סוכני שילד 1.20: שום דבר אישי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 03/05/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 20

"טוני ישמח להעסיק רוח רפאים."

"טוני ישמח להעסיק רוח רפאים."

הנושא המרכזי של פרקי הסדרה, באופן לא מפתיע, ממשיך להיות החלפת הצדדים של וורד והשאלה המרחפת באוויר היא האם הוא יוכל לגאול את עצמו. השבוע הוא הודה כי הרגשות שלו כלפי סקאיי כנים, אבל הציפייה שלו שהיא תבין את מעשיו, ראייתו של עצמו כמי שאינו רשע, מאפיינים לא מעט נבלים. יש שיודו שהם אכן רעים ומתגאים במעשיהם, אחרים יתכחשו לכך. הקטע הכי מעניין היה כשסקאיי קראה לוורד במפורש "נאצי", בהתאם למקורות הארגון שהוא עובד עבורו.

לעומת וורד, סקאיי מנסה להגיע אל לבו של מייק פיטרסון, אבל כושלת לחדור מבעד לחלקים הרובוטיים, האיום על בנו והתקן ההשמדה שנמצא בראשו. את וורד היא שפטה ברגע שנודע לה על בגידתו; כל מה שעשה מאז היכרותם היה חלק ממשימתו כסוכן היידרה. את מייק היא הכירה כאיש משפחה נואש שהסתבך שלא באשמתו, ולכן הוא ראוי להזדמנות נוספת. למרות זאת, כשוורד נמצא בסכנת חיים היא עושה את הצפוי ממנה ומצילה אותו במחיר המידע שגארט רוצה.

הופעת האורח של מריה היל לא תרמה הרבה לעלילה (טוב, הסיוע בבריחה מטאלבוט והאישור שלא נותר דבר משילד) ונראה כי שימשה בעיקר כצעד אפשרי לקראת שילובה בתפקיד מרכזי\קבוע בעונה השנייה. לפחות מיי חזרה ולמדנו משהו חדש על טהיטי (קולסון עמד בראש הפרויקט והמליץ לסגור אותו), אע"פ שקו העלילה הזה נראה כעת מאוד שולי ביחס למתרחש מסביב עם היידרה.

אני לא חושב שמערכת היחסים של פיץ ו-וורד הגיעה לשלב כזה שמצדיק את התפרצות הזעם שלו. אמנם היחסים ביניהם לא אנטגוניסטיים כפי שהיו בתחילת העונה (הפרק "המוקד" היה מצוין עבור שניהם), אבל לא הייתי קורא להם חברים, בטח לא קרובים. כנראה הלחץ והזעם בעקבות האירועים האחרונים הצטבר והתרכז במקום אחד – והגילוי על וורד שיחרר אותם. זה היה עוזר אם היה מדובר בברוס באנר.

מידע נוסף שנמחק ממוחו של קולסון:
– בשיחה טלפונית עם פפר פוטס, מריה מציינת את מן-ת'ינג. ד"ר טד סאליס היה מרצה לביוכימיה שבעקבות חשיפה לחומרים כימיים בשילוב כוחות מיסטיים, הפך ליצור דמוי אדם עשוי צמחים.
– ב"איירון מן 3" אחת מאנשי האקסטרימיס של אלדריך קיליאן הייתה אלן ברנדט המצולקת. בקומיקס ברנדט הייתה סטודנטית של סאליס ולאחר מכן אשתו. אלן הצטרפה לארגון AIM וניסתה לגנוב את המחקר של בעלה, אבל מן-ת'ינג השחית את פניה.
– פפר פוטס (גווינית' פאלטרו) היא המזכירה לשעבר של טוני סטארק, מנכ"לית החברה שלו ובת זוגו – בסדרת סרטי איירון מן. בקומיקס התפקיד שלה בחייו של סטארק לא שונה בהרבה, למעט היחסים הרומנטיים ביניהם (שלא התפתחו מעבר להידלקות חד-צדדית). למעשה, פפר הייתה נשואה לשומר הראש\הנהג הפרטי של טוני, האפי הוגאן (ג'ון פאברו מגלם אותו בסרטים).

