ספגטי וקפה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/09/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אימפריית הטיילת" 3.02

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/BoardwalkEmpire-03x02-SpaghettiCoffee.jpg?t=1348660834

פורסם כשכבר יש תגובה אחת

איזה מפח נפש, שני פרקים אל תוך העונה והוואקום שהותיר ג'ימי דרמודי בלכתו אפילו לא קרוב להתמלא. זה היה על גבול המשמים, כאילו גם המעט שהיה טוב בפרק הראשון לא זכה כאן לנוכחות. יותר מאי פעם ברור עד כמה ג'ימי היה ציר מרכזי ב"אימפריית הטיילת", עד כמה היווה משקל נגד לנאקי. מותו של ג'ימי היה מעשה אמיץ ובלתי נמנע לאור עלילת העונה השנייה, אבל וואו, היעדרו ממש גורם לאיבוד עשתונות אצל כותבי הסדרה. במקום לטפח את האלמנטים הקטנים-אך-חזקים שהיו להם עד כה – דמויות כמו ארנולד רוטשטיין, מני הורביץ, ג'יליאן וכמובן ריצ'רד הארו – הם יוצרים מתח דלוח באמצעות דמות בנאלית כג'יפ רוזטי, מספרים סיפורים משמימים על מרגרט ובית החולים או נאקי שמקנא לפילגש שלו.

מלחמה צריכה להיבנות, לא להגיע יש מאין עם דמות שמעולם לא ראינו קודם – זה דבר נוסף שהעונה הקודמת המחישה היטב, בשעה שהעונה הנוכחית מוחקת אותו מיד בתחילתה. לא כולם יכולים להיות מרלו סטנפילד מ"הסמויה", פשוט להגיח (גם כן בעונה השלישית) וליצור קונפליקט מעולה עבור הדמויות המוכרות. גם מרלו נדמה ברמות מסוימות כדמות שכל תכליתה היא לאתגר וליצור קונפליקט לדמויות הוותיקות, אבל לפחות במקרה שלו ניתן להאמין שמדובר באדם אמיתי, לא כלי עלילתי ריק ושקוף.

השוליים בפרק סיפקו מעט עניין, בעיקר בזכות נוכחותו הכעת-זרה של איליי (שרזה מאוד) אחרי שחרורו מהכלא. לא רק שקשיי ההתאקלמות שלו בחייו הפרטיים ובעיסוקיו המקצועיים הצליחו לגעת ללב, אלא גם היו מאוד הולמים עבורי כאחד שבעצמו מתקשה להתאקלם בעונה הזו עד כה. גם ענייני צ'וקי ווייט הצליחו לסקרן, יש פוטנציאל יפה לסיפורים עם משפחתו, אם ישכילו לבנות אותם בצורה טובה יותר מאשר דברים רבים שנתקלנו בהם בשני הפרקים הראשונים לעונה.

***

שוט יפה מתוך הפרק

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/BoardwalkEmpire-03x02-SpaghettiCoffeecap1.jpg?t=1348660832

© עידו ישעיהו