סוכני שילד 2.07: הכתובת על הקיר

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 14/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 7

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 02x07 - The Writing on the Wall

"שילד" חזרה מהפגרה עם תשובה, תוך שהיא סוגרת את העלילה המתמשכת (מדי) של התרשים על הקיר, וטווה לתוכה סיפור שבועי מעניין למדי. על הדרך, קיבלנו כמה תובנות מעניינות על עלילת טאהיטי, באופן שמכפר במידה מסויימת על האכזבה מאופן פתרונה בעונה הקודמת.

בפרקים הקודמים, קולסון סבל ממצב שכפה עליו לחרוט תרשים על הקיר, בעקבות החייאתו באמצעות הדם החייזרי וחשיפתו לתרשים דומה של גארט. בפרק הנוכחי, מצבו של קולסון מחמיר, והוא מנחה את סקאיי להאיץ את הקצב בחקירת התרשים (קצת פוגם בטענה שלו מהפרקים הקודמים שהחשיפה שלה לציורים נועדה לעורר תגובה אצלה, אבל ניחא). החקירה מובילה אותם אל אשה בשם ג'ניס רובינס, שנרצחת בתחילת הפרק על ידי האיש המקועקע מהפרק הקודם. על גופתה מצוייר חלק מהתרשים, ובחיפוש בדירתה קולסון וסקאיי מוצאים גם ציורים של התרשים פרי עבודתה.

קולסון מזהה את ג'ניס כסוכנת שילד, אך אינו יכול לזכור פרטים נוספים עליה. הוא מבקש מסקאיי להכניס אותו למכונה ששימשה את ראינה בעונה שעברה להוציא ממנו את הזכרונות בנוגע לטאהיטי. בתוך המכונה, קולסון נזכר בתקופה שלו כמנהל של פרויקט טאהיטי – טרם הטיפול שעבר בעצמו, כאשר הוא פיקח על החזרתם לחיים של ששה סוכנים באמצעות התרכובת שנוצרה מהדם של החייזר. הפרויקט השתבש כאשר הסוכנים החלו להשתגע, ולצייר את אותם הציורים שקולסון מצייר כעת. בעצת רופאה מהפרויקט, קולסון מורה על מחיקת הזכרונות של הסוכנים והשתלת זכרונות וזהויות חדשים. המקרה החמור ביותר היה זה של סבסטיאן דריק (לעתיד האיש המקועקע), שהתעקש שלא השתגע, אבל בפועל החל לחרוט את התרשימים על עצמו. קטעי הפלאש-בק היו עשויים היטב – הסדרה נוברת לא מעט בנפשו של קולסון, אבל זו הפעם הראשונה שהרגשתי שזה נעשה באופן מוצלח (כלומר, אם לא מחשיבים את הרפרנס לדולהאוס בעונה הקודמת).

לאחר השימוש במכונה קולסון בורח, ספק בניסיון מטורף לפתור את חידת התרשים, ספק על מנת להציל את האנק ת'ומפסון, הסוכן-לשעבר האחרון מהשישה שנשאר בחיים מלבד דריק (את ת'ומפסון מגלם ג'ואל גרץ', שהיה ב-4400). דריק מקדים את קולסון ושובה אותו ואת ת'ומפסון. אנחנו מגלים שדריק הצליח לזכור מי הוא על אף המחיקה, באמצעות כאב – כאב שהוא מנסה לגרום כעת לסוכנים האחרים, מתוך מחשבה שכך יצליח לפענח את התרשים. בעזרתו של ת'ומפסון, קולסון מצליח להשתחרר, ומאוחר יותר גם להכניע את דריק, ואף לרפא אותו – כאשר שניהם רואים את התרשים השלם על גג מודל רכבת צעצוע בביתו של ת'ומפסון. לאחר שת'ומפסון עושה את האייג'נט-קיי ומחליט שלא לחזור לעסקי הריגול, קולסון מעדכן את הצוות שהתרשים מייצג עיר, ומגדיר את המשימה שלפניהם: למצוא את המקום הזה לפני הידרה.

