הצפון זוכר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/04/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "משחקי הכס" 2.01

http://i39.tinypic.com/34njwxz.jpg

פרק פתיחה מוצלח ביותר לעונה השנייה של "משחקי הכס". מתחת לשביט האדום שבשמיים, ניצב ויציב מעל כל אזור, מסמל בוודאי שינויים רבים שצפויים לקרות בכל הממלכות.

אחרי כל הרפתקאותיו הגיע טיריון אל מעלה המלך כדי להיות קוץ באחורי אחותו ואחיינו, במינויו של אביו. ראשית הוא המום בפני צייתנותה הנוקשה של סנסה לג'ופרי, ואני שמח שהיה עד לכך כבר מהרגע הראשון. לינה הידי הצליחה להפגין במפתיע כישורי משחק שעולים על המראה החמוץ השגרתי שלה. בפעם הראשונה זה קרה כאשר הפגינה זעם כשגילתה שטיריון מונה לימין המלך, והפעם השניה הייתה בעימות שלה מול בייליש, סצינה אדירה שבה המחישה לו את היכולת שלה לשלוט באנשים משל היו בובות. "כוח הוא כוח". אכן, במיוחד בסדרה הזו. השיחה שלה עם טיריון הייתה נהדרת. "ניסיתי לעצור אותו". "Did you? You failed". מניית כל כשליה עשתה טוב על הלב, ועצם נוכחותו השפויה של טיריון בסבך הטירוף האכזרי הזה מצליחה להניח קצת את הדעת, במיוחד לאור החתירה שלו להשיב את סנסה ואריה למשפחתן.

מצד שני, עם ג'ופרי על הכס אין לדעת מה יקרה איתן. אריה רחוקה ממנו לפחות, אבל סנסה עוד שם בשעה שהוא מפגין אכזריות שאין בלתה, כמו האבסת היין לשוטה ורצח כל ילדיו הממזרים של רוברט באראתיאון, גם אם מדובר בתינוק רך. מצד שלישי, הוא כל כך גרוע בדיפלומטיה, מטיל אימה אפילו על אמו, בז בבורות לסבו שלמעשה מממן אותו – קשה להאמין שיוכל למלוך כך לאורך זמן.

ציד הממזרים העלה מחדש את גנדרי. רק ככה בכלל קישרתי שהבחור החביב שדיבר עם אריה בסוף העונה הראשונה הוא אותו שוליית נפח שנד התחקה אחריו בעקבות ג'ון ארין. ויפה שחיכו ממש עד לסצינה האחרונה כדי להראות לנו את אריה, אחרי שאיזכרו אותה מספיק פעמים לאורך הפרק. הם יודעים למה אנחנו מחכים.

עוד ראוי לציון:
1) השיחה של רוב עם ג'יימי הייתה שנונה ומצוינת. כל קנטור של ג'יימי נענה במענה מושחז ומחמם לב, שגובה כמובן בשיניו של זאב הבלהות שלו. טוב לדעת שהם מגיעים לגדלים כאלה.
2) סוף סוף ראינו את סטאניס באראתיאון, ומסתבר שלצדו עומדת נביאה כלשהי שחסינה לרעל. אגב, סטאניס נשמע ממש כמו רוברט אחיו המנוח, כמה מגניב.
3) אחד מיועציו של סטאניס נראה בדיוק כמו ז'אן רנו. מה הסיפור עם זה?

תגיות:
© עידו ישעיהו