לאור הירח

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"יומני הערפד" 2.11

זה מה שאילוצי שיבוץ עושים לי – בגלל שאחרי הפרק הזה יצאו בארה"ב להפסקה של חודש וחצי, ולאור אי אילו כותרות שקראתי בלי כוונה בזמן שגלשתי, הגעתי למסקנות הלא נכונות והייתי בטוח לחלוטין שמישהו מהקאסט הקבוע עומד למות בפרק הזה. החרדה הגדולה ביותר שלי הייתה כמובן קרוליין, ואלוהים יודע שהפרק הזה עשה הכל כדי להזין את הפחד הזה. בסופו של דבר נראה שהקרבן היא רוז, אמנם לא קבועה אבל חבל כי אני מחבב אותה. בכל זאת היא עדיפה על פני אופציות רבות אחרות. ריק למשל, שהיה אחד נוסף שחששתי לו בפרק, במיוחד אחרי שדיימון והוא יצאו מהגריל.

הסיפור הזה גרם לי להבין שאשכרה איכפת לי מרוב רובן של הדמויות כאן. שנואתי אליינה כמובן לא תמות למרבה הצער, וכמוה גם לא האחים סלבטור, אבל כל האחרים תכל'ס נתונים בסכנה תמידית. כפי שכבר כתבתי בעבר, מאט הוא היחידי שלא מצדיק את היותו שם, לצערו, כך שאם כבר להקריב מישהו, הוא האיש. מצד שני, גם הדמות שלו מאוד סימפטית. טיילר היה בערך בדרגה שלו בראשית העונה, ובפרקים האחרונים עלילת איש הזאב שידרגה אותו עשרות מונים, מה שכמובן הגיע לקרשנדו בפרק הזה. האמת היא שכבר כשהוא חזה בייסוריו של מייסון הצעיר בפרק הקודם חסתי עליו עד מאוד. הפרק הזה לפחות חסך מאיתנו את תחושת הזמן שהייתה כה ברורה בהקלטה של מייסון, אבל עדיין היה מצער לצפות בזה, גם מצדו של טיילר הסובל וגם מצדה של קרוליין חסרת האונים. החיבור ביניהם יפה וכנראה ימשיך ויעמיק, דבר שיהיה למגינת לבו של מאט. לא מספיק שטיילר נישק את אמו, עכשיו הוא גם מתעסק עם החברה לשעבר. גם כן חבר.

הזווית של אלישע בעל התסרוקת הניינטיזית מעניינת, בונים יפה את הסיפור הזה, אבל השאלה היא איך הדברים יקרסו כאשר יגיע קלאוס. הרי אם הכל ילך כמתוכנן זה סתם יהיה משעמם. ובינתיים קת'רין המליצה לסטפן להיעזר באיזבל לשם מציאת קלאוס, כך שכיפאק היי is in order. אולי סוף סוף נזכה לעוד קצת מנה מיחסי ריק ואיזבל, מה שאמור להיות מעניין אפילו יותר עכשיו כשג'מה היא זוגתו.

ומה הסיפור עם זו שבתמונה?

 

הדיון המקורי בפורום טלוויזיה באג'נדה

תגיות:
© עידו ישעיהו