נשיקה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 03/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.09

אני מתה על התכנית של הבן שלך

במהלך הפרק, אחרי שבובי מיידע את ג'קס כי הוא מודע לתכנית הפרישה שלו ומבקש שיישאר וינהיג את המועדון, הוא אומר לו שהמועדון זורם בדמו ושכל פיתרון של ג'קס יהיה בדרכו של המועדון. אף על פי דרכיו האלימות של סאמקרו, ג'קס הוא אדם מאוד שקול שיודע לפעול נכון כשצריך, ואף לשכנע אחרים בצדקתו. הוכחה ברורה לכך קיבלנו הפרק כשג'קס הצליח להציל את חיי הניינרס, שעמדו להיות מוצאים להורג ע"י גאלינדו למרות שיתוף הפעולה שלהם נגד סונורה, גם אם נעשה תחת איומים. אישיותו ויכולותיו של ג'קס התבלטו אף יותר כשלידו עמד מנהיג המועדון בפועל, קליי, ולא הניד עפעף, תמך ב"ניקוי השטח" של חבריו החדשים. [1]

אם ג'קס לא יכול לברוח מהמועדון, מה זה אומר על קליי שלא מוכן לרדת מהמסלול הרצחני עליו עלה? הסצנה בינו לבין ג'מה הייתה נהדרת, כשהסכימה לתמוך בו חרף מעשיו האחרונים, שקריו והיותו רוצח קר דם. היא אוהבת אותו, והאהבה מעוורת. אחרת אין עוד הסבר כיצד האמינה להבטחתו שירד מגבה של טארה. קליי אוהב את ג'מה, אבל הוא גם אוהב את תאוות הבצע והאלימות שאופפים את חייו, במיוחד עכשיו כשהכסף הגדול ספוג הדם מגיע ממקסיקו.

בעוד טארה מוותרת על רצונה לחשוף את שקרי משפחת טלר-מורו לטובתו של ג'קס, הנדתי את ראשי בחוסר רצון להאמין שהביאה את גורלה על עצמה, בעת שאמרה לג'מה מהו יעד נסיעתה, מה שהבטיח שהמידע יגיע בהקדם אל קליי. ואכן כך קרה. מה שקליי לא ציפה לו הוא פרישתו המוקדמת של ג'קס (באופן אירוני, אחת הסיבות שבגינן הוא החליט סופית להזמין את ההתנקשות בטארה) והצטרפותו לנסיעה. לא בטוח שזה מה שיציל את טארה.

חבל היה לראות את וויין נכנע לרגשותיו בגלל נשיקה מהאישה אותה הוא אוהב, רגע אחרי הודאתה באהבתה הבלתי מתפשרת לבעלה, מסייע בטשטוש זירת הרצח של פייני כדי להציל את עורו של קליי. אני עדיין מצפה שהוא יתעשת ויסייע במפלתו של המנוול, בין אם בהסגרתו לרשויות או חשיפת האמת בפני ג'קס. דרך אגב, כמה זמן לוקח לו לטפל בבקתה של פייני ואיך זה שאף אחד עדיין לא יודע רשמית על מותו של פייני?

[1] דוגמה נוספת למעלותיו של ג'קס ניתן היה לראות כשהחליט מה לעשות עם ג'וס. ברור שצ'יבס ידע שעדיף לפנות אל הסגן המאופק לפני שהוא מביא את זה אל קליי חמום המוח.

 • ג'קס אכן תפקד מעולה בפרק הזה, פעמיים מציל את חייו של לרוי/הניינרז, ונראה שהמועדון לא יוכל לתפקד בלעדיו. קליי לעומתו הפגין אך ורק קור רוח מקפיא דם שלעתים אף היה תמוה. הוא באמת חושב שאם טרה תמות ג'מה תאמין שלא הוא האחראי? בחיים לא. ואם כן, אני לא אאמין לכך שהיא מאמינה. אהבתי לראות כיצד היא ואנסר ידעו בדיוק שקליי הוא האחראי למותו של פייני, ואין ספק שמוות של טרה יכוון אך ורק אליו. מה שאני מהמר שיקרה זה שג'קס ינסה להגן על טרה מפני הרוצח וייפגע בעצמו. סתם ניחוש תלוש שלא קשור לכלום.

