סוכני שילד 2.08: הדברים שאנו קוברים

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 21/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 8

Agents of SHIELD 02x08 The Things We Bury

גילוי דורש ניסויים, כך אומר ווייטהול בפרק הנוכחי. בפועל הפרק הכיל יותר גילויים מאשר התרחשויות, ועדיין הצליח לאזן בצורה לא רעה בין העלילות שלו. כבשבוע שעבר, בלטו לטובה הפלאש-בקים, שוב עם הופעת אורח של פגי קרטר (שלמעשה ממשיכה את זו מהפרק הראשון). יש לקוות שזה מעיד יותר על מה שצפוי לנו מ"הסוכנת קרטר" שתעלה בקרוב מאשר על הבינוניות של העלילות בהווה של "סוכני שילד".

קולסון נותן לטריפ ולסקאיי משימות ביזאריות בהוואי, תוך שהוא מאתגר את פיץ בהרכבה של משדר תוך פחות משש דקות. הגיחה להוואי נועדה ליצור פיצוץ EMP בבסיס חיל האוויר שם, כדי שיהיה ניתן לגנוב מפת לוויין באותו הזמן משרת הגבוי בבסיס באוסטרליה – מפת לוויין שבתורה תסייע למציאת העיר מהתרשים של קולסון. לזכות הכותבים הרעיון הזה עובר באופן מובן מספיק אל המסך, אם כי חבל שהגיחה להוואי עצמה היא מחוץ למסך לחלוטין. לפחות המיני סיפור של פיץ היה חביב למדי.

וורד לוקח בשבי את אחיו ומוציא אותו לטיול אל הבאר שלתוכה הכריח אותו כריסטיאן להשליך את אחיהם. כריסטיאן מתפתל ומעונה עד שלבסוף גרנט סוחט ממנו הודאה בפשע הזה וכביכול סולח לו, אך מה שנראה כתחילתה של ידידות מופלאה הופך להפללה של כריסטיאן ברצח של הוריהם (והתאבדות). הבעייתיות של הגאולה של וורד הועלתה כאן בתגובות בעבר, ונראה שהסדרה בוחרת יותר דווקא להמשיך עם הקו הפסיכופטי שלו, גם אם היא ממשיכה לנמק כיצד הגיע לשם. יש משהו מסקרן בלנסות להבין לאן פניו של וורד, אבל כמות הזמן המוקדשת לו מעט מופרזת.

פסיכופט שהסדרה בוודאות מנסה לגרום לנו לחבב הוא אבא של סקאיי, או מה ששמה לא יהיה. הסדרה טורחת לבסס את הקשר שלו עם הידרה לטובת מי ששכח או הצטרף כעת (או סתם מתקשה לעקוב אחרי דמות ששמה טרם צויין), אבל בו בעת מבהירה שהוא מתמרן את וייטהול, ומתכנן גם להרוג אותו – ולפיכך המידע שהוא נותן לוויטהול הפרק מוטל בספק. לפי אבא-של-לא-סקאיי, הדיויינר אינו נשק, כפי שוייטהול סבור, אלא מפתח, שיש להשתמש בו במקדש בעיר שאותה גם קולסון מחפש. החייזרים שיצרו את הדיויינר, לפי אשל"ס, באו על מנת להשמיד את האנושות, למעט פרטים נבחרים ממנה. לפחות לפי דבריו לוייטהול, אשל"ס אוהב את הרעיון הזה בשל הסיכוי להתאחד עם משפחתו לאחר המוות. אשל"ס והצוות של קולסון מגיעים לאוסטרליה מאותה המטרה – להשיג את המפה שתאפשר להם למצוא את העיר, ואשל"ס משתמש בחייו של טריפ כערובה שמאפשרת לו לברוח, תוך שהוא חושף את עצמו לראשונה כלפי קולסון, יחד עם חלק מתכניותיו לגבי העיר וסקאיי (במקרה של אשל"ס, יש לציין, הקלישאה של הנבל שמספר על תכניותיו דווקא מסתדרת). קצת לא ברור מה בדיוק הייתה התכנית המקורית של אשל"ס והאם הוא הצליח לשים את ידיו על המפה. בסוף הפרק, אשל"ס חוזר אל ווייטהול ומוצא שם את וורד, שלכאורה חוזר להידרה. לאחר מכן בפלאש בק מתגלה שווייטהול רצח את אשתו של אשל"ס, אף על פי שזה כבר די היה ברור מרמיזות לאורך הפרק.

ב-1945, רגע לפני ההשתלטות של שילד על הידרה שהוצגה בפלאש בק מהפרק הראשון, ריינהארט (לעתיד ווייטהול) וחבריו להידרה מבצעים ניסויים עם הדיויינר על מנת לראות כיצד הוא משפיע על אנשים שונים. הם מוצאים אשה שנראה שהדיויינר אינו הופך לאבן (בגילומה של דיצ'ן לקמן, סיירה מדולהאוס), אבל אינם מספיקים לבחון אותה לעומק לפני ההשתלטות. לאחר ההשתלטות, פגי קרטר חוקרת את ריינהארט, שמעוניין בעסקה תמורת שחרורו. קרטר מסרבת, ומודיעה לו שהוא הולך להיקבר עמוק מאוד, מה שבאמת קורה – עד שב-1989, סגן השר פירס (מאוחר יותר, ראש התא של הידרה בממשלה מ"קפטן אמריקה 2") משחרר אותו. מסתבר שהאשה שנאבדה טרם המלחמה נמצאה, צעירה כשהייתה. וייטהול משיב לעצמו את נעוריו על חשבון חייה. בסוף הפרק אנו מגלים שהיא אשתו של אשל"ס.

הפלאש-בקים נחשפים במהלך החקירה של באקשי מהידרה על ידי הצוות של שילד, בניסיון לגרום לו לבגוד בווייטהול. הניסיון לא ממש מצליח, אבל שילד כן מצליחים לקשר בין ווייטהול לריינהארט בתהליך, בעקבות דבריו של באקשי ועל ידי חיטוט בארכיונים של SSR. החלק הזה לא היה עשוי טוב, ונופל תחת הנטייה של הסדרה למיזוג מגושם מדי בין הקליל לרציני והאפל. לכך לא מסייעת הופעה לא טובה של פאליקי. לפחות הקאמבק של האנטר ובובי זה לזרועותיה של זו מעניין, ולו בשל הרמיזה שלבובי יש אג'נדה סודית. עוד בתככי שילד, נצפה מאק מלכלך על הבוס בפני האנטר.

עקב הצפה של רפרנסים ע"י בובי הפרק, פינת הרפרנסים בשביתה השבוע, אבל IO9 עושים את העבודה כרגיל.

© עידו ישעיהו