המשרד 9.18: פרומואים

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 05/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.18

The Office - Season 9

כצפוי, מעכשיו (וכנראה עד סוף הסדרה) התיעוד הוא של התמודדות המתועדים עם התיעוד. זה צפוי אבל בכל זאת מעניין. הפער בין האנשים שהיו והאנשים שהפכו להיות, והמקום שהתיעוד תפס בהפיכה הזו שלהם (וכנראה יתפוס בהחזרתם לנקודת המוצא, לפחות במקרה של ג'ים ופאם) הוא טלוויזיה מעניינת. זה מעניין גם כי אנחנו מקבלים אמירה על תיעוד, שהיא רלוונטית מאוד בעולם בו אנחנו מתעדים את עצמנו לעייפה, תיעוד שהיה קיים הרבה פחות כשהמשרד התחילה. וכך, במהלך חייה, המשרד הצליחה להפוך להיות סדרה על משהו אחר ממה שהיתה בהתחלה.

והפרומו, שהתרכז מאוד במייקל סקוט, גורם לי לחשוב שגם את התרשמותו מהפרומו נשמע. מייקל של פעם היה מגיב כמו אנדי – משווע לקבלה ולאהדה – אבל מייקל של היום כנראה פשוט יתקף נוסטלגיה, וירצה לדבר עם החברים שלו שוב. כמו הסיכום שעשה עם כל מאהבותיו כשגילה שיש לו "הרפס", נראה לי שגם עכשיו הוא ירצה לחקור האם מערכות היחסים שלו עם עובדיו היו כפי שהוא זוכר, או כפי שמשתקפות בטלוויזיה. האם הוא ניפח גם את זה להיות משהו יותר משזה היה (זה מה שהולי אמרה לו אז, "ומזל ששום דבר מזה לא היה אמת. כולל ההרפס")? אנחנו יודעים שקצת, אבל שבסוף הוא השפיע לפחות על חיים של עובדת אחת שלו, וכנראה שזה היה שווה.

בנוגע לג'ים ופאם, אחרי שצפיתי שוב בסיפור האהבה שלהם, בחיבור הכל כך עמוק שהם חלקו, באהבה שהחזיקה מעמד גם כשכבר לא היה להם שום דבר במשותף, וגם אז היו להם ימים בהם לא היו מסונכרנים, נראה שזה רק עוד מקרה כזה. אז ג'ים היה בסקרנטון ופאם בניו יורק, ופאם רצתה לחזור וג'ים רצה שהיא תשאר ותסיים את מה שהיא התחילה, כך שנראה שזה מקרה מאוד דומה. פאם לא הסתדרה אז בניו יורק והיא מפחדת לעבור עכשיו לפילדלפיה, אבל בסופו של דבר היא תזכר, כמו אז, שמה שחשוב הוא שיש להם אחד את השני, ולעזאזל עם הקומפורט זון. ג'ים הוא הרי חסר פחד, הוא עבר לסטמפורד ומאוחר יותר הקים סטארטאפ וכל זאת בלי לחשוב פעמיים. פאם היא זו שצריכה את הדחיפה, וזה יכול לפעור תהום ביניהם. אבל בגלל טבעה של המשרד (סדרת טלוויזיה, לא החיים האמיתיים), אני יודעת שהם יצליחו לגשר עליה.

תגיות:
 • מיכאל גינזבורג

  פרק נהדר, רק שאיני מבין את הדאגה של חברי המשרד.
  הם לא חתומים על חוזים? לפני כל פרק, יש ועדת עריכה וחייב להיות נציג רשמי של המשרד שיאשר את מה שישודר. אחרת, המילה 'תביעה' נכנסת לפעולה.

  וכן, הפרומואים הללו כה מרגשים.

  • איימס

   למה אתה מניח שזה החוזה שהם חתומים עליו?

   • מיכאל גינזבורג

    קודם כל, צוות הצילום קיבל אישור כלשהו בטח מההנהלה הגבוהה לבוא ולצלם דוקו בענף של סקרנטון.
    ואת צודקת, אי אפשר לדעת מה פרטי חוזה שהם חתומים עליו, אם בכלל, אבל עדיין איני מאמין שהכל יוקרן ללא עריכה.

 • תתש

  נראה שגם אנדי בדרך חזרה לנקודת המוצא שלו.

 • QueenK

  פרק מצוין, ובמיוחד חיבבתי את הקטעים של אנדי. היתה לי בעיה רק עם העלילות המשניות (דווייט ופילדלפיה) שהיו ממש פילריות ולא נחוצות.
  אגב, מהפריים הראשון של פיליס מאזינה למשהו בחיוך ועיניים עצומות, ידעתי שמדובר באודיו בוק של "פיפטי שיידס" 🙂

 • maayan1

  ניתוח מעולה. אלו רוב הדברים שעברו לי בראש כשראיתי את הפרק. שד"א אהבתי אותו מאוד מאוד.

  אתחיל עם הנושא הכללי- מסכימה שזה נורא מעניין כל האמירה על התיעוד, גם אני הרגשתי שקו העלילה הזה הולך להיות עכשיו רענון רציני לסדרה. ומוסיפה שמעבר לתיעוד העצמי האובססיבי, לא לשכוח את עליית הריאליטי, שמצאתי אותו הרבה יותר מקביל למה שהדמויות חוות עכשיו. גם בריאליטי, כמו אנשי המשרד- אנשים כביכול יודעים שהם חותמים על חוזה, שהולכים לצלם אותם ברגעים אינטימיים, מביכים או רגשיים. אבל עדיין, זה לא עוצר מההפקה לעשות מניפולציות. אולי לא מצלמים אותם בסתר, כמו כאן, אבל מניפולציות של עריכה לפעמים הופכת לגמרי את המשמעות של מה שקורה, והרבה משתתפי ריאליטי לא מרוצים מאיך שהציגו אותם בתכניות השונות.
  וכמו שאמרת, אני לא יודעת עד כמה הנושא היה בעיצומו כשהסדרה התחילה, אבל הוא בהחלט רלוונטי להיום ואני בספק אם היוצרים לא חשבו על זה בכתיבת פרקי הסיום.

