עקב אכילס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר Homeland 1.08

אם חושבים על זה, מתבקש שברודי הוא בכל זאת משת"פ. אחרת אין כל כך מה לעשות עם הדמות שלו, אולי מעבר לכמה פרקים בודדים שבהם הוא היה יכול לעזור ל-CIA לאתר את חברו שלכאורה מת. אבל הוא לא, והוא מסייע לטרוריסטים, והצל שזה מטיל על דמותו של ברודי מוטל גם על הסדרה כולה. כי אם עד כה חשבתי שמדובר בדרמת דמויות מצוינת שמתרחשת על רקע ענייני ביטחון פנימי מרתק, הרי שהטוויסט בסוף הפרק הגיע ממחוזות סדרתם הקודמת של יוצרי הסדרה (שאינם גידי רף), "24".

לא שזו בעיה גדולה מבחינתי, אהבתי מאוד את "24" בימיה הטובים, אבל אני לא בטוח שלשם Homeland רוצה ללכת. אם חושבים על זה, באופן כללי הסדרה היא מעין "24" על כדור הרגעה, עם מקום רב יותר לפסיכולוגיה על חשבון אקשן וטוויסטים בלתי פוסקים. הפסיכולוגיה הזו עדיין קיימת חרף הגילוי של סוף הפרק, למרות שבמידה רבה היא מיירטת את היופי של השיחה בין קארי לברודי בבקתה בפרק הקודם, ומנטרלת נתח גדול מהחמלה שחשתי כלפיו בעקבותיה. הפרקים הבאים יצטרכו להלך על חבל דק כדי לשמור את מה שנבנה עד כה, כולל השיחה הזו, ולא להתמסר לטוויסטים עלילתיים.

כמו כן: אשתו של טום ווקר יצאה סתומה.

תגיות:
 • miss bojarsky

  אני הופתעתי עד מאד, ממש לא ראיתי את זה מגיע, למרות שזה אכן הגיוני כשחושבים על זה. אני אוהבת שמפתיעים אותי, אז הייתי מרוצה, אבל לאחר מחשבה, זה אכן מעציב. אני מקווה שבאמת ישכילו לקחת את זה למקומות מעניינים ושזה לא רק טוויסט לצורך הטוויסט.

 • איפי

  אכן, יצאה סתומה.
  לא אהבתי את הטוויסט אבל כמו שכתבת – אין כל כך מה לעשות עם ברודי אם אין לו קשר לאבו נזיר בהווה.
  וגם – הוידוי של קרי בסוף היה מדכדך ביותר.

 • רעות

  ספוילר הומלנד 1.08

  הטוויסט תפס אותי לחלוטין לא מוכנה וחשתי סתומה לא פחות מאישתו של ווקר. ברודי היה כל כך משכנע בבקתה. הרפיתי מכל החשדות שלי בו , והרגשתי בושה אמיתית על כך שהאשמתי אותו בבגידה במולדת אחרי שסבל כל כך הרבה. מותר לי גם בשרשור הזה להלל את המשחק של דמיאן לואיס? כי סצינת הסיום הדגישה אף יותר כמה גאוני היה המשחק שלו בבקתה. אני אוהבת אותו.

  למרות שהופתעתי, אני לא חושבת שברודי הוא באד גאי. הוא הרי הודה שהתאסלם ואהב את אבו נזיר. אני מניחה שהמפגש עם איש הקשר הליגיטימי לכאורה הוא הדבר היחיד שקושר אותו לעבר. עכשיו כשהוא יודע את התוכנית האמיתית של אבו נזיר, הוא יוכל להשתחרר מחבלי תסמונת סטוקהולם, להצטרף לסי.אי.איי ולצוד את אבו נזיר כאילו היה צבי שאוכל פרחים בגינה האחורית שלו. אגב, אני מרגישה צורך להצהיר שמעולם לא תיעבתי דמות, כמו שתיעבתי את ברודי ברגע שירה בחיה האומללה. אזכור לו את זה גם לאחר שיציל את כל העולם המערבי ממתקפת טרור.

  עצוב לי על מנדי פטינקין ( ____ השלימו כאן את שם הדמות). כשקלייר דיינס ( ____ כנ"ל, 01:30 בלילה למען השם) אמרה לו שהיא תהיה לבד כל החיים, הוא חשב בעיקר על עצמו. יש אנשים שלא יילך להם בקשר אחד ספציפי, או בעשרים, אבל יום אחד זה יתפוס ותהיה להם זוגיות מוצלחת. אבל מנדי וקלייר לא שייכים לקבוצה הזו. בקבוצה שלהם אף אחד לא מחזיק ידיים בפארק עם בת הזוג שלו בגיל 90 . שם נועדו הניסיונות להיכשל, ולו רק כי הכישלון הפך להיות הנרטיב. ליבי איתם.

  דברים שמעסיקים אותי בתחילת הלילה: מה פירוש השם אבו נזיר?

  • miss bojarsky

   סאל וקארי 🙂

   • *סול, יענו שאול.

    • miss bojarsky

     וואלה 🙂

 • מיכאל גינזבורג

  רעות,
  זה מה שקורה למי שמעדיף עבודה על פני חיים. שיתמודדו.
  טוב, אז ווקר באמת חי. ולא הופתעתי מכך שברודי משת"פ, די צפוי.
  לא אוהב שהדרמה, המעיקה מדי, תופסת נתח ונפח רחב מדי והמתח נדחק הצידה.

  • רעות

   לא יודעת. קצת קשה לי לחשוב עכשיו, 4 חודשים אחרי, בהקשר של הסדרה, אבל אני חייבת לטעון שלפעמים העבודה היא רק תירוץ. ולבקש מהם להתמודד זו הצהרה בעייתית מדי. אם סול וקארי ידעו כיצד לעשות זאת, אני מניחה שהם לא היו בודדים מלכתחילה.

© עידו ישעיהו