סוף הרומן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.03

חשבתי שזה יהיה פרק של מריחת זמן שכזו, פלאשבק לעבר כדי להשהות את ההווה, אבל וואו, זה היה מגניב לגמרי. אהבתי את השחזור הבורדווקי המצוין ואת השימוש בשיקגו עיר הג'ז בשעתו כלב ההתרחשות. הטוויסט של היחסים הנשכחים בין סטפן לקלאוס (למה הם קוראים לו ניק?) ורבקה היה מצוין, ואף סיפק בסיס חזק יותר לעובדה שקלאוס רצה איתו את סטפן בהרפתקאותיו החדשות.

ביטול שכחתו של סטפן גרמה לי לתהות מה באמת קורה במקרה כזה. הוא הרי נמצא במקום אחר בעליל מאשר בשנות העשרים, וכעת הוא נזכר פתאום בתקופה האבודה שבה היה מישהו אחר. הוא ודאי אמור להיקרע בין מצפונו הנוכחי לבין הלך רוחו דאז. מעניין גם המקום שרבקה תופסת בחייו. ראינו בעיקר את הצד שלה, את העובדה שהיא אוהבת אותו, אבל לא ראינו איך הוא מרגיש כלפיה. אני מניח שלבו כרגע נתון לאליינה, אבל אולי זה יסבך קצת את הדברים. אהבתי את תגובתה הנרגשת של רבקה כאשר סטפן נקרא אל 'חדר המתים', ואהבתי גם את המפגש הראשון של סטפן ואליינה כאשר התחבאה במזווה הסודי.

מראה הארונות עם בני משפחתו של קלאוס הזכיר לי שוב את התחזית שלי מסוף העונה הקודמת, שמשם תיפתח הרעה עבור קלאוס. כל מה שצריך זה מישהו שיוציא את היתדות מחזותיהם, רצונם לנקום יעשה את היתר. אה, וצריך למצוא דרך להרוג אותו. מצד שני, גילינו שקלאוס גם מצוי במנוסה מפני מישהו, כנראה מי שירה על מועדון הלילה בקליעי עץ. הבלש שתשאל את סטפן לאחר מכן הוא סבסטיאן רושה (בלת'זר מ"על טבעי", "פרינג'", "אודיסאה 5"), כך שמן הסתם נראה עוד ממנו בהמשך. בטח גם הוא ייראה כאילו לא הזדקן ביום מאז שנות העשרים של המאה העשרים.

בינתיים קרוליין מעונה על ידי אביה, אבל ניצלת במהרה על ידי אמה וטיילר. זה טוב כי קשה לי לראות אותה סובלת, עוד משחק מצוין של קנדיס אקולה, אבל אני תוהה לאן יקחו את זה מכאן. קשה לי להאמין שהוא יעבור את אותה דרך שאמה של קרוליין עברה, זה סתם יהיה שידור חוזר, אבל מה – יהרגו גם אותו? תכל'ס יכול להיות, זה עשוי להיות כובד משמעותי על מצפונה של קרוליין. חוץ מזה, הפרק טרח להדגיש את העובדה שסטפן וקלאוס רצחו כל אחד את הוריו, כך שאולי זה רמז לעתיד לבוא (אם כי אני לא באמת מאמין שזה קשור).

מעבר לכך, אני עדיין מחכה לראות מה קורה עם ג'רמי, מאט והרוחות.

תגיות:
 • שגיש

  היה פרק טוב, אני אוהב את הכיוון של העונה החדשה. השם המלא של קלאוס הוא ניקלאוס ומכאן הקיצור. ד"א, אבא של קרוליין זה האיש עם המשקפיים המחודדות מגיבורים, לא? שוב בתפקיד האבא המתערב.

 • miss bojarsky

  היה מעולה. אני לא יודעת כמה מזה הם תכננו מראש, אבל יצא להם מצוין והם יצרו יופי של סיפור לעונה הזו.
  אני אוהבת את סבסטיאן רושה, מגניב שהוא הצטרף. מעניין מה יש בו שמפחיד את קלאוס כל כך.

  קרוליין המסכנה…

  כל כך נהניתי מהפרק שבכלל לא שמתי לב שמאט וג'רמי לא נכחו בו.

 • Yaara

  אני מצאתי את הפלאשבקים של שיקגו די מעיקים. כל הקטע של "אז מסתבר שפעם היינו כמו אחים! והייתי מאוהב באחותך!" הרגיש כמו האמא של ה retcon.
  העלילה עם בוני ואבא שלה היתה הרבה יותר מדי ארוכה, ואני מקווה שזה רק כדי לבסס קצת את הדמות שלו.
  מעניין איך קתרין הולכת לדחוף את האף שלה לעיניינים הפעם.

  • לא הבנתי מתי ראינו את בוני ואבא שלה (כי אצלו היא נמצאת כרגע, על פי הפרק הראשון), ואז הבנתי שדיברת על קרוליין.

   • Yaara

    אופס. השם בוני מתלבש לי הרבה יותר טוב על הדמות מאשר קרוליין, ואני תמיד מתבלבלת וקוראת לה ככה.

 • אוהד

  אני חושב שהבלש הוא האבא של קלאוס ורבקה. אני לא זוכר אם בעונה הקודמת הזכירו אותו והאם הוא מת או חי אבל זה פשוט נראה לי הגיוני

  • miss bojarsky

   כן, גם אני הימרתי על אבא

  • Omri2biton

   גם אני חושב שזה האבא החורג של קלאוס
   נאמר שהוא רצח את אביו האמיטתי איש הזאב

 • Annstephani1

  אכן, סוף הרומן ותחילתם של רומנים חדשים.. אפילו סידרו לסטפן אהובה אבודה כדי לפנות את הדרך ולהכשיר את הרומן, הכנראה בלתי נמנע, בין דימן ואליינה. זה שהרומן בינהם הוא כל כך צפוי מראש, קצת מאכזב והאמת היא שאני אתגעגע לקיטש שבין אליינה לסטפן.
  מעבר לזה הפרק היה כתוב טוב ומעניין וגם אני נהנתי מהתפנית ביחסים בין סטפן לקלאוס.
  זו רק אני או שהפרצופים שדימון עושה פשוט מוגזמים ומגוחכים? השחקן הזה לא יודע לשחק (לפחות לדעתי) וממש הורס לי את הדמות ואת החלקים שבהם הוא משחק. הוא לא אמין וכאמור, חוזר על שלוש – ארבע הבעות קבועות ומופרזות. כנראה שאין סיכוי שיוציאו אותו מהסידרה, אז אאלץ לסבול בשקט..

  • miss bojarsky

   הפרצופים של איאן אכן מוגזמים, אני מסכימה. וזה מוזר, כי באבודים הוא ממש לא שיחק בצורה המוגזמת הזו.

   • Yaara

    כנראה שזו האינטרפרטציה שלו לדמות האקצנטרית של דיימון. אני עדיין חושבת שהוא חמוד, אבל גם אני מסכימה שלעיתים קרובות הוא לוקח את זה לכיוון של "יש לי עוויתות בלתי-רצוניות, אנא התעלמו".

    • miss bojarsky

     הוא לגמרי חמוד וזה ללא ספק מפצה. יכול להיות גם שאלה הן ההנחיות שהוא מקבל ולא רעיון שלו.

© עידו ישעיהו