  עוד אלמנט ממש יפה היה, גם היכולת של כל דמות לבחון את עצמה- עד כמה היא מיוצגת כמו שהיא חושבת שהיא באמת? עד כמה היא השתנתה? ואם להכניס למשוואה את העובדה שהיוצרים יכולים לעשות מניפולציות נכנסת פה שאלה יותר גדולה- עד כמה המרחק בין איך שמציגים אותם לאיך שהם תופסים את עצמם, קשור לחוסר מודעות עצמית, או למניפולציות של ההפקה.
  ובעצם למה "המשרד"- כלומר התכנית שבתוך התכנית בכלל דוקו? למה היא לא נכנסת תחת הקטגוריה של ריאליטי? בדוקו בד"כ חוקרים תופעה מסויימת, יש לזה ייעוד, אבל מה בדיוק הייעוד של לצלם את המשרד הזה? פרט למציצנות גרידה? לצלם אנשים, חוויות שלהם, מעשים שלהם וכו'? גם הראשים המדברים שבתכנית הרבה יותר מזכירים לי ראשים מדברים של ריאליטי מאשר כאלה של דוקומנטרי.

  אהבתי מאוד את התהיות שלך על מייקל- מה יחשוב כשיראה את זה, ובכלל מעניין לדעת כמה הוא השתנה במהלך הזמן שלא היה שם. הוא נשוי עכשיו, אולי יש לו ילד? ומה יחשוב על עצמו הצעיר? בהחלט שאלות מעניינות. והיה כייף לראות אותו בפרומואים וגם את ראיין.

  – הקטעים עם אנדי היו כייפים- הצחיקו אותי. לא יותר מדי, בדיוק במינון הנכון.
  – אנג'לה ודוייט כ"כ יגמרו ביחד (אוקי, זה נשמע כחול, האנגלית זה נשמע יותר טוב, הכוונה היא ל-end up together). אם זה לא קורה אני שוברת את המחשב (טוב, לא באמת) אבל אני אתעצבן מאוד, שיזרוק את הפרחה הבלונדינית הזאת שגם ככה ממש מוזרה ולא ברור מה הקשר שלה לחווה, ואיך היא חיה בחווה ככה ומה המשיכה שלה לדווייט. רק שלא יחזרו בפרק האחרון (למרות שזה מה שכנראה יקרה) אני רוצה קצת מהדינמיקה שלהם קודם.
  אהבתי את אנג'לה המגללת חזור ושוב את הקטעים שלה עם דווייט. בהתחלה חשבתי שזה במעין קטע נוסטלגי כזה של געגוע אליו, אח"כ חשבתי שקראתי את הסצנה לא נכון ואולי זה מהבושה, כי הרי זה הקטע שהיא לא ידעה שמצלמים אותה, ואולי זה מחשש ובדיקה אובססיבית לראות כמה מהיחסים שלהם "רואים". אך אני עדיין מקווה שיש גם מהאופציה הראשונה בפנים.

  – הייתה לי הרגשה מאוד חזקה, עוד מהפרק לפני הקודם, זה שהסתיים בהודעה שהדוקו "המשרד" עומד לעלות, הייתה לי הרגשה חזקה שזה מה שיחזיר את ג'ים ופאם לימים כתיקונם, שהם יראו את תחילת מערכת היחסים שלהם ויזכרו כמה אהבו. ולא התבדתי, זה בהחלט קרה מהצד של פאם.
  ריגש מאוד לראות אותה מגוללת שוב ושוב את הקטעים שלה ושל ג'ים מהפרומואים. ושהיא חיפשה את התרגום בסוף שהראה "lovers", ושהיא אמרה שהיא מקווה ששמעו את הכל ושהיא רוצה לראות את כל מה שהיה, להיזכר בתקופה המופלאה ההיא שחוותה, ולמרות שהיא דיי התחלחלה אחרי השיחה עם בראיין, בו הבינה שהיה לה הרבה פחות פרטיות ממה שחשבה נראה שהיא גם קצת שמחה שהם צילמו דברים שהיא לא ידעה עליהם. (למשל הקטע המתוק שג'ים אומר לקארן שהוא עדיין לא התגבר על פאם, זה בטח יהיה נחמד מצידה לראות את זה עכשיו).

  אגב, אני זוכרת את השיחה הזאת שהם השאירו בהודעות כשפאם הייתה בניו יורק, שהם סיימו במשפט- כנראה זה יום שאנחנו לא בסנכרון- אבל דיברו בדיוק על אותם דברים- זו הייתה סצנה כ"כ גדולה שרק הראתה כמה הם כן בסנכרון. מדברת על הסצנה הזו:
  http://www.youtube.com/watch?v=tox4C_WM7tA

  מקווה שלא שחכתי שום דבר שרציתי להגיד, מצפה מאוד לפרקים הבאים 🙂

 • פרק נחמד בעיניי, לא יותר. הסצינה שהכי אהבתי הייתה זו שבה אוסקר ואנג'לה מתקשרים לסנטור כדי לעדכן אותו בדבר האאוטינג הממשמש.

  • איימס

   אני מסכימה. באופן כללי, הפרקים העונה אולי טובים ביחס לעונה השמינית, אבל לא משהו באופן כללי.

© עידו ישעיהו