באג

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/09/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "שובר שורות" 4.09

http://media.amctv.com/photo-gallery/BB-S4-Episode-Photos/episode-9-jesse-pinkman.jpg

דווקא בפרק שבו ראינו את וולט בתצורתו הנושנה רבת התושיה – הטלפון שעשה למשטרה על האיש החשוד שיושב מול הבית היה גדול – הוא מובס יותר מאי פעם. כאשר הוא עומד מאחורי האנק [1] התוהה כיצד לתפוס את גאס, וולט עצמו חוזר אחריו, "כן, איך?", מעוניין סוף סוף לנטרל אותו מסיבותיו. אבל אין לו דרך. מייק מאיים עליו שאם עוד פעם יתחכם ויתקשר למשטרה על אחד מהאנשים שלו הוא יהרוג אותו (מה שהוא כמובן לא יכול לעשות כרגע, אבל בחמת זעם אפשר לצעוק הכל), והפרוקסי שלו, ג'סי, קם נגדו בסצינת מהלומות אדירה (ובעלת יופי של כוריאוגרפיה), שבמהלכה הרעתי לו בלבי. וולט נשאר לבד.

ג'סי בכלל היה בחור כלבבי בפרק הזה. מצד אחד הוא בעליל מפחד למות, פסט ההתנקשות המחיש את זה, אבל מצד שני הוא ממשיך להתנהל כאדם שאין לו מה להפסיד. השיחה שלו עם גאס הייתה אמיצה עד מאוד, ההתרסה שלו כלפיו והאופן שבו הבהיר שאם גאס הורג את וולט (כלומר מיסטר ווייט) הוא יצטרך להרוג גם אותו, הייתה הפגנת נאמנות וביצים בגודל של סלעים מינרליים. מן הסתם עד סוף ההתרחשויות בפרק עמדתו של ג'סי אינה יציבה כשהייתה.

בינתיים סקיילר מפגינה שוב תושיה ומניפולציה יפה, ותופסת את מקומו של וולט בזמן שהלה נראה יותר ויותר אבוד ומובס. המשחק הפרחי שלה מול פקיד השומה היה מדוקדק ומשעשע. בכלל, אהבתי שהכניסו את עניין ביקורת החשבונות כך, קול ישן מהעבר שבשעתו נראה כמו ניסיון לפלפל את עלילת הנישואים של וולט וסקיילר, אבל עם העדכון החדש הוא מעניין פי כמה. האם משם תגיע מפלתם? אני מקווה שכן, אחרת זה יהיה קו עלילה מבוזבז. אופציה נוספת – ופחות חביבה עלי – היא שסקיילר תשלם לבנקי את החוב ומשם תיפתח הרעה.

[1] אני אוהב את הדבקות של האנק, שממשיך לחשוד בגאס חרף הכל ונדבק לו לזנב.

תגיות:
© עידו ישעיהו