החץ 2.06: שמור על אויביך קרוב

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 14/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 6

בטהיטי זה לא היה קורה.

בטהיטי זה לא היה קורה.

עם חזרתה של שרה לסטארלינג סיטי וסיפורים אחרים שתפסו את הפוקוס מתחילת העונה, דיגל לקח תפקיד משני וכמעט ולא יצא מעמדתו כסיידקיק לא רשמי. קו העלילה של דדשוט ומותו של אנדי, אחיו של ג'ון, קיים מאז תחילת הסדרה ונותר פתוח, עם דדשוט כאחד הנבלים הקבועים, אז כש"החץ" חזרה אל העניין כמובן שדיגל ייקח תפקיד מרכזי. אוליבר היה הפעם על תקן המסייע, איפשר לג'ון להוביל כשבעבר איכזב את חברו כשנתן קדימות לענייניו כויג'ילנט.

הטיול לרוסיה לא רק איחד את אוליבר עם חבר ותיק במאפיה וחיבר בין אירועי הספינה לקשריו בבראטווה, אלא גם חשף את הקשר האמיתי בין דיגל לליילה: יותר מחברים לנשק, הם היו נשואים. אם מדברים על מערכות יחסים, אז זו של אולי ואיזבל רושב הפשירה וסטוץ של לילה אחד פגע ברגשותיה של פליסיטי. מערכת יחסים פחות מעניינת היא זו של רוי ות'יאה, שבהיעדרו של אוליבר נאצו להתמודד עם סיפור משעמם, פרידה כפויה על ידי הסניגורית של מוירה כדי לא לפגוע בסיכוייה לזכות במשפט. איבדתי עניין אחרי שרוי ניצל את הקשר לויג'ילנט כדי לשכנע את קוונטין לשחרר אותו ממעצר.

כדי להציל את ליילה, דיגל נאלץ לקחת איתו את דדשוט ולשחרר אותו לעולם, אבל עמד במילתו ולא הרג אותו כשהייתה לו הזדמנות לנקום ברוצח אחיו. דדשוט בטח ישוב בעתיד, אבל הוא כבר לא המטרה של דיגל, אלא מי שהזמין את הרצח של אחיו – ידוע רק בכינוי H.I.V.E.

רק בשבוע שעבר תהיתי מתי נראה שוב את שאדו וסלייד, וקיבלתי את מבוקשי. כשראינו אותו לאחרונה חשדתי שסלייד השרוף ייראה בקרוב כמו דמותו בקומיקס, ונראה כי אכן כך יקרה (אע"פ שנכון לעכשיו הוא דומה יותר לדדפול של מארוול[1] המתחרה, שדמותו נוצרה כבדיחה על חשבון דת'סטרוק; סלייד ווילסון, ווייד ווילסון, נשמע מוכר?)

[1] אגב מארוול, האיזכור של טהיטי היה עקיצה מכוונת לעבר "סוכני שילד"?

משפט-ארוך-ברוסית-משהו-משהו-סובאקה-בלה-בלה-בלה שלא באמת מיתרגם ל"בבקשה":
אנטולי קנייאזב, חברו של אוליבר מהבראטוה, הוא שמו האמיתי של KGBeast, שכיר חרב מימי המלחמה הקרה ואויב של באטמן.
אמנדה וולר היא סוכנת פדרלית שעמדה בראש מספר אירגונים, אחת הנשים החזקות ביקום DC (ללא כוחות על) וידועה בכינוי "החומה". "מוקינגבירד", שם הקוד שלה בסדרה, היה בשימושה ובשימוש אחרים להפעלת קבוצת נבלים ש"סרחו", Secret Six. ה-Task Force X שמוזכר בפרק הוא שמו של ארגון חשאי שאיחד פעילים ממספר סוכנויות. בהמשך הוא הפך ל-Suicide Squad, יחידת נבלים משוקמים בהובלתה של וולר; בין חבריו היו דדשוט, הרוזן ורטיגו וברונז טייגר.
H.I.V.E. היה ארגון טרור שהתמחה בהוצאת חוזי חיסול. אחת ממנהיגותיו הייתה אדליין ווילסון, אשתו לשעבר של סלייד.
– תיאוריה שלי: פרופ' אייבו סיפר על הנשק היפני שהוא מחפש, Mirakuru או Miracle, נוסחה שמעניקה כוח על לבני אדם. אם מתעלמים מהתיאור הראשוני של סדרה עתידית נוספת ב-CW, האורמן (Hourman), זו עשויה להיות סלילת הדרך לכדורי המיראקלו שהגיבור נוטל בקומיקס כדי להפוך לגיבור על.
– תזכורת ל-ARGUS.
– יש טעם לציין ש"ערוץ 52" שוב הופיע על המסך? המעקב מוקפא עד לרפרנס חדש ל-52.

תגיות:
© עידו ישעיהו