ילדת הקאמבק

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/01/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.11

http://i41.tinypic.com/2i9ilx0.jpg

הגיוני שזה יקרה, אחרי שלל הילולי סוף השנה וקשירת הכתרים על ראשה של "מחלקת גנים ונוף", מתברר שלא לעולם חוסן. לא שמשהו נפגם באהבתי כלפיה, אבל הנה מגיעה שנה חדשה ועמה פרק חלוש לטעמי, מעין סיפור ביניים שאני יכול לסלוח לו ולחכות לפרק הבא. לאורכו הוא הקנה תחושה של פספוסים חוזרים ונשנים, כאילו מנסים להצחיק אבל פוגעים רק ליד. לא היה לכך מייצג גדול יותר בפרק מאשר הסצינה הארכנית והסלפסטיקית-במפגיע של ההליכה על הקרח אל הפודיום, שיכולה ואמורה הייתה להיות הרבה יותר מצחיקה, ובפועל הוציאה ממני בקושי חיוך, וגם זה בעיקר כי רציתי לצחוק.

היו הרבה דברים תמוהים. הכלב עם הרגל האחת, הנסיעה המשותפת במשאית (ברור היה שהם ייעצרו), כל השתלשלות האירועים עם שחקן הכדורסל (מהרגע הראשון שהתברר שמקום הוועידה יהיה מגרש הוקי, היה ברור איך זה ייגמר מבחינתו), סרט האנימציה של בן שצורפה לו מוזיקה עוד לפני שהסתיימה העבודה עליו. אלה ואחרים נראו כמו ניסיון שקוף ולא מוצלח ליצור מצבים קומיים, כלומר סיטקומיים, כלומר לא "מחלקת גנים ונוף". אפילו דברים תמוהים שעלו עוד קודם לכן, כמו אי הכללתו של בן בקמפיין, קיבלו כאן משנה תוקף. מה שבכל זאת היה יפה בפרק הוא עלילת המשנה – העובדה שכריס זיהה את מצבו הנפשי של בן אפילו לפניו, ושניסה לעזור לו לצאת מזה.

הערה מוזיקלית: שני שירים היו בפרק ושניהם עסקו בקימה, מן הסתם לא במקרה: Get on Your Feet של גלוריה אסטפן ו-Stand של REM. אני מחכה לקימה של "מחלקת גנים ונוף".

© עידו ישעיהו