 • הטיזר לפרק הבא צויר ע"י אמה ריוס.
  http://x.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/f/40/5362ba5fdcdc7.jpg

 • המלצת קריאה, חינם לכל מי שמשתף את הפוסט במייספייס:

  New Avengers (2005) #25

  מריה היל היא דמות צעירה יחסית (הופיעה לראשונה לפני תשע שנים ב-New Avengers #4) אבל היא שיחקה תפקיד מרכזי בלא מעט סיפורים. אחד מהם הוא Civil War, במרכזו חוק רישום אנשים בעלי כוחות על שפילג את קהילת הגיבורים של מארוול. טוני סטארק היה הפנים של החוק והוביל את התכניות והיוזמות שהוקמו תחתיו. סטיב רוג'ר עמד מנגד וראה בכך מהלך שנוגד את רוח החופש האמריקאית. כששני מנהיגי הנוקמים, קפטן אמריקה ואיירון מן, עמדו משני צידי המתרס והנהיגו את התומכים והמורדים שנמלטו מהחוק, הקבוצה למעשה התפרקה (זה היה גילגול חדש יחסית של הקבוצה, אחרי אסון שמוטט אותה שנים ספורות לפני כן).

  על דפי New Avengers, הסדרה הרצה של הקבוצה, פורסם בכל גיליון סיפור אישי של אחד מחברי הנוקמים והתמודדותו עם אירועי המלחמה (גיליונות 21-25). אמנם הגיליון הכי טוב הוא בכיכוב לוק קייג' (22), אבל סיפורו של טוני סטארק (25) היה לא רע, בייחוד בזכות שיתוף הפעולה שלו עם מריה היל אל מול עובד לשעבר שמחפש נקמה. מריה עמדה בראש שילד לאחר ירידתו למחתרת של ניק פיורי, ועד אותה נקודה ביססה את עצמה כישות מפקחת קשוחה מול הנוקמים. בגלל שיתוף הפעולה שלהם כחלק מיישום חוק הרישום, מריה התחילה לפתח מערכת יחסים חיובית יותר עם טוני, שניצניה נמצאים בגיליון הזה. מה שהוביל לעבודתם המשותפת כשטוני הוצב בתפקיד ראש שילד בתום המלחמה, ושיתופי פעולה מאוחרים יותר בתוך ומחוץ לשילד.
  http://www.comicvine.com/the-new-avengers-25-new-avengers-disassembled-part/4000-108040/

  הסיפור מופיע במספר אוגדנים, אחד מהם הוא New Avengers Vol. 5: Civil War. יש גם מי שמוכר כעת חלק מהאוסף שלו, שכולל את הגיליון המדובר, וחתום על סיכום הפרק.
  http://www.bookdepository.com/New-Avengers-Civil-War-Vol-5/9780785124467

 • שין-גימל

  פרק טוב.
  אני חושב שהם סוף סוף הצליחו להדביק היטב את הקשר העלילתי של העלילה של גארט להידרה ולבסס אותה כנבל בסדרה, בין אם זה בהסבר של סקאיי, או סתם בנוכחות התמידית של הארגון כאיום בשיחות השונות (גם גארט היה נוכח, אבל הוא לא הופיע – אפילו הכתוביות בראש של מייק לא היו ממנו). הסצינה עם לולה הייתה נהדרת, ואני מקווה שנראה יותר מהדברים האלה בסדרה (גם אם היו לכך השלכות על ההפקה ביתר הפרק – ראו בהמשך). גם סצינת הסיום עם קולסון – סוף סוף יצא משהו טוב מהטאהיטי הזה.
  לגבי היל – אני חושב שהרגע שבו וורד מעיר על הבחירה שלה כסגן של פיורי, והתשובה שלה, הוא הפעם הראשונה שממש מתייחסים לסיפור הרקע של הדמות ביקום הזה.

  אני מתחבר לפיץ שמתעצבן על וורד. במידה רבה זה מזכיר לי את הרגע ההוא שהם תופסים את סקאיי עם החבר שלה, גם אז פיץ וסימונס די נפגעו, אז בוודאי שכעת לזהות של וורד תהיה השלכה יותר עמוקה.
  וורד המשיך להיות עיוור לכך שסקאיי יודעת עליו, ואני מתלבט אם הסדרה באמת מצפה שנאמין שהוא אידיוט או בטוח בעצמו יותר מדי, או לראות בכך איזושהיא חולשה שנובעת מהרגשות שלו.

  הקטעים משעשעים שלא-בכוונה:
  "למה מסעדה אקראית בלוס אנג'לס?"
  "שימוש חוזר בסט עקב מגבלות תקציב."

