היא הייתה חברה בטין טייטאנס, אך למעשה הושתלה ע"י אויב הקבוצה, דת'סטרוק (סלייד ווילסון).
טד קורד, מאירוע הצדקה שלו חוזרים רוברט ומוירה באחד הפלאשבקים, היה הבלו ביטל השני.
– במקרה הזה אולי אני מגזים, אבל זוג החברים שלורל מדברת עליהם בפלאשבק, ריי וג'ין שעברו לגור ביחד בבלאדהייבן, עשויים בהחלט להוות רפרנס לריי פאלמר (אטום) וחברתו\רעייתו\אקסית ג'ין לורינג.

תגיות:
© עידו ישעיהו