גן העצמות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/04/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 2.04

http://www.wallpapersweb.com/data/media/523/Game%20of%20thrones%20Season%202%20New%20characterss.jpg

בפרק הזה קשה היה להימנע מהתחושה ש"משחקי הכס" מאוד מדשדשת במקום. קורים דברים, אבל לא מספיק בשביל למלא פרק, ובמקרה הזה בלי מספיק עומק או חקר דמויות כדי להצדיק עמידה במקום, בניגוד למשל לפרק הקודם המצוין, ואפילו בלי הסברים מספקים על מה שקורה על המסך. תחת זאת קיבלנו פרטי פרטים של סקס ואלימות, כאילו כדי להצדיק את הביקורות החוזרות והנשנות כלפי הסדרה.

סצינת הזונות של ג'ופרי, למשל, הייתה ה-ר-ב-ה יותר מדי ארוכה ומפורטת, והעלוב מכל הוא שאפילו לא ראינו את תוצאותיה. זה היה מתקבל על הדעת אילולא הראו לנו את טיריון מאוחר יותר בפרק, מאיים על חשיפת סודו של דודנו בעוד סצינה מעולה בכיכובו. טיריון גם היה המושיע של סאנסה המסכנה מוקדם יותר בפרק, אחראי כתמיד על מעט השפיות בממלכה ועל הקטעים הטובים בפרק.

גם אריה הייתה כזו, אבל לא הפעם. במקרה שלה לא סיפקו לנו הסבר מדוע הם נשבּו, מה זה ה"הרנהול" הזה שהם נלקחו אליו ומדוע, ולמה לעזאזל מענים אותם אם הם אפילו לא בני המקום. מה אתם רוצים? הפלוס היחידי הוא שאריה מצאה לה נתיב חדש שמעניין יהיה לראות מה יתפתח ממנו. חבל שהיא נפרדת מגנדרי לשם כך, אבל ניחא. אני פשוט מקווה שכל השמות שמנתה אכן ימצאו את מותם הכואב בהקדם.

במקביל הנביאה האדומה פיתחה את ההריון מהר במיוחד, מסיבה כלשהי שגם היא אינה מוסברת, אבל לא באמת משנה.מלסינדרה יולדת צללים, דאינריז יולדת דרקונים – כיף חיים בשבע הממלכות. אני לא אומר שסצינת הלידה הביזארית לא סיפקה עוצמת הלם ראויה לשמה, אבל גם היא הייתה חפוזה ותמוהה, לא מעט מפני שמלסינדרה בחרה להתערטל כליל מול ז'אן רנו, כשם שוודאי כל יולדת מבכרת. באיזשהו שלב זה כבר הופך מגוחך ופוגם באימה ובעניין. בסופו של דבר אנחנו כמעט באמצע העונה ואני מרגיש שהיא הולכת ומתפספסת.

אם אתם מגיבים – אין לרמוז או לדבר על מה שעתיד לקרות על פי הספרים!
במקרה הצורך בקשו ממני לפתוח פוסט נפרד שייוחד לדיון על העתיד ואעשה זאת.

תגיות:
© עידו ישעיהו