הסירה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.06

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/screencrush.com/files/2012/11/The-Office-Season-9-Episode-6-The-Boat-3-550x366.jpg

גם בעונה משופרת כתשיעית, הפרק הזה היה אדיר במיוחד. השילוב של כל הסיפורים יצר פנינה של ממש בדברי ימי הסדרה: קווין שמנסה לא לפלוט את הסוד של אוסקר, אנדי עם הסירה (מוזר שדווקא הנושא הזה מככב בשם הפרק) והמתיחה המתמשכת המעולה על דווייט.

בזמן שקווין מנסה שוב ושוב לשלוט בעצמו ולא לתת לסוד לצאת, חשבתי לעצמי שזה מסוג הדברים שראינו את מייקל נאבק עמם בעבר (ללא הצלחה). העובדה שהוא כבר איננו בסביבה מפזרת את השפע מעט יותר על כוחות הגיבוי של הסדרה. בפרק כמו זה במיוחד, שבו כוכביה הנוכחיים התעסקו בעניינים שוליים כמו המתיחה הטלפונית, בשעה שעניינים הרי גורל נמצאו בידיו של קווין; איש שנמצא דרגה אחת מעל קריד באסכולת האנשים-שלא-כדאי-להפקיד-בידיהם-משהו, כל-דבר, במשרד. לא יכולתי שלא להביט בבראיין באומגרטנר משחק ולתהות איך הוא יהיה בתפקיד אחר, בדמות נורמלית יותר, כמו בפיילוט החדש שגרג דניאלס יוצר בכיכובו.

החזית של אנדי הייתה נהדרת אף היא. זה היה שלב נוסף בשיקום דמותו, משתלט על ענייני המשפחה כאשר היא מתפרקת, ומנסה להגשים את החלום שתמיד היה לו. בתוך כך ארין נדחקת הצדה, ואני אוהב את זה, כי זה נראה אורגני ואמיתי. עד כמה שהיא מתאמצת לשמח את אנדי, להפעיל אותו ולהיות שם בשבילו מעל ומעבר, לבסוף היא נותרת מאחור. די ברור שהיא מובלת אל זרועותיו של פיט, וזה נראה מתבקש, כפי שכבר אמרנו בעבר: ג'ים החדש עם פקידת הקבלה החדשה.

אבל העלילה שהכי אהבתי ושהייתה ההיסטרית מכולן היא כמובן המתיחה שביצעו החברים על דווייט. נלי לא סתם השתלבה בקרב החבר'ה, אלא הפכה למסמר היום עם הנחיית תוכנית הרדיו המפוברקת, כשהיא מפגינה שנינות, חשיבה מהירה והומור מדויק, וכל זה במבטא אמריקני. מדהים להשוות אותה לדמות הדורסנית והבלתי נסבלת שהייתה בעונה הקודמת. גורם לי לתהות אם גם רוברט קליפורניה יכול היה לזכות לעדנה תחת שרביטו של גרג דניאלס.

מכל מקום, ההיסטריה ההולכת וגוברת של דווייט, מבודד בבגדיו התחתונים בחדר האוכל, הייתה כר פורה לצחוקים רמים, שמבחינתי הגיעו לשיא כאשר ג'ים נכנס לערער אותו עוד קצת. ההבלחה הקטנה של קווין בחדר, יושב מאחורי דווייט בתחתונים אף הוא ואוכל חטיף, הייתה כמו דובדבן על הקצפת. פרק נפלא.

תגיות:
 • Velvet

  איזה פרק. פשוט תענוג. העונה הזאת כל כך משמחת אותי, כמעט בלי פספוסים עד עכשיו. מייקל היה ויהיה הלב וההויה של המשרד, אבל אני כל כך מאושר לראות שגם עם הדמויות האהובות האחרות אפשר לעשות כאלה קסמים טלוויזיונים. 
  המתיחה של דוויט הייתה אחד הרגעים המצחיקים בעונות האחרונות, הרבה זמן לא ישבתי וצחקתי ככה מול המשרד. כמה אדיר!

  • מיכאל גינזבורג

   הפרק הקודם היה די משעמם ובחיים לא אמרתי זאת על שום פרק של המשרד..
   הנוכחי באמת היה מצחיק ומטורף! דווייט LOL

 • אני עדיין לא בעד העלילה של אוסקר והסנאטור, והיא התמצית של מה שהיה לא בסדר בעונה הקודמת (אמרתי זאת בעבר: תיעוד מסעיר מדי).
  יחד עם זאת, המתיחה של ג'ים והחברים היתה זהב. כשג'ים נכנס, דווייט שולח אותו החוצה, והוא מגניב חיוך למצלמה? שלמות! (אגב, קרזינסקי המהמם ביים את הפרק).
  העלילה של הסירה היתה מצויינת, בעיקר בגלל שבדרך כלל ההחלטה הזו "בואו נשיט את הספינה!" היא סוף הסיפור, והפתרון. פה המכשולים שהוא נתקל בדרך לפתרון היו ממש נוגעים ללב. אני מקווה דווקא שאנדי יבין מה הוא עושה בזמן, כי ארין היא לא פאם, ואנדי הוא ממש לא רוי.
  לגבי אוסקר, אהבתי את השילוב של צוות הצילום בהתפתחות העלילה הזו, אבל כל הפעולות האחרות היו מאוד לא שייכות. אני מקווה שיסגרו את זה מהר, כי אני לא אוהבת שום היבט של העלילה הזו (לא את ההשלכות לגבי דמותו של אוסקר, לא לגבי דמותו של הסנאטור, בקיצור – פשוט לא).

  • Velvet

   חייב להגיד שאני לא מסכים לגבי העלילה של אוסקר. 
   אמנם זה משהו מאוד מסעיר בחיים הotherwise רגילים של אנשי המשרד, אבל הרגשתי היא שדווקא העלילה הזאת שייכת מאוד. היא מטופלת באופן יחסי בכפפות של משי, ונבנית כבר כמה עונות. זה לא הטוויסטים המאולצים והגרועים של "אוי לא פתאום גיליתי שהוא אח שלי" של אופרות סבון, זה עלילה שנבנתה מתוך הדמויות, בלי פזיזות, באופן צנוע ואנושי. גם אנשים קטנים חוטאים, וזה שאוסקר אמר למצלמה שהוא חושב שהוא מאוהב בפעם הראשונה בחייו היה אמנם די "סנסציוני" במובן שזה ממש לא רגע של המשרד, אבל זה היה מאוד הגיוני ומקובל בעיני.
   גם הרבה עלילות אחרות (ולא רק מעונה 8!) היו מסעירות (וספציפית המון דברים עם מייקל גם), וכל עוד זה נעשה בטעם טוב, אני ממש מקבל את זה בחום ובהבנה.

   • מסכים לחלוטין.

 • Saturn

  המתיחה של דווייט הייתה גדולה.

  בעניין אוסקר, הנסיון שלו לגרום להשעייתופיטורו של קווין היה די חורה וממש לא מתאים לסדרה ולדמויות. טוב שהוא נמלך בדעתו במהרה.

  וקיבלנו אישור סופי ורשמי שה'חונק' עדיין חופשי ושטובי ושאר חבר המושבעים הרשיעו אדם חפ מפשע.

  • ocean

    מתי כבר יחשפו את גייב, מתי?!?

   כמו כן: פרק היסטרי. מסכימה עם וולווט ויאדו מעלי, ומוסיפה שגם בעיניי החיוך שהגניב ג'ים למצלמה שעה שדווייט העיף אותו החוצה די שפך אותי מצחוק.

© עידו ישעיהו