אימה אמריקאית 4.10: יתומים

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 18/12/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אימה אמריקאית: פריק שואו" פרק 10

American Horror Story - 04x10 - Orphans 2

אומייגאד אומייגאד אומייגאד אומייגאד. במחי סצנה אחת, הפרק הזה שאני לא בטוח איך קוראים לו באמת אבל היה צריך לקרוא לו "פלאשבק: הפרק" הפך מ"לא מלהיב בכלל" ל"עוד, ועכשיו". כמה וכמה דברים דווקא קורים בפרק, אבל הדגש שהם מקבלים יחסית זניח לדברים שלא קורים בפרק ומקבלים המון זמן מסך. אנחנו רואים כיצד רוברטס ואוהר נפגשו (לא שהיה לנו אכפת) ומקבלים מושג כיצד אלסה הכירה את פפר, שהיה נחמד אבל לא מאוד נחוץ.

דברים שכן קרו: רוברטס אחרי חיזוי עתיד לא מאוד מוצלח לדזרי (סחטיין על אנג'לה באסט, שהייתה נהדרת הפרק הזה אפילו יותר מהרגיל) והמאהב שלה, מתוודה שיכורה לדזרי שהיא ודניס אוהר נוכלים, אבל עדיין לא מוכנה להתוודות עד הסוף. בינתיים, ג'ימי תקוע בכלא ואוהר בא אליו עם הצעה כיצד להשיג כסף בשביל עורך הדין. שתי העלילות מסתיימות בכך שרוברטס לוקחת את באסט למוזיאון החריגים שאליו אוהר שלח את כל הגופות שלהם, ורואה את הגופה של מא פטיט (שחוזרת הפרק דרך פלאשבקים, תודה לאל) ו… את הידיים של ג'ימי. מתח! או משהו. זה כנראה מותח כי רוברטס מתעלפת, אבל גם כנראה שלא כי אז הפרק שוכח מזה בשביל להתמקד בפפר.

אה, כן, פפר. אם לא "פלאשבק: הפרק" ניתן היה לקרוא לו "פפר: הפרק". הוא מתחיל בזה שבעלה "סאלטי" מת והיא נמצאת במשבר. אלסה מספרת את סיפורה בפלאשבק ארוך לאנג'לה באסט ואז הולכת להחזיר את פפר לאחותה. בשלב הזה חשבתי שיניחו לסיפור, בייחוד עם הפרידה המרגשת של אלסה ופפר. ידעתי שהפפר הזאת היא אותה הפפר מהעונה השנייה אבל לא הנחתי שהסדרה אשכרה תטרח להראות את ההקשר.

American Horror Story - 04x10 - Orphans

ואז לילי רייב. אני לא יודע מה לגביכם, אבל אני צווחתי לכמה דקות ואשתי הייתה צריכה להשתיק אותי כדי לשמוע מה שקורה. רייב, אחת השחקניות הכי טובות ועקביות בסדרה הזאת, הייתה חלק מהקאסט של העונה הרביעית וזה היה מאכזב, אבל עם הקאסט הענקי הזה אולי היה עדיף. אבל כשהיא חזרה, ועוד בתפקיד הכי טוב שלה – כל כך שמחתי על כך. היא לא הייתה צריכה לעשות הרבה (ובאמת לא עשתה) אבל הקישור הזה היה נהדר, גם אם מעלה המון שאלות.

הפרק נגמר, אגב, בכך שאנחנו רואים שאלסה מארס הצליחה להפוך לאושיית טלוויזיה. וכך מפרק פלאשבקים מפוהק, בסצנה אחת הסדרה החזירה לי את כל העניין. לילי רייב + התפתחויות מעניינות = רצון לראות את הפרק הבא עכשיו.

הערות:
* אני לא יודע אם יענו על זה, אבל האם פשוט לא הולכים לדבר על זה שאלסה מארס נראה כמו האחות ג'וד (הדמות של לאנג מהעונה השנייה)? הגיוני שמארס לא תכיר את ג'וד, אבל שג'וד לא תכיר את מארס נשמע מוזר. מצד שני, זה כן מסביר למה פפר חשה חיבור וסימפטיה לג'וד כשמצבה מדרדר.
* בעעעע על כל זמן המסך שרוברטס מקבלת, בטח כשזה בא על חשבון דנדי. בעעע אחד גדול.

© עידו ישעיהו