סוכני שילד 2.11: רעידות משנה

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 05/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 11

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-02x11-aftershocks

הפגרה לא עשתה טוב ל"סוכני ש.י.ל.ד", בעיקר כי היא מחווירה מאוד מול "הסוכנת קרטר" שהחליפה אותה בינתיים. אל מול קרטר המלאה באקשן, תהפוכות, וצבע, הגיבורים של שילד מתחבטים באנושיותם בבסיס תת-קרקעי אפלולי.

סקאיי לוקחת את האשם על המוות של טריפ על עצמה בעקבות מעשיה בפורטו-ריקו, אבל קולסון מטיל את האשם על הידרה, מתכנן ומוציא לפועל חיסול של צמרת הארגון. במכים על חטא גם סימונס, שרואה בטרנספורמציה של ראינה כמגפה שצריך להשמיד, ובמשתמע גם בזו של סקאיי. סקאיי חצי-קונה את הרעיון הזה, אבל פיץ מציל אותה מידיה של סימונס כאשר הוא מחליף את דגימות הדם שלה בדמה המקורי. בעיני זהו פיתול עלילה מיותר מעט, למרות הכאב על המוות של טריפ קשה להאמין שסימונס הייתה הורגת את סקאיי, מה עוד שכפי שראינו הפרק קצת קשה להסתיר את כח העל של סקאיי.

בינתיים אנו נחשפים לסיפור הרקע של גורדון, ה-Inhuman שראינו בסוף הפרק הקודם. גורדון הוכשר על ידי ג'ייינג, אמה של סקאיי (דיצ'ן לקמן, הפעם עם שורות דיאלוג), לאחר שעבר טרנספורמציה בדומה לזו של סקאיי וראינה.

ראינה מצליחה לברוח מהעיר החייזרית טרם הצפתה על ידי שילד, ומוצאת את קאל. הטרנספורמציה שלה לא הייתה לשביעות רצונה – בשל המראה החדש שלה אבל גם בגלל כאב פיזי, ובשיחה עם קאל היא מאשימה את סקאיי בכך שגנבה את מה שהגיע לה, ודורשת שקאל יחזיר את המצב לקדמותו. לקאל לא ממש איכפת, אבל הידע על כך שסקאיי-דייזי עברה טרנספורמציה מעודד אותו, ונראה שהוא עומד לחבור לחלק מחברי האינדקס (בעלי כוחות העל שהיו במעקב על ידי שילד) על מנת להוציא אותה מידיו של קולסון. ראינה עומדת לאבד את חייה על הכביש ולאחר מכן מול סוכני שילד, אבל מחולצת על ידי גורדון. על הנייר יש עניין מסויים בקורותיהם העתידיות של קאל וראינה, אם כי בשלב זה לפחות הם רחוקים מלעורר הזדהות.

התכנית של קולסון מצליחה באופן נוח מאוד תסריטאית – במעט מאוד מאמץ הוא מצליח לגרום לראשי הידרה לחסל זה את זה, למעט אחד, וסוניל באקשי שמועבר לטאלבוט. הקושי העיקרי של קולסון בפרק הוא בויכוח מול מאק לגבי רמת הסיכון במשימות ששילד יוצאת אליהם, וחוסר אחריות בהחלטות של קולסון, שעשויה להתבטא בהשלכות של המבצע הנוכחי (תבנית חוזרת באופן שבו שילד מתוארת בעידן ווידון, המושפעת גם מהקומיקס). מאק מתנצל בסוף, אבל נראה שכל הסיפור הזה היה הסחת דעת מתכניתם האמיתית של מאק ובובי, שכעת מחזיקים את התכניות לבסיס וגם יודעים את מיקומו של "ארגז הכלים", בסיס הנתונים שפיורי נתן לקולסון לצורך הקמת שילד מחדש. רגע מוצלח אחד בפרק הוא זה שבו בובי "מתוודה" להאנטר על כך שהיא ומאק הולכים לקבוצת תמיכה.

פינת הרפרנסים, הפעם בחסות מחמאות שמתחילות ב"הצלחת להילקח בתור בת ערובה":

  • נמאס מעט להזכיר את ה-Howling Commandos בכל פרק (שלא לדבר על סדרות אחרות), אבל גם בפרק הזה הם מאוזכרים, בתמונה בבית של אמא של טריפ – סביו היה אחד מהם.
  • ראשי הידרה עצמם אינם מייצגים דמויות ספציפיות מהקומיקס, אם כי התאספותם מזכירה התאספויות של הידרה מהסדרה Secret Warriors.
  • בפלאשבק, הטרנספורמציה של גורדון נקראת במפורש Terrigenesis על ידי ג'ייינג ושותפה, כפי שהיא נקראת בקומיקס. כמו כן, פיץ מתייחס לסקאיי מפורשות כ-Inhuman.
  • אע"פ שהוא מזכיר Inhuman בשם רידר מהקומיקס, גורדון אינו שואב את כוחותיו מקלפי ברייל כמו רידר, ויכולת הטלפורטציה שלו דווקא מזכירה את זו של נייטקרולר, מוטאנט שהופיע בין היתר בסרטי האקס-מן, ביקום-המארוול-הקולנועי-האחר. ראינה נותרת עדיין ללא זיהוי ודאי, אבל ניחושים בנושא ניתן למצוא, כרגיל, ב IO9.
© עידו ישעיהו