החץ 3.04: הקוסם

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 3 פרק 4

"ולקסם הבא שלי אני מחפש מתנדב מהקהל שמוכן לעבור לעולם הבא"

"ולקסם הבא שלי אני מחפש מתנדב מהקהל שמוכן לעבור לעולם הבא"

ההבטחה של אוליבר להיות כן עם ת'יאה לא מתבטאת לחלוטין כל עוד הוא לא מספר לה את סודו הגדול, על זהותו השנייה. יחד עם זאת, כל אחד מהם שומר סודות מהשני, וגם ת'יאה טרם יידעה את אחיה שבחודשים האחרונים היא הייתה בקשר עם אביה הביולוגי, וכי הוא נמשך. אין לכך אישור, אך ייתכן שמרלין ביקש מת'יאה לעשות זאת, מסיבה כלשהי.

סוד גדול נוסף שממשיך להתנדנד מעל כולם הוא מותה של שרה, עליו קוונטין עדיין לא יודע. משום מה לורל מחליטה לא רק להסתיר את המידע מאביה, אלא גם להעמיק את השקרים. כרגע היא בוחרת בדרך שתמשיך את המורשת של אחותה, אבל במסגרת המשפחתית והפרטית לורל כושלת וכשקוונטין יגלה את האמת – כך או אחרת – זה יהיה גרוע פי כמה מאשר היה מגלה בזמן אמת.

שובה של ניסה וניסיונותיה לנקום את מותה של אהובתה, הסתיימו בעימות עם אוליבר ואיסור שלו לפעול נגד מרלין. אמנם האחרון טוען שהוא לא הרג את שרה ואוליבר מאמין, אולם מחיר הדמים על ראשו היה קיים לפני כן, וראס אל גול – אביה של ניסה – לא מוכן שיעמדו בדרכו ובדרך "הקוד" של ליגת הצללים, בהם בגד מרלין.

בקומיקס ראס מזוהה כאחד הנבלים המרכזיים של באטמן, לאו דווקא כיריב טיפוסי, אלא כמי שרואה באויבו המושבע שווה ערך ולעתים יורש כתר. ללא ההקשרים הרומנטיים (ברוס וויין וטליה אל גול) והמשפחתיים (בנם המשותף של ברוס וטליה, דמיאן) יהיה מעניין לראות לאן ייקחו את היריבות החדשה בגרסת "החץ".

אחרי פלאשבק חריג בשבוע שעבר, חזרנו להונג קונג והפעם אוליבר לא מהסס להרוג את המטרה שלו (זה קל כשלא מדובר בחבר הכי טוב). העניינים מסתבכים כשאוליבר פועל נגד רצון מפעיליו ומגלה את הסוד בגינו האדם נרצח – קשר לאדוארד פיירס וניסיון יירוט המטוס על ליאן יו בעונה הראשונה. אמנדה מאשימה את אוליבר בכישלון הפעולה ההיא והשארת צ'יינה ווייט בחיים, מי שעתידה להיות המטרה הבאה שלו.

לא ניתן לחמוק מההקבלה בין הצעיר ההוא שהציל מטוס נוסעים (וללא ידיעתו מנע הרג המוני תמורת חיסול מתנקשת אחת), לבין האדם שהרג מטרה אלמונית בפקודה, לבין מגן סטארלינג סיטי שנשבע לא להרוג עוד – אפילו לא רוצח המונים. בשני המקרים ההשלכות הן הרסניות: צ'יינה ווייט היא רוצחת שממשיכה להסתובב בעולם (וכנראה עתידה להיות המטרה הבאה של אוליבר); ראס וליגת הצללים לא ישקטו לאור ההפרעה לפעילותם, ואוליבר (ועירו) עלול לשלם על כך מחיר כבד.

– כינויו של מלקולם מרלין, "הקוסם" (כמו גם שם הפרק), מתייחס לשם הבמה של מרלין בקומיקס לפני שבחר בקריירת פשע.
– קן זי ג'נסן הוא רפרנס למאסטר ג'נסן, עמית ומנטור לקונור הוק, בנו של אוליבר.
– כיכר נלסון כפי הנראה קרויה על שם דיאן נלסון, נשיאת DC Entertainment וחטיבת הבידור האינטראקטיבי של האחים וורנר.
– אחרי ששמענו עליו לא מעט, ראס אל גול מופיע לראשונה.
– כרגע לא ניתן לקבוע אם ראס יוצא מאמבטיה רגילה או שמא מדובר בלאזארוס פיט המפורסם.

תגיות:
© עידו ישעיהו