ניצחון, הפסד או תיקו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/05/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.22

http://i50.tinypic.com/2z5m2cn.jpg

סיטי קאונסיל, ביטשז!

אני מבסוט, זה היה פרק מושלם לחתום את העונה, וברגע שנגמר צפינו בו שוב. פעם שלישית ברצף ש"מחלקת גנים ונוף" מייצרת סוף עונה מעולה, כזה שמצליח לסגור סיפורים ולפתוח כמה חדשים מסקרנים, אבל לא קליף-האנגרים מטורפים שיבאס אותנו לחכות להם (מעבר לציפיה הנורמלית שהסדרה תחזור לעונה חדשה). במקרה הזה, בסופו של דבר, למרות האפשרות התיאורטית שלזלי תפסיד ולמרות העובדה שצולמו שני סופים לעונה, לזלי לא באמת הייתה יכולה להפסיד. זה כל כך מנוגד להווייתה של "מחלקת גנים ונוף" ולהווייתה של לזלי עצמה, עד שהאופציה האחרת נראית קלושה.

במקביל בן ואנדי זכו בנפרד לדחיפה קרייריסטית – האחד הולך לוושינגטון והשני יהפוך לאיש חוק בקונסטלציה כזו או אחרת (סביר שאחרת). אני תוהה אם נראה את מערכת היחסים של בן ולזלי בשלט רחוק, או שמא העונה הבאה תתחיל כשהוא כבר חוזר. באשר לאנדי, הרעיון לאפשר לו להפוך באופן ממשי לשוטר כלשהו הוא מבריק וכר נרחב לחומרים שמהם קורצו קלאסיקות. קרוב לוודאי שהוא יהיה שומר בבניין העיריה, הוא הרי צריך להישאר בסביבה. במקביל להם רון סוונסון דווקא לקח צעד אחורה והחליט לשמור על תפקידו. טוב שכך, אחרת אלה הם באמת יותר מדי שינויים בבת אחת.

אבל הערב הזה היה שייך ללזלי, עם כל התהפוכות, הסחות הדעת, בובי ניופורט והמחשבה שתאבד את החלום שלה – זו הייתה רכבת הרים מבדרת ומרגשת, שבמידה רבה הקרינה על העונה כולה; הן בהתרחשויות, הן בסמליות לעליות והמורדות שלה, והן בעובדה שבסופו של דבר החוויה הייתה אדירה ודבר לא פגם באהבתי הרבה לסדרה. איימי פוהלר העבירה באופן מופלא את כל קשת התחושות הזו, לפעמים בהפרש של שניות בודדות. היא לגמרי צריכה להגיש את הפרק הזה למועמדויות פרסים למיניהם, והיא בעיקר צריכה לזכות עבורו. איזו גדולה. גם בן היה מעולה, אפילו יותר מאשר בדרך כלל. ה-"Nodin'" המוזר שלו כשלזלי תחקרה אותו על מה שדיברו הוא וג'ן, לצד התגובה שלו למשקה שרון הזמין לו, היו שתי הבדיחות שהכי אהבתי בפרק.

וכמו שאוהבים להגיד, כל דבר מושלם צריך בו פגם, מה הגיע כמובן עם השבת השטות של טום ואן על כנה, קוץ של ממש באליה. אני כל כך מקווה שיתעשתו על עצמם עד העונה הבאה וימצאו לשני אלה קו עלילה נורמלי, ובנפרד. מבאס לחשוב על טום בסוף העונה ביחס לתחילתה, עם מיזם "בידור 720" שלו, לעומת השטות הזו בחציה השני.

אבל זה היה חלק קטן שלא באמת שופף את השמחה הכללית, בעיקר כי הוא הגיע ברגעים שאחרי הזכייה. אן מבשרת ללזלי, לזלי שנוזפת בה בחיוך דומע, לזלי שמכניסה את התמונה שלה לשורת תמונות הגברים שהיו יושבי ראש המועצה לפניה (כולם גברים כמובן, כי הנשים היו עלולות להישלח לכלא), סיכום השנה המעולה של אנדי, עוד אחד שמקרין על הסדרה כולה, וכהנה וכהנה. אם אלה לא הספיקו, ז'אן רלפיו הגיע עם תספורת דושית חדשה וזיכוי מאשמת מעילת ביטוח בשל עניין טכני, והמעט הזה בזמן הזה, כלומר ברגעים שגם ככה היו אופוריים, היה נפלא.

יאללה, נופ 2013.

 • ראיון נהדר של אלן ספינוול עם מייק שור על העונה הרביעית, שמסתבר שמקבילה לעונה הרביעית של "אורות ליל שישי".
  http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/interview-parks-and-recreation-co-creator-mike-schur-post-mortems-season-4

 • Saturn

  אנדי החזיק את החצי השניהשליש האחרון של העונה בשבילי.

  • ocean

   אנדי היה נהדר. כמו כן, אני מבחינה בדפוס של אנטי-מסכים: לדעתי זה המסך השלישי או הרביעי שהוא מעיף לרצפה. ההטחה הגדולה מכולן היתה זו מהפרק הדיבייט – ממש נשנקתי שם מצחוק.

   כרגיל, מה שיפה בסדרה הזו היא האנקדוטליות (יש מילה כזו?) שלה. האולם שנבנה ע"ש ג'רמיין ג'קסון שפעם נקלע בטעות לפאוני, העובדה שבמקרה של תיקו בבחירות הגבר זוכה אוטומטית והאשה מושלכת לכלא, רשימת המקצועות בהם אנדי הכי היה רוצה לעבוד, ווינטרפל, "גיאורגיה (לא בארצות הברית)" או הירח כמקום מפלטם של אנדי ואפריל (שכבר היתה השגרירה שלו במועצת האו"ם המאולתרת של פאוני).

   זה מדהים עד כמה שהסדרה הזו מביאה תמהיל מושלם של נונסנס, הומור שנון, דרמה ואנושיות אין קץ. לא מתביישת לומר שממש הייתי דרוכה בשביל לזלי, התאכזבתי בשבילה בסיבוב הראשון, והתרגשתי בהיוודע התוצאות הסופיות בהחלט. איימי פוהלר לגמרי צריכה לשקול להגיש את הפרק הזה ואף לזכות עליו. אופציות נוספות הן 'האזרחית נופ' וכמובן, פרק הכריסמס הנפלא.

   כמו כן: !damn it jerry. אח, איזה סוף עונה מושלם לסדרה כמעט מושלמת.

  • כריס פראט הוא גם זה שמסתכל הכי טוב למצלמה מבין כל הקאסט, הפרצופים שלו הורגים אותי.

© עידו ישעיהו