ילדי האנרכיה 7.01: אלמן שחור

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 11/09/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 1

עם תחילתה של העונה השביעית והאחרונה התעוררה בי ההבנה כמה אני שלם ומוכן לירידת המסך על "ילדי האנרכיה". אחרי שש עונות מאוד אנרגטיות ובייחוד עונה שישית מצוינת, טוב שהוחלט להביא את הסדרה לכדי סיום. אין עוד מה לספר ואני סומך על קורט סאטר שהוא יודע כיצד לסגור את הסאגה שלו. כמו כן, ברור שלא כל הדמויות יגיעו אל הסוף והציפייה למרחץ דמים מוסיפה לתחושותיי.

ניתן לייחס זאת גם לג'קס, הפרטוגוניסט ונשיא סאמקרו, שמגיע אל העונה הזו ללא אהבת חייו שנרצחה באחד הרגעים המחרידים בתולדות SOA (וסאטר הציב רף מאוד גבוה). אשתו מתה, המועדון הפך סופית למטרת חייו וכעת הוא מקדיש את כל זמנו לביסוסו מחדש באזור המלחמה של מערב קליפורניה רבתי, זאת אחרי שבעונה שעברה עשה את כל הצעדים הנדרשים כדי לצאת מעסקי הנשק, הסמים וכל מה שרע בעולם. לאורך כל הפרק ג'קס נמנע לחזור הביתה ולראות את בניו, אייבל ותומאס, מותיר את הטיפול בהם לאמו, נשות המועדון ואף וונדי שמציעה למלא את החסר ולעזור, לפחות על פני השטח.[1] ג'קס לא מסרב לה, אולי מפני שבמודע הוא לא מוכן עדיין לקחת את האחריות עליהם, ויודע שתשובה שלילית מצדו תהיה צבועה.

[1] דריאה דה מטאו קודמה לתפקיד ראשי בעונה האחרונה, אחרי הופעות אורח לכל אורך הסדרה. כמו כן, קודמו דיוויד לבראווה (האפי) וניקו ניקוטרה (ראטבוי). מישהו צריך למלא את החלל שהותירו קליי וטארה.

בעבר דיברתי רבות על מעשיו האלימים של ג'קס והתמודדותו עימם, כמו גם המהלכים האסטרטגיים שלו, למראית עין מניפולטיביים ומתוחכמים אך בטווח הקרוב והרחוק מובילים לתשלום גבוה מבחינתו ומבחינת המועדון. בשהותו הקצרה בבית המעצר ג'קס מחזק את הקשרים עם האריים בהנהגתו של רון טאלי (מרילין מנסון). מחוץ לכלא הוא מחזק את הקשר עם טי.או. והגרים באסטרדס, חלשים מתמיד אך נאמנים לסאמקרו. בתיווכו של נירו המרוחק, ג'קס מתקן את היחסים עם הסינים והמאיאנס, אבל כל זה היווה הקדמה לתכנית האמיתית שלו.

כחלק משקריה להסתרת אשמתה ברצח טארה, ג'מה המציאה סיפור שמפליל את אחד מאנשיו של לין. ג'קס משתמש במסיבה לכבוד שובו הביתה כתירוץ להבאת אנשי לין לשטח שלו, משם נחטף הרוצח-לכאורה ועובר מסכת עינויים בידיו של ג'קס, עד הריגתו באותו אופן בו נרצחה טארה. אם הסצנה בפתיחה נראתה ברוטאלית כשג'קס היכה נמרצות את האסיר ההוא וחרת על בטנו צלב קרס, הפרק מסתיים באופן דומה עם החטוף הסיני, הפעם כשבכירי סאמקרו עדים לנעשה.

ג'מה, כאמור, משקרת למועדון ולג'קס. כשג'וס הנמלט שואל אותה כיצד היא עומדת בזה, היא טוענת שהיא לא פסיכופתית, אבל יצרה לעצמה אמת מסוימת איתה היא מצליחה להתמודד. מאוחר יותר היא מדברת אל רוחה של טארה, מוכיחה שהיא לא יצאה שפויה לגמרי מהמעשה הנאלח. יותר מאשר מגיע לג'מה לשלם בחייה, יהיה מענג לחזות בטירוף משתלט עליה אט אט, עד הסוף המר.