בעלילה המקבילה וורד מצליח לחמוק מהצוות של שילד, וונפגש עם באקשי, יד ימינו של ווייטהול מהידרה. אף על פי שנראה בתחילה שוורד חוזר להידרה (כלומר, לא באמת. זה תרגיל עלילה שקוף מדי),  בפועל הוא משאיר לקולסון את באקשי במתנה ורוצח את הפמליה שלו. טיזר הסיום מבטיח לנו שבקרוב נראה את וורד מנסה לפגוע באחיו. העלילה הזו הייתה הצד החלש יותר של הפרק, ולא הכילה אפילו רגעי דמות מעניינים עבור וורד או הסוכנים שהיו בקו העלילה הזה.

קולסון היה מעניין השבוע, כאמור. אף על פי שגם הניסיון להציג אותו כמי שהשתגע לחלוטין היה די שקוף, הכליאה של סקאיי מראה לפחות מאמץ מסויים ללכת רחוק עם הרעיון הזה. יתר הדמויות לא היו מעניינות באותה המידה, אבל זמן המסך הנוסף שניתן לברומאנס של מק-פיץ היה ראוי.

הרפרנסים השבוע בחסות כדור בראש, המרענן הרשמי של כנס הידרה 2014. יש לא מעט רפרנסים הפעם, אז זו הזדמנות טובה לקשר לסיכום המקיף של IO9. אתמצת את הפרטים העיקריים כאן.

  • טוב, שמישהו יפיל פסנתר על כל המעריצים האלה שצועקים Inhumans. הפרק הנוכחי מחזק את ההשערה בדבר זהותם של סקאיי, אביה, וראינה, כאשר ייתכן שההתייחסות לעיר מסתורית היא לאטילאן, עירם העתיקה של ה-Inhumans מהקומיקס. עם זאת, כפי ש-IO9 מציינים, מארוול מתכוונים לעשות סרט של Inhumans, אבל רק ב-2018, כך שזה בקלות יכול להיות גם תרגיל בייצור באזז לקראת הפרקים הבאים.
  • באיזשהוא שלב ייגמרו להם סוכני שילד מהקומיקס בשביל הניים-דרופינג, אבל בינתיים: קמרון קליין, זהותו הקודמת של האנק ת'ומפסון, היה בקומיקס סוכן שילד שחטף את קפטן אמריקה כדי שסבו יוכל לראות אותו לפני מותו (שמו מופיע על התיק שקולסון מוסר לת'ומפסון בסוף). רבקה סטיבנס, זהותה הקודמת של ג'ניס רובינס, היא בכלל רפרנס לדמות שהופיעה רק באוגוסט האחרון בקומיקס, ואינה סוכנת שילד.
  • בשיחה של וורד ובאקשי יש התייחסות לברון סטרוקר, שראינו בסצינת פוסט-הקרדיטים של קפטן אמריקה 2. וורד שואל למי באקשי מדווח, שכן סטרוקר נמצא מעבר לים. בקומיקס, סטרוקר הקים את הידרה, אם כי מהשיחה נוצר הרושם שהשליטה בארגון מחולקת, או לפחות היררכית בהתאם לטריטוריה. לא ברור כיצד וורד יודע שסטרוקר נמצא מעבר לים, ומה בדיוק היה המצב בארגון לפני כליאתו.
  • מיקרו, שמסייע לסקאיי למצוא את רובינס, הוא אולי רפרנס למיקרוצ'יפ, האקר שמסייע למעניש בקומיקס.
  • IO9 מזכירים פוסטר של קפטן אמריקה שנמצא בחדר של קולסון, אבל לי בלט במשרד שלו דווקא הלוגו של SSR, הסוכנות שקדמה לשילד, שהופיעה בקפטן אמריקה הראשון ובפלאש-בק בתחילת העונה (בהחלט ייתכן שהלוגו הזה היה שם קודם ולא שמתי לב לכך).
© עידו ישעיהו