ילדי האנרכיה 7.01: אלמן שחור

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 11/09/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 1

עם תחילתה של העונה השביעית והאחרונה התעוררה בי ההבנה כמה אני שלם ומוכן לירידת המסך על "ילדי האנרכיה". אחרי שש עונות מאוד אנרגטיות ובייחוד עונה שישית מצוינת, טוב שהוחלט להביא את הסדרה לכדי סיום. אין עוד מה לספר ואני סומך על קורט סאטר שהוא יודע כיצד לסגור את הסאגה שלו. כמו כן, ברור שלא כל הדמויות יגיעו אל הסוף והציפייה למרחץ דמים מוסיפה לתחושותיי.

ניתן לייחס זאת גם לג'קס, הפרטוגוניסט ונשיא סאמקרו, שמגיע אל העונה הזו ללא אהבת חייו שנרצחה באחד הרגעים המחרידים בתולדות SOA (וסאטר הציב רף מאוד גבוה). אשתו מתה, המועדון הפך סופית למטרת חייו וכעת הוא מקדיש את כל זמנו לביסוסו מחדש באזור המלחמה של מערב קליפורניה רבתי, זאת אחרי שבעונה שעברה עשה את כל הצעדים הנדרשים כדי לצאת מעסקי הנשק, הסמים וכל מה שרע בעולם. לאורך כל הפרק ג'קס נמנע לחזור הביתה ולראות את בניו, אייבל ותומאס, מותיר את הטיפול בהם לאמו, נשות המועדון ואף וונדי שמציעה למלא את החסר ולעזור, לפחות על פני השטח.[1] ג'קס לא מסרב לה, אולי מפני שבמודע הוא לא מוכן עדיין לקחת את האחריות עליהם, ויודע שתשובה שלילית מצדו תהיה צבועה.

[1] דריאה דה מטאו קודמה לתפקיד ראשי בעונה האחרונה, אחרי הופעות אורח לכל אורך הסדרה. כמו כן, קודמו דיוויד לבראווה (האפי) וניקו ניקוטרה (ראטבוי). מישהו צריך למלא את החלל שהותירו קליי וטארה.

בעבר דיברתי רבות על מעשיו האלימים של ג'קס והתמודדותו עימם, כמו גם המהלכים האסטרטגיים שלו, למראית עין מניפולטיביים ומתוחכמים אך בטווח הקרוב והרחוק מובילים לתשלום גבוה מבחינתו ומבחינת המועדון. בשהותו הקצרה בבית המעצר ג'קס מחזק את הקשרים עם האריים בהנהגתו של רון טאלי (מרילין מנסון). מחוץ לכלא הוא מחזק את הקשר עם טי.או. והגרים באסטרדס, חלשים מתמיד אך נאמנים לסאמקרו. בתיווכו של נירו המרוחק, ג'קס מתקן את היחסים עם הסינים והמאיאנס, אבל כל זה היווה הקדמה לתכנית האמיתית שלו.

כחלק משקריה להסתרת אשמתה ברצח טארה, ג'מה המציאה סיפור שמפליל את אחד מאנשיו של לין. ג'קס משתמש במסיבה לכבוד שובו הביתה כתירוץ להבאת אנשי לין לשטח שלו, משם נחטף הרוצח-לכאורה ועובר מסכת עינויים בידיו של ג'קס, עד הריגתו באותו אופן בו נרצחה טארה. אם הסצנה בפתיחה נראתה ברוטאלית כשג'קס היכה נמרצות את האסיר ההוא וחרת על בטנו צלב קרס, הפרק מסתיים באופן דומה עם החטוף הסיני, הפעם כשבכירי סאמקרו עדים לנעשה.

ג'מה, כאמור, משקרת למועדון ולג'קס. כשג'וס הנמלט שואל אותה כיצד היא עומדת בזה, היא טוענת שהיא לא פסיכופתית, אבל יצרה לעצמה אמת מסוימת איתה היא מצליחה להתמודד. מאוחר יותר היא מדברת אל רוחה של טארה, מוכיחה שהיא לא יצאה שפויה לגמרי מהמעשה הנאלח. יותר מאשר מגיע לג'מה לשלם בחייה, יהיה מענג לחזות בטירוף משתלט עליה אט אט, עד הסוף המר.

– נראה שמשהו מתחיל שם בין ראטבוי לברוק, בתה של ההומלסית. היא לא אמורה להיות קטינה?
– סיקוונס פתיחה וסיקוונס סיום בליווי שני קאברים של להקת הבית, The Forest Rangers: הראשון הוא קאבר (עם אודרה מיי) ל-"Never My Love" של The Association; השני הוא, כמובן, קאבר (עם White Buffalo, בילי וולנטיין ופרנקי פרז) ל-"Bohemian Rhapsody" של קווין.
– היו כמה פשלות טכניות בשתי סצנות (הגרירה של פלינט, הגאנגבנגר קטוע הרגליים, ועוגיית האוריאו בכיכוב שני עוזרי המטיף) שפגמו ולו במעט בצפייה בפרק.

© עידו ישעיהו