סוכני שילד 1.18: פרובידנס

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 18
(שימו לב, הפרק והסיכום כוללים ספוילרים גם לאירועי הסרט "קפטן אמריקה: חייל החורף")

מרגע שהמסך הוסר מהקלרוויאנט וג'ון גארט יצא מהצללים, הקשיחות המגוחכת שלו הפכה למאפיין בולט של הנבל הראשי. בין אם מאמינים או לא ביכולותיו כעת שידוע לנו שהוא לא חוזה עתידות במובן המטאפיזי, גארט הוא דמות מאוד משעשעת ובלתי צפויה. מצד אחד הוא מתענג על נשק צ'יטאורי בגודל אדם שהוצג לנו בתחילת העונה, מצד אחר הוא גודע את התלהבותו של סוכן היידרה נלהב בשם קמינסקי (כולי תקווה ששמו הפרטי הוא בוב). ואז יש את שותפיו לפשע.

בסוף הפרק הקודם לא היה ברור מהם מניעיו של וורד, אבל בפרק הזה הוא מבהיר שהוא לגמרי בתוך המשחק כסוכן היידרה. ריינה מצורפת גם היא, ואחרי אכזבה מסוימת מוכנה לקבל את משימת החייאת הפרויקט שלה, הפעם באמצעות דגימות GH שגארט הצליח לגנוב מ"בית ההארחה". וורד וריינה עדיין עשויים להיות שני שחקנים חשובים שיפנו גב לגארט בהתאם לנסיבות[1], זאת לעומת קווין הזועם שמתרכך ברגע שהוא מקבל את מבוקשו – הגראוויטוניום.

[1] וורד טוען שכל מה שעבר עם הצוות של קולסון היה מזויף, אבל אני מוכן לחשוד שהאמונה שלו בקולסון והרגשות כלפי סקאיי הם יותר מזה. או שזו רק תקווה של צופה תמים. ריינה, מצידה, נראית כמי שמפקפקת בגארט אבל מוכנה לזרום נכון לעכשיו.

במה שנותר משילד, הסוכנים שלא התגלו כנאמנים להיידרה עומדים בפני חקירה צבאית (אדריאן פסדאר בהופעת אורח קצרה ומראה מטופש). קולסון מוביל את הצוות שלו ואת אנטואן טריפלט אל עבר הלא נודע, בעוד חלקם מאבדים את האמון בו. קולסון לא מוכן לוותר כשנראה שניק פיורי עדיין בחיים, ובשארית אמצעי התחבורה שלהם, הצוות מגיע אל לב הכפור הקנדי (לולא ענייני חוזים, הופעת אורח של וולברין הייתה מתבקשת פה) ואל מתקן סודי ביותר של שילד – פרובידנס. הסוכן היחיד במקום, אריק קוניג (פאטון אוסוולט), מקבל אותם בהתלהבות אך גם מאשר שפיורי אכן מת. בעצם לא (ידעתם את זה אם צפיתם בסרט), אבל הוא מספר לקולסון בפרטיות כי רק מעטים ונבחרים יכולים לדעת זאת נכון לעכשיו. כמו כן, קולסון מקבל תג עם שרוך והאחרים ייאלצו להמתין עד שהמכונה שמייצרת את התגים תתחמם או משהו.

אז האוטובוס מת, הצוות של קולסון נותר לבדו (קוניג בטח יודע לעשות משהו נוסף חוץ מלנפק תגים), וורד חזר אל הצוות במטרה להשיג גישה למידע שסקאיי העתיקה לדיסק-און-קי וחוזה עתידות אמיתי סיפר לי שבשבוע הבא אישה מעברו של קולסון עשויה לבקר אותו.

קמינסקי, ספר לנו צ'יזבט משלך:
גלן טאלבוט היה קצין בחיל האוויר האמריקני ואויב של האלק\ברוס באנר, גם במישור הרומנטי (הם התחרו על לבה של בטי רוס). על המסך הגדול גילם אותו במקור ג'וש לוקאס בסרטו של אנג לי מ-2003.
אריק קוניג נולד בגרמניה והיה חבר ב"נוער היטלר" עד שאיבד אמון בפיהרר. במהלך מלה"ע השנייה קוניג סייע לסמל ניק פיורי וההאולינג קומנדוס שלו, ובהמשך הפך לחבר ביחידה. בהמשך קוניג התגייס לשילד, ולאחר פירוקה והקמת האמר של נורמן אוסבורן, הצטרף לארגון כחפרפרת.
פרובידנס היה אי שהוקם מחורבותיה של תחנת החלל איתה הגיעה מהעתיד קייבל, מקום מקלט ותקווה לעתיד האנושות.
ג'וני הורטון הוא שמו האמיתי של גריפין, נבל שאחרי ניסויים שנעשו עליו הפך ליצור דמוי המפלצת המיתולוגית.
– "פרוטוקול סלינגשוט", שלכאורה משמיד פריטים שנתפסו ע"י שילד, הוא רפרנס לסלינגשוט, או בשמה האמיתי יו רודריגז. רודריגז היא בתו של הורטון, ואחת המגויסים לסיקרט ווריורס של ניק פיורי.
– השימוש במספרה ככניסה חשאית לבסיס של שילד, הוא מחווה למתקן הסודי הראשי של שילד בשנות השישים.
[נוסף בעריכה] בין האסירים שנמלטים מ"הקוביה" אחד בוהה ארוכות בגארט. בקרדיטים הוא מזוהה כמרקוס דניאלס; בקומיקס זהו שמו של הנבל בלאקאאוט.

© עידו ישעיהו