מרחק 18 מייל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.10

כל כך קיוויתי שהעימות המתקרב בין שיין לריק יביא אל מותו המיוחל של הראשון, אלא שזה לא קרה. לא הפעם. אמנם אחרי הבנה מסויימת ועימות פיזי קשה נראה שהשניים שוב נעים על מי מנוחות, אבל מקריאת פניו של שיין בנסיעה חזרה אני בספק אם זה יישאר כך לאורך זמן. חוץ מזה, אם הוא אכן עומד למות, כדאי שזה ייעשה כראוי ובידיים הנכונות. באותה הזדמנות, ריק כמעט וזנח את שיין להיאכל ע"י הזומבים, אבל לבסוף הוכיח שבניגוד לדבריו של שיין, עדיין אפשר לוותר על אישיותך הטובה של לפני המגיפה מבלי לשכוח אותה לחלוטין, והציל את חייו של חברו באדיבות ששיין עצמו לא הראה כלפי אוטיס.

בחוות גרין העניינים היו דפוקים אף יותר מהרגיל, עם לורי שמתעקשת לשמר תפקידים "נשיים" ו"גבריים" (בישול ומתן שירות לעומת הגנה ולחימה). מטומטמת, כבר אמרנו? העימות עם אנדריאה במטבח היה אחת הסצנות הגרועות ביותר שחזיתי על המסך מזה זמן רב. למזלה של לורי, אנדריאה הבינה שאור הזרקורים מתרחק ממנה וגנבה ממנה את תפקיד המטומטמת התורנית: בואו ניתן לנערה האובדנית סכין או אפשרות להתסגר לבד, ושתחליט לבד אם חיתוך ורידים זה נעים כמו שחשבה. יש הרבה דמויות מעצבנות בסדרה, כבר אמרתי בעבר, וכמעט קשה להתחבר ולחבב אחת מהן, אבל הנשים בסדרה הן הגרועות מכל, נכתבות כמו קריקטורות דפוקות. איפה ארגוני הפמיניסטיות כשצריך אותם?

שתי סצנות מהפרק האחרון וקודמו נראה כי התבססו על הקומיקס, מה שמעיד על כך שבטח לא נפגוש דמויות מסויימות בגרסה הטלוויזיונית (ספוילרים לקומיקס):

– ניסיון כריתת הרגל של רנדל נעשה באופן דומה לאחר שאלן ננשך ברגלו ע"י זומבי בבית כלא אליו הגיעה קבוצת הניצולים אחרי החווה שלך הרשל. אלן ביקש למות והשביע את ריק לגדל את שני ילדיו התאומים בני השש (אשתו של אלן, דונה, מתה בידי זומבים לפני שהגיעו לחווה ואלן הפך לאדם דכאוני במיוחד ורבע מתפקד; כמו קרול הטלוויזיונית, אני מניח). ריק, אגב, לא ממש הצליח לקיים את הבטחתו…

– רעיון ההתאבדות המשותפת שבת' העלתה בפני מגי יושם בחווה, אבל ע"י שתי דמויות אחרות: טייריז היה אדם שהקבוצה אספה אחרי אטלנטה, יחד עם בתו תלמידת הקולג' והחבר שלה. בלילה הראשון בחווה נשמעה ירייה, והחבר נמצא יושב עירום ליד גופתה של הבת. הסתבר שהשניים נשבעו לשים קץ לחייהם יחד, אלא שהיא הצליחה והוא נבהל ונכשל. טייריז הורשה להישאר איתו לבד לכמה רגעים וחנק את הבחור למוות.

© עידו ישעיהו