  אני לא רואה איך יש איזשהו סיכוי למועדון. ג'קס וקליי פוסעים לכדי התנגשות בלי ספק (וגם ג'מה וקליי), הנאמנות של אוטו לא יכולה להימשך עם הידיעות שלינקולן הניח לפתחו, ולג'וס אין שום ערובה שעזרה מצדו לצוות החקירה באמת תשאיר את SAMCRO בחוץ. למעשה, מהיכרותנו עם פורטר, סביר להניח שאין לו שום כוונה לכבד את העסקה. אני מאוד סקרן לראות איך ייגמרו כל הסיפורים האלה.

  באשר לפייני – מדובר בסך הכל ביום אחד, הגיוני שלא ידעו עליו, במיוחד לאור העובדה שהאיש התנתק מהם לא פעם למספר ימים כדי להשתכר ולהתבודד.

 • Geeker

  אני רק רוצה לוודא: אם ההעתקים נשרפו, נשארו עדויות למה שג'יי.טי כתב (המקוריים) אצל ג'מה, נכון?
  לא יודע איך זה הגלגל עלילתית, אבל ברור שאם ההתנקשות תצא לפועל (איך פועל נייד חד פעמי?!), היא לא תצלח…
  השיחה בין ג'מה לקליי הייתה סצינה מצוינת. ממה ג'מה כ"כ מסתנוורת באישיות של קליי. הוא לא כזה כובש.

  • טרה הסתירה את המקור בקרטון במחסן מחוץ לביתה (או אולי מחוץ לבית ג'מה?).
   הנייד הוא כנראה Burner, כזה שרוכשים עם מספר דקות מסוים וזורקים לאחר מכן.

  • הכי קרוב שג'מה הייתה למכתבים המקוריים אי פעם היה כשחיטטה במשרדה של טארה ומצאה את התיק במגירה. כשטארה חשדה שג'מה סקרנית יותר על המידה, היא הסתירה את התיק באיזשהו מחסן ציוד והחליפה אותו במעטפה עם ההעתקים.

   לא יודע מה זה אומר, אבל הנייד אף היה מעוות, כמו חתיכת פלסטיק שרופה עם צג. "צרוב" בכל המובנים.

   כאמור, האהבה עיוורת.

 • Saturn

  אני מסכים לגבי ג'קס. גם האיום שלו על קליי אם יידבר סרה על טארה היה טוב.
  למה הכותבים מנסים לדחות את הבלתי-נמנע כל כך הרבה? ג'מה ואנסר ישר 'עלו' על זה שקליי זה שרצח את פייני. הגיע הזמן שתבוא ההתפוצצות ושהכל ייעלה על פני השטח, בתקווה שזה יקרה עד סיום העונה הזו. אנסר מקבל נשיקה ומתחיל בעבודות החיפוי. מה הוא הולך לעשות כדי לדמות לזירה את מגע ידם של LS? לערוף לפייני את הראש?

  ג'וס פשוט צריך לפרוש מהמועדון. אין לו סיבה להאמין שפוטר יעמוד בהבטחתו וחבל לשחק ראש קטן. fool me once..לפחות ניסו להציג עוד סיבה ללמה שג'וס ירצה לשתף פעולה מלבד עניין האבא. אני גם מקווה שהם לא יחזרו על סיום העונה שעברה וג'וס יגלה למועדון את האמת 'מחוץ למסך' כדי שהם יוכלו למכור לפוטר לוקשים.

  ג'קס מצטרף לנסיעה של ג'מה? הממ..אולי הוא יחזה בפגיעה באשתובילדיו. אם כי הם יכולים בקלות גם להרוג את אלידה באש הצולבת.

  • אפילו לא חשבתי מה אנסר יעשה לזירת הפשעהגופה. איכס… מילא שהוא עשה מעל ומעבר בשביל קליי במשך שנים רבות, אבל להמשיך בכך גם כשהם בעימות וכל מה שאנסר רוצה זה לשלוח אותו להירקב בגולאג? מסכן.

   ג'קס נשוי לג'מה?! מתי עברנו משייקספיר לסופוקלס?

© עידו ישעיהו