הברנש עם הברדס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/ARROW.jpg?t=1349985353לא יודע למה בדיוק ציפיתי מ"החץ", אבל אני מניח שבסקאלה של CW חשבתי שהיא תטה יותר לכיוון "על טבעי" המעולה מאשר "סמולוויל" הגרועה (לא צפיתי בה מעודי, אבל אני סומך על חכמת ההמון). הפיילוט של "החץ" היה… בסדר, ככה. כנראה ממש סמוך לנקודת האמצע שבין שתי הסדרות הללו. קטעי אקשן עשויים טוב אבל לא סבירים בשיט, כיאה לאדם הגובר באמצעות חץ וקשת על יריביו בעלי הנשק האוטומטי; יחסים מסקרנים בין הגיבור לבין חברו הטוב, חברתו לשעבר ואחותו, אבל משורטטים כקלישאות חבוטות. לא היה שום דבר שגרם לי להצטנף במקומי במבוכה, ומנגד גם לא רגע מלהיב או מבריק או שנון במיוחד שגרם לי לחשוב שאולי יש בה משהו. בניגוד, למשל, ל"על טבעי", שרבים לא אהבו בתחילתה אבל אני ממש חיבבתי.

בסקירה שלו על תולדות "החץ" כתב תומר שלאורך שנים נחשב הקומיקס לגרסתו הנחותה של "באטמן", וזה משהו שקשה לא לקלוט במפורש בפיילוט של הסדרה החדשה, במיוחד לאור העובדה שבמובן מה היא נישאת על גלי גרסתו של כריסטופר נולאן לאיש העטלף – נטועה בעולם האמיתי ולא נראית כאילו נתלשה מגיליון גותי-ציורי מסוגנן. מעבר לכך הקווים המקבילים מאוד ברורים: בן עשירים שעקב טראומה בצעירותו לובש בבחרותו גלימת גיבור על, נטול כוחות על אלא נעזר בחפיצים מגניבים ובמיומנויות מרשימות עד מופרכות, ויוצא לטהר את עירו הנקרבת. אני אמנם רחוק מליפול שדוד לרגלי באטמן של נולאן (את השלישי עדיין לא טרחתי לראות), אבל גם כעת, 70 שנה אחרי פרסומו הראשון של הקומיקס, קשה לומר ש"החץ" יוצאת טוב מההשוואות הללו.

זהו הניסיון השני של גרג ברלנטי בדרמת גיבורי על, והדבר העיקרי שאפשר להגיד לזכותה זה שהיא טובה יותר ומטופשת פחות מ"משפחה לא רגילה". לא שאני שולל את האפשרות שההמשך יהיה מדהים וישכיל לנצל את המדיום הטלוויזיוני כדי לרקום קשתות עליליות מרהיבות, אבל בינתיים חוזקו של הפיילוט טמון במה שלא רואים בו, וזוהי לא חוכמה גדולה במיוחד. נותרנו לתהות מה אירע מאז טביעת היאכטה ועד שאוליבר עזב את האי, מי לימד אותו להיות ג'ייסון בורן, לדבר רוסית, לצלוף, וכמובן – לעשות מתח תוך הקפצת המוט למעלה (סחתיין על סטיבן אמל [1]). עכשיו נותר לראות אם התשובות יהיו מעניינות כמו השאלות.

[1] סטיבן אמל הזכיר לי מאוד את שיין ווסט (מייקל מ"ניקיטה", בין היתר), כך שהיה מצחיק לקלוט פתאום בסוף הפרק שהם חולקים את אותה אם טלוויזיונית: סוזנה תומפסון, שהייתה אמו של איליי ב"להתחיל מחדש".

תגיות:
© עידו ישעיהו