המשרד 9.18: פרומואים

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 05/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.18

The Office - Season 9

כצפוי, מעכשיו (וכנראה עד סוף הסדרה) התיעוד הוא של התמודדות המתועדים עם התיעוד. זה צפוי אבל בכל זאת מעניין. הפער בין האנשים שהיו והאנשים שהפכו להיות, והמקום שהתיעוד תפס בהפיכה הזו שלהם (וכנראה יתפוס בהחזרתם לנקודת המוצא, לפחות במקרה של ג'ים ופאם) הוא טלוויזיה מעניינת. זה מעניין גם כי אנחנו מקבלים אמירה על תיעוד, שהיא רלוונטית מאוד בעולם בו אנחנו מתעדים את עצמנו לעייפה, תיעוד שהיה קיים הרבה פחות כשהמשרד התחילה. וכך, במהלך חייה, המשרד הצליחה להפוך להיות סדרה על משהו אחר ממה שהיתה בהתחלה.

והפרומו, שהתרכז מאוד במייקל סקוט, גורם לי לחשוב שגם את התרשמותו מהפרומו נשמע. מייקל של פעם היה מגיב כמו אנדי – משווע לקבלה ולאהדה – אבל מייקל של היום כנראה פשוט יתקף נוסטלגיה, וירצה לדבר עם החברים שלו שוב. כמו הסיכום שעשה עם כל מאהבותיו כשגילה שיש לו "הרפס", נראה לי שגם עכשיו הוא ירצה לחקור האם מערכות היחסים שלו עם עובדיו היו כפי שהוא זוכר, או כפי שמשתקפות בטלוויזיה. האם הוא ניפח גם את זה להיות משהו יותר משזה היה (זה מה שהולי אמרה לו אז, "ומזל ששום דבר מזה לא היה אמת. כולל ההרפס")? אנחנו יודעים שקצת, אבל שבסוף הוא השפיע לפחות על חיים של עובדת אחת שלו, וכנראה שזה היה שווה.

בנוגע לג'ים ופאם, אחרי שצפיתי שוב בסיפור האהבה שלהם, בחיבור הכל כך עמוק שהם חלקו, באהבה שהחזיקה מעמד גם כשכבר לא היה להם שום דבר במשותף, וגם אז היו להם ימים בהם לא היו מסונכרנים, נראה שזה רק עוד מקרה כזה. אז ג'ים היה בסקרנטון ופאם בניו יורק, ופאם רצתה לחזור וג'ים רצה שהיא תשאר ותסיים את מה שהיא התחילה, כך שנראה שזה מקרה מאוד דומה. פאם לא הסתדרה אז בניו יורק והיא מפחדת לעבור עכשיו לפילדלפיה, אבל בסופו של דבר היא תזכר, כמו אז, שמה שחשוב הוא שיש להם אחד את השני, ולעזאזל עם הקומפורט זון. ג'ים הוא הרי חסר פחד, הוא עבר לסטמפורד ומאוחר יותר הקים סטארטאפ וכל זאת בלי לחשוב פעמיים. פאם היא זו שצריכה את הדחיפה, וזה יכול לפעור תהום ביניהם. אבל בגלל טבעה של המשרד (סדרת טלוויזיה, לא החיים האמיתיים), אני יודעת שהם יצליחו לגשר עליה.

תגיות:
© עידו ישעיהו