הסירה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.06

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/screencrush.com/files/2012/11/The-Office-Season-9-Episode-6-The-Boat-3-550x366.jpg

גם בעונה משופרת כתשיעית, הפרק הזה היה אדיר במיוחד. השילוב של כל הסיפורים יצר פנינה של ממש בדברי ימי הסדרה: קווין שמנסה לא לפלוט את הסוד של אוסקר, אנדי עם הסירה (מוזר שדווקא הנושא הזה מככב בשם הפרק) והמתיחה המתמשכת המעולה על דווייט.

בזמן שקווין מנסה שוב ושוב לשלוט בעצמו ולא לתת לסוד לצאת, חשבתי לעצמי שזה מסוג הדברים שראינו את מייקל נאבק עמם בעבר (ללא הצלחה). העובדה שהוא כבר איננו בסביבה מפזרת את השפע מעט יותר על כוחות הגיבוי של הסדרה. בפרק כמו זה במיוחד, שבו כוכביה הנוכחיים התעסקו בעניינים שוליים כמו המתיחה הטלפונית, בשעה שעניינים הרי גורל נמצאו בידיו של קווין; איש שנמצא דרגה אחת מעל קריד באסכולת האנשים-שלא-כדאי-להפקיד-בידיהם-משהו, כל-דבר, במשרד. לא יכולתי שלא להביט בבראיין באומגרטנר משחק ולתהות איך הוא יהיה בתפקיד אחר, בדמות נורמלית יותר, כמו בפיילוט החדש שגרג דניאלס יוצר בכיכובו.

החזית של אנדי הייתה נהדרת אף היא. זה היה שלב נוסף בשיקום דמותו, משתלט על ענייני המשפחה כאשר היא מתפרקת, ומנסה להגשים את החלום שתמיד היה לו. בתוך כך ארין נדחקת הצדה, ואני אוהב את זה, כי זה נראה אורגני ואמיתי. עד כמה שהיא מתאמצת לשמח את אנדי, להפעיל אותו ולהיות שם בשבילו מעל ומעבר, לבסוף היא נותרת מאחור. די ברור שהיא מובלת אל זרועותיו של פיט, וזה נראה מתבקש, כפי שכבר אמרנו בעבר: ג'ים החדש עם פקידת הקבלה החדשה.

אבל העלילה שהכי אהבתי ושהייתה ההיסטרית מכולן היא כמובן המתיחה שביצעו החברים על דווייט. נלי לא סתם השתלבה בקרב החבר'ה, אלא הפכה למסמר היום עם הנחיית תוכנית הרדיו המפוברקת, כשהיא מפגינה שנינות, חשיבה מהירה והומור מדויק, וכל זה במבטא אמריקני. מדהים להשוות אותה לדמות הדורסנית והבלתי נסבלת שהייתה בעונה הקודמת. גורם לי לתהות אם גם רוברט קליפורניה יכול היה לזכות לעדנה תחת שרביטו של גרג דניאלס.

מכל מקום, ההיסטריה ההולכת וגוברת של דווייט, מבודד בבגדיו התחתונים בחדר האוכל, הייתה כר פורה לצחוקים רמים, שמבחינתי הגיעו לשיא כאשר ג'ים נכנס לערער אותו עוד קצת. ההבלחה הקטנה של קווין בחדר, יושב מאחורי דווייט בתחתונים אף הוא ואוכל חטיף, הייתה כמו דובדבן על הקצפת. פרק נפלא.

תגיות:
© עידו ישעיהו