נקמה 3.04: רחמים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 22/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "נקמה" עונה 3 פרק 4

Revenge - 03x04 - Mercy

אני יודע שלא סביר שקונרד ייפול בקלות כזו, בשלב כה מוקדם של העונה, אבל זו הוכחה סופית שהוא מכר את נשמתו לשטן. או השטן בכבודו ובעצמו. אמילי לא הצליחה להחזיק בניצחון קטן כלשהו אפילו לחמש דקות.

כבר סיכמנו שהסיפור של איידן גרוע? באמת שהמניעים שלו כבר לא ברורים ואמילי עשתה טעות שביקשה ממנו לחזור. מילא האיבה המסוימת שהייתה בינו לבין נולאן בעונה השנייה, שדעכה עם הזמן, אבל עכשיו כשג'ק חלק מהמזימה? נולאן לא מהווה איום רומנטי, אבל ג'ק עלול לגנוב את אמילי, אז למה לא לדפוק אותו? אני לא בטוח אם זה אומר שאיידן שיקר לאמילי והוא אכן חיבל במכונית של קונרד.

בתגובות על אחד הפרקים הקודמים של העונה מישהו כתב שהדיאלוגים של נולאן איבדו את הקסם שלהם, ולא שמתי לב לכך עד המונולוג המגוחך עם המחשב. מצד שני, אני אוהב את המזימה הקטנה שלו עם פטריק. עדיין לא ידוע מה נולאן גילה עליו, אבל אין ספק שהוא רחוק מלהיות תמים כפי שנראה בתחילה (צריך ראיה גדולה יותר מהתרמית המשותפת שלו עם ויקטוריה? [1]) ועכשיו הם משחקים אחד בשני. אולי נולאן בכלל גילה שפטריק כן זורם באותו כיוון כמוהו? הרי הדרומיים האלו, כמו אשתו לשעבר, יכולים להגזים בתגובות שלהם לנושא.

אגב המונולוג של נולאן, השיחה של ויקטוריה עם שילה, בעלת הגלריה הייתה יותר מדי סבונית לטעמי. ויקטוריה (וגרייסון) מפורסמים בסגנון המלודרמטי שלהם, אבל הפעם זה התנגש עם המשחק המוגזם של השחקנית שגילמה את שילה, והניסיון הכושל שלה להיות ויקטוריה 2.0. הרגשתי לרגע שאני צופה באחת הסבוניות היומיות שאני נמנע מהן מזה שנים ארוכות.

אם חשבתי ששרלוט תשתנה קצת עם הגישה הכלבתית בתחילת העונה, היא שוב מתבססת כדמות הכי מעצבנת ומיותרת בסדרה.

[1] פטריק הזכיר לי את שם משפחתה המקורי של ויקטוריה, הרפר. מה הסיכויים שבעתיד פטריק יאמץ את שם המשפחה ויביא לעולם את רוי? כמי שנולד לעולם של נוכלים ופושעים, רוי יפנה לדרך ההפוכה, יאומץ ע"י אוליבר קווין ויהיה הסיידקיק שלו, ספידי. או זמר פולק.

תגיות:
 • בוביץ

  אני די בטוח שפטריק הוא מי שחיבל במכונית של קונרד זה גם מסביר למה רצה לעזוב את העיר ופתאום נמאס לו מהמפטון..
  המשחק אכן הפך לסבוני באופן מוגזם אצל כולם , אמילי,גק נראה שזה קשור ליוצר החדש..
  ואכן הקטע של אמשולש האוהבים איידן דניאל ואמיל נמאס,

  • אתה יודע שפטריק לא באמת תכנן לעזוב, נכון? זה היה חלק מהתרמית נגד שילה; הוא "מכר" בתיווכה את הציור היקר של ויקטוריה, כדי שלאמו יהיה מינוף נגדה כשתשתלט על עסקיה, תסלק אותה מההמפטונס ותחזיר את כבודה האבוד.

   הבעיה העיקרית שיש לי עם מערכת היחסים של אמילי ודניאל היא שלמרות שמדובר בחלק מהתכנית הגדולה שלה, כזוג אמיתי הם לא אמינים, אפילו לא בעיני שניהם. לראיה המריבות החוזרות ונשנות ומחיזור משבר היחסים שקרה כבר בסוף העונה הראשונה. הם פשוט גרסה צעירה של ויקטוריה וקונרד, עוד לפני שנישאו בפועל.

   וזה מרובע אוהבים, עם ג'ק. דניאל לא ממש מהווה תחרות כי הוא רק כלי במזימה של אמילי, אבל ג'ק עדיין מקנאכועס על אמילי. איידן הפך לגורם בלתי צפוי בגלל הקשר עם ג'ק. מזל שנולאן לא מעוניין בה רומנטית.

   חשבתי על משהו: לאחרונה נרמז רבות לעבר של ויקטוריה, הנוכחות של פטריק והירידה מהפסגה שהחיו את "ויקי הרפר" (גם בעצתו של פטריק) – יש לי תחושה שהקרב הסופי – מה שלא יהיה ומתי שלא יהיה – יתרחש בין ויקי, לא ויקטוריה, ואמנדה, שתיהן בזהויותיהן המקוריות. אמילי ת'ורן היא ההפך ממה שהייתה אמנדה לפני שהתחילה עם תכנית הנקמה, ובגללה היא איבדה את עצמה לאורך השנים. כדי לנצח באמת, אמילי צריכה למות (סצינת פתיחת העונה?) ואמנדה תחזור, ואחרי הניצחון בדמות עצמה האמיתית, היא תוכל להתחיל לחיות מחדש כפי שביקש אביה בצוואתו. או שיקרה בדיוק ההפך, ואמילי תגיע למצב בלתי הפיך בו היא יורשת את ויקטוריה, ורואים רמזים לכך.

   הייתי שמח לראות את אחד משני הסופים הללו, אע"פ ששני התסריטים נעשו בדרך כזו או אחרת בסיפורים אחרים. ספציפית, במהלך הכתיבה נזכרתי בקומיקס של וורן אליס בשם Down: שוטרת סמויה חודרת לארגון פשע כדי לחסל את העומד בראשו, שוטר סמוי שסרח לאחר שחדר למאפיה לפני שנים והשתלט עליו כבוס החדש. בסופו של דבר, השוטרת מחסלת את הבוס ובתורה משתלטת על הארגון.
   http://www.comicvine.com/down/4050-18039/

 • אני זה שאמר את זה על נולאן והשורות הסבוניות. גם אחרי הפרק של השבוע, נדמה שהסדרה לוחצת חזק על הגילטי מ"הגילטי פלז'ר". זה כבר הופך להיות לא נעים לצפות בזה (ובכל זאת נעים).

© עידו ישעיהו