כולם מתים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/05/2012 בקטגוריה ‏כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/1db6ac45.jpgזוכרים את עונת 2004-05? איזו עונה זו הייתה. "אבודים", "עקרות בית נואשות", "האוס" וגם "האנטומיה של גריי" (שלוש מהן של רשת ABC, והעלו אותה למעלה אחרי שנים רבות של דשדוש). מהראשונה נפרדנו כבר לפני שנתיים עם פינאלה שרבים לא אהבו, "האנטומיה" עדיין ממשיכה בסוג של מלוא עזוז, והשתיים האחרות הגיעו אל קצן בהפרש של שבוע.

במקרה של עב"ן הפסקתי לצפות מתישהו בתחילת העונה השנייה, ללא החלטה מודעת. הראשונה הייתה די מושלמת, אבל אחריה שמתי לב בשלב מסוים שהפרקים נצברים בלי שאצפה, כך שלבסוף ויתרתי על כולם. עם "האוס" המשכתי לאורך שנים. בעיניי היא מעולם לא הייתה הסדרה הגדולה שאנשים עשו ממנה, אבל היא בהחלט הייתה מבדרת והיו לה שניים-שלושה רגעים מדהימים בחייה. הבעיה היא שהסדרה מעולם לא התפתחה. בעונה הרביעית – שהייתה האהובה עלי – היה נדמה שמרעננים את השורות, עת האוס פיטר את שלושת עובדיו וחיפש חדשים מקרב רבים שהגישו מועמדות. אבל בעונה החמישית חזרנו לאותה נוסחה, ובמהלך העונה השישית, הרבה מעבר לנקודה שבה הפסקתי ליהנות, פרשתי כליל.

התחושה שלי היא שמזמן הפסקתי לצפות, אבל ביחס לשמונה שנותיה, העונה השישית לא הייתה כל כך מזמן. אולי כי רגשית נטשתי הרבה לפני כן. כך או כך, "האוס" הייתה מקרה קלאסי של זקנה המביישת את נעוריה. מזמן לזמן יצא לי להיתקל במאורעות המתרחשים בסדרה, בפרט בסוף העונה השביעית הדרמטי-מדי, ולגחך עליה אפילו בלי לצפות. דבר דומה קרה לי ממש עכשיו כשקראתי על ההתרחשויות של פרק הפינאלה, שלא אפרט כאן מחמת ספוילרים, אבל הן נשמעות בומבסטיות ולוחצות בכוח על בלוטות הרגש.

ומהי ההתנסות שלכם עם הסדרות האלה ועם סופן? משכתם עד הסוף? בגלל שנהניתם? בגלל אינרציה? ספרו בתגובות, ואם אתם עושים זאת עם ספוילרים, סמנו אזהרת ספוילר בולטת בתחילת התגובה שלכם!

© עידו ישעיהו