משחקי הכס 3.05: הלהבה נישקה אותם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 3.05

בעת פרסום הביקורת מקדימות אותה עשר תגובות

מוכרחים לשבח את שמות הפרקים של "משחקי הכס". הם לוקחים מטבעות לשון מוכרים מעולמה של היצירה, ולא פעם מצליחים להשתמש בהם באופן שתקף לגבי הרבה יותר מהמשמעות המקורית. זה היה נכון עם "וכעת הסתיימה משמרתו" בשבוע שעבר, מתוך ההספד שנשא מורמונט מעט לפני שהמשמרת שלו עצמו הסתיימה, לצדן של משמרות נוספות (כמו בעלי העבדים באסטפור), וזה נכון במיוחד השבוע. הלהבה נישקה את שיערה של ייגריט, בעבר היא "נישקה" את פניו של קלגאן, וברגע WTF של ממש – היא הקימה לתחייה את בריק דונדריון (בפעם השישית). אל האור הזה לא משחק משחקים.

היו המון רגעים מרגשים בפרק. התחבטויותיו של סטאניס והילדה המתוקה שלו שחצי פניה מכוסים כתמים דמויי-קשקשים (של דרקון?), כולל שיר האקפלה שלה בסוף הפרק; רוב שנאלץ להוציא להורג את קארסטארק ברגע מצמרר [1], ג'יימי שייסורי נפשו תואמים את ייסורי גופו, ואולי אף עולים עליהם; אבל אריה היא זו שהכי נגעה בי. זה ראשית קרה בשיחה שלה עם גנדרי כשבישר לה שהחליט להישאר, הנער שמעולם לא הייתה לו משפחה – היא תהיה המשפחה שלו. הפעם השנייה הייתה כמובן כאשר תיחקרה את בריק ואת ת'ורוס בנוגע ליכולות תחיית המתים של ר'הלור, האם הוא יכול להשיב אדם ללא ראש. שובר לב.

[1] את רוב אני ממש מחבב, אבל נוכחותה של רעייתו טאליסה נראית מאוד מאולצת. היא התחילה את דרכה כפציפיסטית שמטפלת בפצועי כל הצדדים ומייחלת לסוף המלחמה. פתאום היא מייעצת למלך על אסטרטגיות?

במעלה מלך האינטריגות לא נחו, גם מזימות הנישואין שרקם טייווין (על טיריון וסאנסה הסתפיילרתי בתחילת העונה, אבל זה לא באמת משנה) וגם ניסיונות הבריחה של סאנסה באמצעות אצבעון. סאנסה הייתה אדירה (וגם סופי טרנר שמגלמת אותה), היא נראתה כל כך כנה בשיחה שלה עם בייליש, ורק אחרי שהלך והיא נשמה בשקט לרווחה, הבנו שכל זה נעשה מתוך העמדת פנים גרועה. כפי שאמר לה פעם טיריון, "Lady Stark, you may survive us yet" – הערכה שעומדת כרגע למבחן גדול.

אין להגיב עם ספוילרים לעלילות בהמשך הספרים, אפילו לא עם אזהרת ספוילר!

תגיות:
© עידו ישעיהו