– נראה שמשהו מתחיל שם בין ראטבוי לברוק, בתה של ההומלסית. היא לא אמורה להיות קטינה?
– סיקוונס פתיחה וסיקוונס סיום בליווי שני קאברים של להקת הבית, The Forest Rangers: הראשון הוא קאבר (עם אודרה מיי) ל-"Never My Love" של The Association; השני הוא, כמובן, קאבר (עם White Buffalo, בילי וולנטיין ופרנקי פרז) ל-"Bohemian Rhapsody" של קווין.
– היו כמה פשלות טכניות בשתי סצנות (הגרירה של פלינט, הגאנגבנגר קטוע הרגליים, ועוגיית האוריאו בכיכוב שני עוזרי המטיף) שפגמו ולו במעט בצפייה בפרק.

 • Michael Ginzburg

  סיכמת מצוין. שנאתי מאוד את הקאברים, הרסו שירים מעולים.

  • את הראשון אהבתי, את השני לא.

 • הפרק כלל קטע אחד שאהבתי במיוחד: כשקלודט (בשבילי היא קלודט) מדברת עם ג'קס ואומרת לו שמעולם לא סיפרה דברים אישיים לפושע. ג'קס שאל אז למה דווקא הוא, והיא ענתה כי אצלו יש סיכוי. זהו. מעבר לזה היה פרק כל כך מיותר ומשעמם, השעה ורבע שלו הרגישו לי כמו שעתיים, אני לא מגזים. אילולא זאת הייתה העונה האחרונה, הייתי פורש (שוב).

  • …ואז ג'קס הוכיח שאין לו סיכוי.

   הייתה לה גם שיחה מעניינת עם אנסר, ומפתיע שזה לא קרה עד כה. אולי כך היא הייתה מדלגת על פסיכופת כמו טוריק.

 • miss bojarsky

  אני גם מוכנה לסיום של הסדרה, בהחלט הזמן המתאים לכך. כמו יאדו, אני גם סבלתי מהאורך של הפרק, הייתה שם לא מעט מריחת זמן ואפשר היה בכיף לקצץ ולהדק. אני כבר לא זוכרת – כל הפרקים יהיו באורך הזה? אם כן, זה יהיה מאד מייגע.

  את הקאבר לקווין דווקא אהבתי, הוא עבד היטב עם הסצינה שהייתה כה מעוררת פלצות ועוצרת נשימה. שארית התקווה שהייתה לי שג'קס יצליח להוציא את עצמו מהעולם המרחיד שלו ולבנות לו ולבניו חיים טובים יותר, נגוזה. הוא אבוד לגמרי. וכשהוא יגלה (והוא יגלה) שהוא עינה כך את הסיני האומלל לשווא, זה יגמור אותו. בשלב הזה אני חוששת שהשחרור היחיד שנותר לו הוא המוות.

  הו ג'מה, נאום הרציונליזציה שלה היה פשוט לא יאומן. ואז לסבך ככה את ג'קס והמועדון עם הסינים כדי להסתיר את האמת? והכל לטובת המועדון כמובן. לא לטובתה. היא ו-וולטר וויט היו מסתדרים מעולה. דעתה בהחלט הולכת ונטרפת עליה ואני מחכה כבר לחשיפה של רשת השקרים שלה.

 • Saturn

  כל סיום של הסדרה שלא יכלול את גילוי כל פשעי טארה והוקעתה ע"י כולם ואף במוות יהיה מאכזב ביותר.

  צחקתי כשהיא אמרה לג'וס שהיא לא מגלה את האמת כי אז היא תהיה מחוץ לחיי הנכדים כך שהם יגדלו ללא אישה חזקה סביבם. פחח.

  לא זוכר כמה ג'וס ניקה מזירת הפשע אבל לא נראה לי סביר שלא נמצא אף חוט. ועכשיו מתחילה טרגדיה של טעויות. המשטרה והמועדון מחפשים אחר ג'וס אך אף אחד לא טורח לחפש בדירה פנוייה של אישה שהייתה ועודנה מקושרת למועדון?

  מה אנזר עושה בTM? הייתי בטוח שהוא יתנופף על שערי מגזינים ויהיה מושא מחקרם של כל המדענים בעולם. זה חולה בסרטן שאוטוטו (כבר 4 עונות) מת? לא נראה טוב יותר מעולם.
  דרך זולה וטיפשית לעשות את הגילוי שלו לגבי ג'וס. מה וונדי מזמינה אותו לפתוח אחרונות. אולי שהיה מוצא מגזיני פורנו וזהו. וגם לא ברור לי איך אנזר פורץ לבית בלי לוודא שאין אף אחד שם אם הוא כבר חושב שג'וס שוהה בבית.

