החץ 2.02: זהות

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 17/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 2

Arrow_2.02_small

המשא הכבד בהחזקת חיים כפולים הובהר היטב על ידי דיגל ופליסיטי, כשחשפו שבמהלך גלותו של אוליבר, דיגל סיים את הקשר עם קרלי מפני שלא הצליח להתמודד עם הצד הסודי של חייו, עם המרדף המתמשך אחר רוצח אחיו ובה בעת לפתח מערכת יחסים (עם אלמנת אחיו). אם בעבר אוליבר הרגיש זאת כששמר את הסוד ממשפחתו וקרוביו, הפעם הוא נאלץ להקריב את דמותו הפומבית כיורש תאגיד נתעב, לטובת ביצוע מעשה אמיתי למען תושבי הגליידס וקורבנות האסון, בזהותו הסודית. כשצ'יינה ווייט אמרה שלא משנה מה יעשה, לעולם לא יראו בו יותר מפושע, לאולי לא היה אכפת כל עוד' הוא מצליח להציל את העיר. גיבור אמיתי לא זקוק להכרה ותהילה.

מסתבר שלא כדאי להחזיק בלורל כאויבת. אם בעונה הראשונה היא פיתחה מערכת יחסים כלשהי עם הויג'ילנט, אך התנכרה לאוליבר עד להתחממות מחודשת בחברותם, בעונה השנייה הם החליפו תפקידים. וייתכן שהקשת ישלם את המחיר מוקדם מהצפוי (כן, זה יקרה בדיוק כפי שאוליבר נעצר וסודו נחשף לאחר שלושה פרקים בלבד).

רוי הצליח להשיג את דרכו לחיקו של הויג'ילנט, מבלי לדעת ששיחתו עם אוליבר היא שתרמה לכך. אוליבר לא רוצה אותו כרגע כלוחם, אלא כאיש סודו בשטח, ובכך העניק לרוי את שביקש, ועדיין לשמר את הזוגיות עם ת'יאה, שהייתה מוכנה לזרוק אותו אם ימשיך לסכן את חייו.

חבר מועצת העיר סבסטיאן בלאד הוזכר בשמו בפרק הראשון לעונה, והפעם הוא מופיע במלוא הדרו. יש בו משהו מאוד צדקני ואניגמטי, אבל אולי אני לא סומך עליו מפני שאוטומטית אני משייך את השם לדמות הנבל שהוא בקומיקס. נבל של ממש או לא – ובלי כוחות על – נראה שהוא יהיה קוץ גדול וכואב בישבנו של אוליבר קווין.

ככתוב על אבן השקר-כלשהו שאוליבר מצא על האי:
– על סבסטיאן בלאד כתבתי בסיכום הפרק הקודם.
ברונז טייגר, שותפה של צ'יינה ווייט, היה חבר בליגת המתנקשים (מסרטי באטמן של נולאן וגורם מרכזי במהלך העונה השנייה) וקשור לדמות שתופיע בפרקים הקרובים. הוא לוחם מיומן ולרוב הוא לא אכזרי ומרושע כפי שהוצג בפרק (לא שלאולי הייתה סיבה לדאוג, חוץ מכמה חתכי נייר).
– "שדרות למייר" נקראות על שם ג'ף למייר, יוצר קומיקס מעולה והכותב הנוכחי של Green Arrow, אותה אני מהלל בכל הזדמנות.
– ירדתי מתצפית לורל\בלאק קנרי (צריך להבין משהו מהביטול הנמהר של לורל כשרוי הזכיר אותה?) ועברתי לתצפית 52: הפעם המספר הופיע פעמיים – משאית מס' 52 של פימה היא זו שנשדדה בתחילת הפרק; ערוץ 52 דיווח על הביקור של אוליבר בביה"ח וקבלת הפנים הצוננת לה זכה.

תגיות:
© עידו ישעיהו