  "אם אני מכיר את סקאיי, יש לה תכנית."
  (הכנס פחחחחח כאן)
  "ואנחנו הולכים למצוא אותה לפני שוורד יבין מה היא."
  (פחחחחח 2)

  • miss bojarsky

   מסכימה, בעיניי זה אפילו פרק נהדר. הטוויסט לגבי קולסון כעומד בראש פרוייקט טהיטי היה מצויין ומסקרן לראות מה יקרה עם קולסון עכשיו.

   אנחנו עוד לא יודעים מה בדיוק גארט עשה עבור/ל לוורד, אבל אין לי ספק שוורד האמין עד כה בכל ליבו שלשמוע לפקודותיו של גארט זה הדבר הנכון לעשות ולכן הוא מתקשה לראות את עצמו כנבל. הוא שוכנע כנראה מגיל צעיר שהיידרה היא הדרך ומרגיש חובה עצומה כלפי גארט. הרגשות שלו כלפיי סקאיי והדברים שהיא מטיחה בו מתחילים לערער את האמונה הזו שלו ומובילה למה שלדעתי יהווה מאבק פנימי מעניין, גם שלו, גם של שאר הצוות.

   אני גם לחלוטין מבינה את פיץ. כמו שכבר כתבתי בפוסטים הקודמים, קשה לו מאד עם שינויים וכל העולם שלו מתפרק סביבו. הארגון שהוא עבד עבורו והאמין בו התגלה כמשהו אחר לגמריי וקשה לדעת על מי לסמוך. אז כמובן שגילוי שמישהו בצוות הקרוב שלו, שאמנם הוא לא לגמרי חיבב, אבל הוא חשב שאפשר לסמוך עליו באופן מוחלט, הוא בעצם בוגד, מערער אותו לחלוטין.

   הסצינה עם לולה הייתה אדירה לחלוטין. צחקתי כל כך בסופה, זה לגמרי ההומור של ג'וס.

   • הפרק הבא מבטיח להעמיק בסיפור הרקע של וורד וגארט, אז נראה.

    אם כבר תיקון, אני חושב שלמרות כל מה שכתבתי על וורד והבעייתיות שתהיה בגאולה שלו (בייחוד בגלל הקורבנות שהותיר אחריו), אם יסלחו לו או לא, הוא עדיין יכול לחזור. הטרגדיה האמיתית היא של מייק, כפי שהעיד בפרק הזה. הוא מבצע את הוראותיו של מי שהפך אותו לסייבורג רצחני תחת איום מוות מיידי ובעיקר חיי בנו. לא חשבתי על זה עד שהוא אמר, אבל עם התפרקותה של שילד אין מי שיגן על אייס (בהנחה שלא נשלחו אנשי היידרה בתוך הסוכנות, והם מחזיקים בו כמינוף; בכל מקרה הוא נמצא בסכנה.) במילים אחרות, למייק יהיה קשה לחזור למוטב, גם אם הוא רוצה בכך.

    אני מצדיק את ההתפרצות של פיץ, אבל חושש שזה נראה כתגובה ישירה לבגידה של וורד, תחושה של פגיעה אישית, אבל למעשה זה נובע משילוב של כל מה שאירע לאחרונה. זה הטריגר שהפעיל את האקדח הטעון.

    • miss bojarsky

     בהחלט, מאד כאב לי הלב על מייק. אבל גם לגביו אני שומרת על תקווה.

     אני מאמינה שיש פה גם תחושה של פגיעה אישית מצד פיץ, בכל זאת הם עשו קצת בונדינג. אבל כן, זה שילוב של הכל.

    • Haelsa

     לתחושתי, וורד יגיע לרגע שבו הוא לא יוכל ליישב את הרגשות האמתיים שלו כלפי הצוות (ובייחוד סקיי) עם תחושת החובה שלו כלפי גארט ויאלץ לבחור בין מעבר סופי לדארק סייד או גאולה באמצעות הקרבה עצמית. אני לא רואה אותו חוזר לקבוצה, אחרת לא היו טורחים לספק לו מחליף בצוות (טריפלט? אני לא בטוחה בשם).
     אני נוטה לגאולה ומוות, ברור שזה שמייק גורם לו להתקף לב ומבטל את זה אח"כ כ"שום דבר אישי, רק ממלא פקודות" (כמו שוורד עצמו ניסה להסביר לסקיי) ועצם זה שגארט לא בטח בו ושלח את מייק לעקוב אחריו מלכתחילה, סודק את האמון שלו.
     באופן אישי, אני חושבת שלמייק, בניגוד לוורד (שאותו אני לא סובלת באופן קיצוני מתחילת הסדרה; לא אכפת לי איזה סיפור סוחט דמעות על הילדות שלו נשמע בשבוע הבא) מגיעה גאולה, אבל קשה לי לראות את זה קורה – He's more machine now than man. His mind is twisted and evil. או לפחות זה מה שמנסים למכור לנו, לתחושתי.

