ריק ומורטי 2.02: מורטידף חצות

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 03/08/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ריק ומורטי" עונה 2 פרק 2

Rick And Morty 02x02 - Mortynight Run

ריק ומורטי יוצאים להרפתקה בגלל הגחמות של מורטי ובינתיים ג'רי מטומטם. בדרך, הם נתקלים ביצורים מופלאים ונוראיים במקביל, ואנחנו ממש עד כמה הקיום של ג'רי הוא עצוב (התשובה: הרבה). התיאור הזה אמנם לא תופס על כל פרק ופרק של "ריק ומורטי", אבל הוא בהחלט נוסחה נחמדה וחמימה שכיף ליפול בתוכה. בייחוד כאשר אפשר לראות את ההתפתחות שלה, או ליתר דיוק, של מורטי.

ואל תטעו, מורטי לומד. הוא לומד איך לנסוע בחללית, לומד את המשמעות של מעשים ושל חוסר מעשים ולומד כיצד לעשות את הדבר הנכון. וללמידה הזאת יש השפעה ברורה עליו. בניגוד לגיבורים אחרים שמשלימים עם הקיום בחיוך וקריצה, מורטי מסיים את הפרקים שלו בשיטוט העולם מבולבל ומתוסכל ועצוב כי אין לו דרך אחרת. ורק ריק שם נמצא כדי לנסות להראות לו את הדרך הטובה ביותר.

אבל מורטי מתפתח יותר ויותר ונצרך לריק פחות ופחות. הפעם הוא מחליט שבמקום לבזבז את היום במשחקייה, הוא הולך להציל יצור שאינו יודע עליו כלום פרט לכך שריק מכר את האקדח שהולך להרוג אותו. ההחלטה הזאת יוצרת הדף של הרס מוחלט, כמיטב המסורת של "ריק ומורטי", ומוסיפה עוד מספר גדול של הרוגים על שמו של מורטי שצובר מספר הרוגים מרשים למדי לנער בגיל ההתבגרות. הפרק גם מתבל במספר הופעות אורח של דמויות שכנראה לא נפגוש בשנית, ובולט מכולם ג'מיין קלמנט הנהדר, שיוצא גם לפרקי שירה דרך הדיוויד בואי הפנימי שלו.

וג'רי, כמובן, מטומטם. יש מדי פעם תחושה לא נעימה מכמה הסדרה אוהבת לבעוט בג'רי ולהבהיר את חוסר החשיבות והאימפוטנטיות שלו והאפשרות לראות כמה הוא צפוי, אבל זה מצחיק מכדי שזה יפריע.

עם כל ההייפ שנופח סביבה (גם בזכותי), קשה לזכור ש"ריק ומורטי" לא אמורה לשנות עולמות בכל פרק שלה. שהמטרה שלה היא בסך הכל להעביר עוד חצי שעה בצחוק פרוע, גם אם הוא לא פותח את המוח ליקומים חדשים ומדהימים. ו"מורטידף חצות" הוא בדיוק כזה. עוד פרק של "ריק ומורטי". כלומר, נהדר.

© עידו ישעיהו