  פרק ארוך מדי. ועל הפריים הראשון ישר קיבלנו מונטאז' כ'מיטב' הסדרה. אשמח לצפות בסדרה חדשה בכיכובה של השחקנית שמגלמת את ברוק.

  (מה פשר שינוי הפונט בתגובות?)

  • Michael Ginzburg

   התכוונת ג'מה, לא טארה.

  • ספוילר:
   טארה כבר מתה, היא צריכה למות שוב? ואילו פשעים היא ביצעה (חוץ מלחזור לצ'ארמינג אחרי קריירה רפואית מבטיחה)?

   למה שמישהו יחשוד שג'וס מסתתר בדירה של וונדי? אין ביניהם שום קשר אישי, למיטב ידיעתם של סאמקרו.

   7 עונות. אונסר חולה בסרטן מאז הפרק הראשון. אפשר להוסיף לתהיות כיצד הוא הפך מ"אונסר" (או "אנסר") ל"אנזר".

   הוא באמת פעל בטיפשות (אותו אחד שזרק לג'מה, כבדרך אגב, שטארה בטח יצרה קשר עם הרשויות כדי להלשין על המועדון, כן?) אם אתה חושד שמישהו מסתתר בדירה – הרי לשם מה התיק הגדול בארון ואספקת המזון לדירה שלא תהיה בשימוש בשבוע הקרוב – למה אתה לא מחפש קודם את הדייר הסודי?

   אתה יכול לחפש את Lie to Me בכיכוב טים רות'. השחקנית גילמה שם את הבת הטינאייג'רית שלו במשך כל עונות הסדרה.

   • Saturn

    כמובן שהתכוונתי לג'מה.
    בנוגע לג'וס, זה לא עניין של קשר אישי עם וונדי. אם הוא נמצא במסתור אבל הם לא מוצאים אותו במקומות הרגילים שלו אז טבעי שירחיבו את מעגל החיפוש. חברי המועדון אמורים לדעת שוונדי הלכה לשיקום ולכן דירתה הפנוייה יכולה לשמש כמפלט ושווה להציץ שם.

 • בחישוב של הצופים במהלך שלושת הימים שאחרי השידור, הפרק הזה הוא המשדר הנצפה ביותר בתולדות רשת FX. דאם.
  http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/09/15/sons-of-anarchy-season-7-premiere-is-the-most-watched-program-in-the-history-of-fx-in-live-3-ratings/303422/

 • CatRobot

  פרק משעמם, מבאס ומגעיל. אני מקווה מאוד שהוא לא מבשר על הכיוון שהעונה הזאת תיקח.

  כמו כן, רשמית, כבר לא איכפת לי מאף אחד בסדרה הזו וכולם יכולים למות מבחינתי. אולי חוץ מנרו שעוד יש לו קצב לב, ומקונור כי הפרצוף שלו מצחיק. אבל סאמקרו? כבר לא מסוגל להזדהות עם אף אחד שם, אפילו לא ג'וס.

  • כ"כ נכון. כל עונה איבדתי הזדהות עם דמות או שתיים עד שכבר לפחות שתי עונות אין לי עניין באף אחד (מלבד נרו ואולי וונדי). הרצון של סאטר לזעזע כבר מייגע. ומבחיל.

   אין לי כח למנות את כל מה שדפוק בפרק (במיוחד כשאני באיחור של שלושה פרקים ואתם כבר לא תזכרו כלום) אבל אשמח אם מישהו יכול יבהיר לי – איך בדיוק חזרו הגרים באסטרדס להיות נאמנים לסאמקרואו? האם בפעם האחרונה שנתקלו אלו באלו לא ירה ג'קס בבן דודו של המנהיג (מוות מיותר כרגיל) וזה פנה אליו ושאל 'מי אתה?' או 'מה נהיה ממך?' (או משהו בסגנון השאלות האלו שאני שואלת כל פרק כבר 5 שנים)?

   • לא חושב שהם הפסיקו להיות נאמנים לסאמקרו, רק לא ראו אותם מאז הפרק ההוא בעונה 5. אולי זה גם מפני שהבאסטרדס חלשים כרגע, כמו שטי.או. סיפר לג'קס, והם נאלצים לשמור על קשרים הדוקים עם מי שמאפשר להם לשרוד.

    בן הדוד של טי.או. בכל מקרה היה מעורב במוות של אופי, אז הוא לא היה קדוש.

© עידו ישעיהו