מבוכים ודרקונים למתקדמים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/07/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

"קומיוניטי" 2.14

עונג של פרק. חששתי שכמו לא מעט מפרקי הנושא של הסדרה השואבים מעולם שאני לא מכיר, גם פרק של "מבוכים ודרקונים" יחלוף מעל ראשי. אבל לא. הרעיון היה כל כך טוב לב מלכתחילה, לארגן משחק כדי לעודד מישהו מדוכא מחוץ לקבוצה, ולכל אורכו אותה נשמה הייתה ניכרת. בעונה הזו יש רובד אפל מאוד, שהיה ניכר במיוחד בפרק חג המולד פשוט כי שם זה נעשה במינון מוגזם לטעמי. הפעם הבדיחות היו מעולות, עם הקריינות המליצית, התחפושת של צ'אנג, ה"Huzzah!" של טרוי האוויל (כלומר obtuse), סצינת הסקס הלוהטת בין אנני המתכננת לבין עאבד הבלתי ניתן לאבחון, ובעיקר המבטים השוטמים של ג'ף השקרן בן וויליאם הבלתי-ידוע כלפי בריטה החופרת, כלומר המתנגדת שלא לצורך.

כמו בפרקי מחווה אחרים, גם הפעם הפתיח השתנה והיה טאץ' מצוין, הן עם המוזיקה הבומבסטית והן עם הציורים. וגם הסוף שבו מגלים מיהי הקריינית היווה בעיניי סיומת נפלאה.

תגיות:
 • miss bojarsky

  פרק מופלא

  • רעות

   באמת מופלא, בעיקר בצפייה שנייה עם תרגום.
   גם אני מרחמת על פירס הוותרן.

 • yahelita

  אין ספק שזה אחד הפרקים המצחיקים בעונה (בייחוד צ'אנג האלף וסצינת הסקס הוורבלית) אבל ההתנהגות של פירס בפרק הייתה חסרת פרופורציות לחלוטין, אפילו בשביל דמות גזענית/ שוביניסטית/ סנילית/ נרקוטית כמוהו.
  לאורך הפרק ממש ממש שנאתי את פירס. באמת. ממש. אז מצד אחד שמחתי בשביל הכותבים שהצליחו להוציא ממני כאלה רגשות חריפים אבל מצד שני העלבונות וההתנהגות הכללית שלו כלפי ניל והאחרים היו כל כך מוגזמים שזו הייתה שבירה של הדמות בשבילי. פירס הוא נבל אבל הוא לא ארכי – נבל מניאק ורשע, וגם לא האמנתי לתירוץ שהוא הגיע למצב כזה רק בגלל רגשות הנחיתות שלו לזה שמישהו אחר מצטרף לקבוצה.

  ***ספויילר לשאר העונה (אני מקווה שזה מספיק אנטרים כדי להסתיר את הספויילר, אם יש דרך אחרת אשמח לדעת מה היא)***

  מה שבאמת מפריע לי זה שבפרק הבא הקבוצה אפילו לא מתייחסת אל ההתנהגות של פירס. פירס לוקה בהזיות אנדי דיק וההתנהגות הדוחה שלו נזקפת לשימוש בסמים. באסה.

  אני חושבת שמאז הפרק שאמו של פירס מתה (ותבדל לחיים ארוכים בתוך מנורת הלבה) הדמות של פירס עוברת טלטלה רגשית לא טובה. בפרק הקודם גם גילינו שאבא שלו היה דושבאג, אז תנחומינו לפירס, אבל הפרק הזה היה סוג של נקודת מפנה לכיוון המעאפן. גם בהמשך העונה ואפילו בפרק של בית החולים שבו הוא אמור לזהור (!) הוא לא מעלה שום רגשות הזדהות ולרוב גם לא מצחיק. ממש שמחתי כשג'ף הרביץ לו. אני מקווה שבהתאם לקליף האנגר הוא לא יחזור בעונה הבאה ואם כן אז במינונים נמוכים כמו דאנקן או הדיקן. בעצם אין מצב שצ'בי צ'ייס יתן שיורידו לו דקות מסך אז אני יכולה לשכוח מזה.

  וואו. היה לי הרבה מה להגיד.

  • זה נכון במידה מסוימת, אבל אני כן מצליח לקבל את זה במסגרת העובדה שהוא מתמכר למשככי כאבים, שמעצימים את חוסר הביטחון שלו. באותה איצטלה אני גם מקבל את העובדה שהדאגה של החברים מאפילה על האנטגוניזם כלפיו. הרי כשחושבים על זה, מלכתחילה אין להם שום סיבה להתחבר איתו, ואמנם פה ושם ניתנו סיבות אנושיות לחיבור אישי בין כל אחד לרעהו, אבל במקרה שלו, ובמיוחד כשהוא משורטט יותר ויותר כמו הבאד-גאי בעונה הזו, התחושה היא שזה נותר לא מאוד משכנע. בכל זאת מאז ראשית הסדרה החיבור הזה קיים בין כולם כי ככה זה. העונה מציבה את הנתון הזה במבחן ולבסוף גם מציגה השלכות.

   • yahelita

    אז זהו בדיוק, שאני לא רואה את ההשלכות.

    ספויילר לשאר העונה

    הייתי מצפה שאחרי פרק כזה הם יתנערו מנוכחותו של פירס, אבל בסופו של דבר זה פירס שבוחר לעזוב אותם. מה אני אגיד זה לא בא לי בטוב, הם הרי מסרבים לצרף את צ'אנג לקבוצה בגלל דברים פחות גרועים.

    אני חושבת שהשרירותיות שיצרה התפנית בדמות של פירס היא בעוכרם. בא לי שבהצבעה שלהם אם לסלק אותו אנני תצביע בעד, בא לי שהם יכריחו אותו לעזוב והוא יפתח במלחמת חורמה בשביל לחזור, אתה יודע – "דרמה", אז אולי זה ייתן לדמות שלו את העומק הרגשי שאני מרגישה שחסר לה ושמונע ממני להזדהות איתו. אבל זה כבר לא יקרה בעונה 2.

    לא קראתי על הפאנל בגלל האזהרה שלך אז אני שמחה לשמוע שהרמון מתכוון לתת הסבר להתנהגות של הקבוצה (כי כמו שכבר כתבתי ההסבר להתנהגות של פירס קלוש בעיניי) ואני גם מקווה שההסבר לא יהיה חומרי כמו שהוא נתן לטרוי לישון אצלו או שהוא מימן את אנני, כי זה סתמי כל כך.

    רק עוד וידוא הריגה אחרון – בקריאה שניה של מה שכתבתי נשמע כאילו אני לא אוהבת את קומיוניטי, ההפך הוא הנכון. באמת, זאת אחת הסדרות.

  • דן הרמון ענה בדיוק על זה בפאנל של "קומיוניטי" אתמול בקומיק-קון:

   "People had said that Pierce's character got so dark that they wondered why anyone would hang out with him," Harmon acknowledged. "So while I like his backbone and his tooth, I wanted to address that story. We're going to address that now. By the time we're done, you'll know why they'll hang out with Pierce."

   http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/comic-con-2011-community-blows-the-roof-off-again

© עידו ישעיהו