נשיקה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 03/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.09

אני מתה על התכנית של הבן שלך

במהלך הפרק, אחרי שבובי מיידע את ג'קס כי הוא מודע לתכנית הפרישה שלו ומבקש שיישאר וינהיג את המועדון, הוא אומר לו שהמועדון זורם בדמו ושכל פיתרון של ג'קס יהיה בדרכו של המועדון. אף על פי דרכיו האלימות של סאמקרו, ג'קס הוא אדם מאוד שקול שיודע לפעול נכון כשצריך, ואף לשכנע אחרים בצדקתו. הוכחה ברורה לכך קיבלנו הפרק כשג'קס הצליח להציל את חיי הניינרס, שעמדו להיות מוצאים להורג ע"י גאלינדו למרות שיתוף הפעולה שלהם נגד סונורה, גם אם נעשה תחת איומים. אישיותו ויכולותיו של ג'קס התבלטו אף יותר כשלידו עמד מנהיג המועדון בפועל, קליי, ולא הניד עפעף, תמך ב"ניקוי השטח" של חבריו החדשים. [1]

אם ג'קס לא יכול לברוח מהמועדון, מה זה אומר על קליי שלא מוכן לרדת מהמסלול הרצחני עליו עלה? הסצנה בינו לבין ג'מה הייתה נהדרת, כשהסכימה לתמוך בו חרף מעשיו האחרונים, שקריו והיותו רוצח קר דם. היא אוהבת אותו, והאהבה מעוורת. אחרת אין עוד הסבר כיצד האמינה להבטחתו שירד מגבה של טארה. קליי אוהב את ג'מה, אבל הוא גם אוהב את תאוות הבצע והאלימות שאופפים את חייו, במיוחד עכשיו כשהכסף הגדול ספוג הדם מגיע ממקסיקו.

בעוד טארה מוותרת על רצונה לחשוף את שקרי משפחת טלר-מורו לטובתו של ג'קס, הנדתי את ראשי בחוסר רצון להאמין שהביאה את גורלה על עצמה, בעת שאמרה לג'מה מהו יעד נסיעתה, מה שהבטיח שהמידע יגיע בהקדם אל קליי. ואכן כך קרה. מה שקליי לא ציפה לו הוא פרישתו המוקדמת של ג'קס (באופן אירוני, אחת הסיבות שבגינן הוא החליט סופית להזמין את ההתנקשות בטארה) והצטרפותו לנסיעה. לא בטוח שזה מה שיציל את טארה.

חבל היה לראות את וויין נכנע לרגשותיו בגלל נשיקה מהאישה אותה הוא אוהב, רגע אחרי הודאתה באהבתה הבלתי מתפשרת לבעלה, מסייע בטשטוש זירת הרצח של פייני כדי להציל את עורו של קליי. אני עדיין מצפה שהוא יתעשת ויסייע במפלתו של המנוול, בין אם בהסגרתו לרשויות או חשיפת האמת בפני ג'קס. דרך אגב, כמה זמן לוקח לו לטפל בבקתה של פייני ואיך זה שאף אחד עדיין לא יודע רשמית על מותו של פייני?

[1] דוגמה נוספת למעלותיו של ג'קס ניתן היה לראות כשהחליט מה לעשות עם ג'וס. ברור שצ'יבס ידע שעדיף לפנות אל הסגן המאופק לפני שהוא מביא את זה אל קליי חמום המוח.

© עידו ישעיהו