     חוץ מזה, אני עוד מתעניינת בסיפור טהיטי והשלכותיו – יש לי הרגשה שיש פוטנציאל מעניין שעוד אפשר לנצל פה.

  • לא חשבתי על מגבלות התקציב בהקשר של סט בית הקפה (התירוץ של סקאיי היה אמין), אבל כן בהקשר של הסצנה עם לולה, שלא ראינו אותה בפעולה מאז פרק הבכורה.

   אני חושב שאפשר לייחס לרגשות שלו את ההצלחה של סקאיי בתרמית על וורד.

   • שין-גימל

    אחרי זה חשבתי על זה שגם פרובידנס היא כנראה כל מבנה-דמוי-בונקר שנראה בסדרה, בין אם מדובר במסדרונות של ההאב, במקרר, או אולי אפילו בבאר, מה שלא משפר את מצב הקלסטרפוביה של סדרה שגם ככה מתרחשת ברובה בתוך האוטובוס. הם צריכים להפסיק לשחק בונקר ולהתחיל לתקוף.

 • Omer Zauber

  בעניין תקציבלולה – לי צרם במיוחד כשהם הלכו 11 קילומטר ( או כמה שזה לא היה) בשלג מהבאס לבונקר, בזמן שיש להם מכונית מעופפת..

  לכל אורך הפרק היו hooks לזה שוורד הולך להבין ש גארט לא יהסס להרוג גם אותו או איזה משהו אידיוטי כזה ואז הוא יחליט לעצור אותו בעצמו בתקווה שסקאייהצוות של קולסון יקבלו אותו חזרה.
  מקווה שזה לא יקרה, זה יהיה זול ורע.

  סתם הערה – סקאיי מחקה את כל התמונות של כולם מכל האינטרנט. אבל כשהיא פרסמה את וורד כנמלט הייתי מצפה שתיהיה שם תמונה שהיא הצליחה לצלם עם המחשב שלה בזמן שהיא סובבה אותו אל וורד. אבל לא – איכשהו היא מצאה תמונת פספורט שלו. (סתם חבל – היה יכול להוסיף המון טעם לסצנה הזאת)

  • Haelsa

   לגבי התמונה אני מסכימה לגמרי. לגבי ההליכה בשלג, אני לא רואה איך שישה אנשים פלוס ציוד יכנסו במכונית עם שני מושבים, וסביר בעיניי שהם לא רצו להתפצל.

   • אתם טועים. זו תמוה שצולמה בזמן שהם ישבו בבית הקפה. רואים את הרקע מאחורי וורד, הוא לובש את אותם בגדים ויש לו פצע מעל הגבה הימנית. וזו נראית כמו תמונה שצולמה ע"י מצלמת רשת. אפילו בדקתי שוב לפני כתיבת התגובה.

    • Omer Zauber

     וואלה, צודק. זה פשוט בזווית מושלמת מידי, וחצי מהזמן שהיא "פורצת את הכונן" היא נמצאת בכלל במנוע חיפוש בשם Search…

     • עדיף על בינג.

      • Omer Zauber

       (לא יודע אם ניסית פעם לצלם משהו בלי לראות איך בדיוק אתה מכוון, אבל סתם בשביל הגאג פיטשפתי איזה משהו: )

    • Haelsa

     קטע, לא שמתי לב. כל הכבוד על תשומת הלב לפרטים, שבהחלט משתקפת בסקירות – הן מוסיפות הרבה לצפייה.

  • פשוט יעל
   • Omer Zauber

    😀
    .לא קראתי את התגובה ההיא. אבל מגניב לדעת שאני לא לבד

 • לא יתאפשר לי לכתוב על הפרק השבועי של "סוכני שילד", אז הנה הטיזר לפרק הסיום. הוכן ע"י קבוצת Phantom City Creative.
  http://www.comicbookresources.com/imgsrv/imglib/0/0/1/MARVEL-AOS-POSTER-900×1350-0bd69.jpg

© עידו ישעיהו