ליל סבסטיאן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

פינאלה העונה השנייה השלישית של "מחלקת גנים ונוף"

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה באג'נדה

This just in: ז'אן ראלפיו הוא ענק. איזו דמות מעולה. הגיוני מבחינה עלילתית שהוא יקח משם את טום כדי שיגשים סוף סוף את חלומותיו ואת ניסיונות היזמות שלו, אבל בינתיים נראה שגם לזלי תהיה מחוץ למחלקה רוב הזמן, ואולי גם אפריל תעבור לנהל את אנדי פול טיים. אין לי בעיה עקרונית עם זה כל זמן שנמשיך לעקוב אחריהם ותמשיך להיות אינטראקציה בין כל הדמויות, אבל השם "מחלקת גנים ונוף" מגביל אותם מהבחינה הזו. אולי שישנו את השם ל"פאוני", או "קוגר טאון".

המתח בנוגע ליחסיה של לזלי עם בן כסוד שהיא לא מספרת רגע לפני שהיא פוצחת בקמפיין פוליטי, נראה לא באמת מותח. מבחינה הגיונית מדובר בסך הכל ברומן בין שני עמיתים רווקים שלא פוגעים באף אחד. לעומת מעלליו המיניים הסנסציוניים של פוליטיקאים בכירים בעיירה ("ולאשתי, אני מתנצל. כל מה שאני יכול להגיד זה שלא רק עשיתי סקס. עשיתי אהבה, עם אישה יפהפיה. ועם החבר שלה. ועם אדם שלישי שאת שמו מעולם לא ידעתי. יתר על כן, היה שגוי מצדי לומר שאני בונה בתים עבור העניים בשעה שבפועל עשיתי סקס ברביעייה במערה בברזיל") מדובר בזוטות שוליות, כך שלהפוך את זה לעניין בעונה הבאה עלול להיות קצת טיפשי.

זאת ועוד, כפי שהצהרתי פעמים רבות בעבר, אני שונא עלילות עם סודות כי הסוף תמיד ידוע מראש: הסוד ייחשף. במקרה של הרומן המשרדי זה היה בסדר ומצחיק – למעשה, הקטע שבו בן גמגם עצמו לדעת מול רון היה הכי היסטרי בפרק – אבל עכשיו כשלא מדובר רק בכריס אלא בקריירה הפוליטית של לזלי, משאת נפשה, זה הופך להיות דרמטי מדי. ושוב, אני לא אוהב לדעת מה הולך לקרות, ובמקרה הזה אני יודע שהסוד ייחשף וזה סתם מרגיז. מצד שני, הכותבים מעולם לא נתנו לי סיבה לא להאמין בהם, ואני סומך עליהם ועל הטירוף של אנשי פאוני שיהפכו את כל זה למעדן.

מעבר לכך נראה שצפוי לנו עונג רב בעונה הבאה בחזית רון, עם גרושתו הראשונה, תמי 1 (אני בעד הגעה לתמי 4!). אם תמי 2 מפחדת ממנה עד כדי הימלטות מיידית, כנראה שמדובר בהתגלמות האימה. עם יחסים כל כך מופלאים בין רון לתמי 2 (זה אני או שמייגן מולאלי סקסית מאי פעם?), אני תוהה אם יצליחו להתעלות על זה עם הגרושה הנוספת.

 • פינאלת העונה השלישית, כן?

  • כמובן. זו עדות אולטימטיבית לעובדה שהעונה הראשונה פשוט לא נחשבת מבחינתי. תיקנתי, תודה.

   • וזו ההזדמנות בשבילי להגיד משהו שאני רוצה לכתוב כבר כמה ימים: העונה הראשונה לא כזאת גרועה.
    נכון, היינו צריכים לעכל את הסדרה והסגנון ורוב הקהל לא התחבר, אז אולי משהו באמת לא היה סגור שם. אבל היום, בצפייה מחודשת כשאני כבר מאוהבת בסדרה, הסיבוב הנוכחי היה אפילו מהנה. הדמויות הן אותן דמויות, התמצית שלהן כבר שם וניכר שהתסריטאים ידעו בדיוק מי הן מההתחלה*. ואם לזלי נראתה נלעגת בצפייה ראשונה היום אני יודעת שהיא פשוט נלהבת וזה הקסם שלה.

    דיסקליימר: בדבייייליותם שידרו קומדי סנטרל קודם את פרקים 4-6 ורק אח"כ את 1-3 ומכיוון שבמקור 'גנים ונוף' שבתה אותי בסביבות פרק 4/5 בהחלט יכול להיות שזה עזר לי להגיע למסקנה הנ"ל.

    ————-
    * לא שזה מוכיח שום דבר, סתם משהו נחמד: על השולחן של רון בפרק השני נמצא המוקש שהוא נותן בעונה השלישית לילדה שמגיעה לסיור בי"ס בעירייה.

 • miss bojarsky

  הו ליל סבסטיאן, אני אתגעגע אלייך. סוסון מופלא שכמותך.
  אני מהמרת שבעונה הבאה הם כולם יתפזרו אבל סוף יחזרו למחלקה.

© עידו ישעיהו