החץ 2.01: עיר של גיבורים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 10/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 1

"באטמן" נשמע כמו כינוי טוב.

"באטמן" נשמע כמו שם קוד טוב.

בקרב השקט בין "החץ" לבין "סוכני שילד", מערכה אחת מיני רבות במלחמת 75 השנים שמקיימות ביניהן שתי מו"ל הקומיקס הגדולות ביותר בארה"ב, כרגע ידו של הקשת בברדס על העליונה. לטובתו עומדת עונה אחת ראשונה מצליחה – הוא ותיק יותר בשטח, נהנה מפופולריות והכרה; בעוד הסדרה האחרת מדשדשת בבריכה של המתחילים, מתמודדת עם נתוני רייטינג שבועיים, מאמץ לעבור את הפרקים הראשונים בהצלחה עד שמנהלי הרשת יבטחו בה, ונתקלת בביקורות חלוקות ופאנבויז עצבניים (זה מוד קבוע, צריך הרבה כדי להוציא מהם חיוך ומילה טובה).

לא ש"החץ" לא סבלה מבעיות בעונתה הקודמת, אבל עם סיום עונה בומבסטי ומוות של דמות קבועה, נקודת המשך העלילה שלה פותחת הרבה אפשרויות.

עד כמה שהיה ברור ומתבקש שאוליבר יאמץ שוב את זהות הקשת המסתורי, שובו לסטארלינג סיטי מגלות מרצון לווה בעיקר בתחומים אחרים בחייו. אוליבר החדש הוכיח את עצמו כאיש עסקים עם פוטנציאל, למרות היעדרו של תואר רשמי, ואע"פ שהיה זקוק לעצת עמו וסיועו של אדם קרוב, המהלך שביצע להצלת החברה המשפחתית הציב אותו בשדה חדש, ונראה כי הוא התחיל ברגל ימין במה שעשוי להיות עתיד מזהיר (כמו בקומיקס).

איזבל רושב (סאמר גלאו) לא תשקוט ותעלם בזמן הקרוב, כך נראה, והשותפות עם סטלמור תעשיות תהווה איום על הצד הלא-ויג'ילנטי של אוליבר קווין.

מה קורה עם האחרים? רוי ות'יאה מנהלים את הבר-מועדון שהקים אוליבר. שני קטינים (רוי בגיל של ת'יאה, כן?) מנהלים עסק שמוכר אלכוהול. פושע לשעבר ונרקומנית לשעבר. כן, זה ייגמר בטוב. הבלש לאנס הפך לשוטר לאנס והוא מתגעגע לויג'ילנט. איזה חמוד, והוא אפילו לא ראה את אוליבר עושה מתח בלי חולצה כמו פליסיטי. לפחות לאולי יש חבר במשטרה שעשוי לעזור לו אם הוא צריך, אהמ, לרשום דו"ח תנועה לאחד מאויביו. לורל עובדת עבור התובע המחוזי ואני מקווה שהם לא מתכוונים להפוך אותם לזוג אפשרי, כי זה שקוף. ושילמדו מ"האביר האפל", אחרת שניהם יגמרו מתים. אה, ואחרי ששכבו וטומי מת, לורל מרגישה רע ושוב לא מעוניינת להיות בת זוגו של אוליבר. אבל גם הוא מרגיש רע ואחראי למה שקרה, אז זה בסדר מבחינתו. סיכויים גבוהים יותר לפליסיטי (או קוונטין).

אוליבר היה צריך לאבד את אחותו לחוטפים רצחניים, רביעייה ששאבה השראה ממנו בהיעדרו, כדי להסכים לעטות את התלבושת הירוקה ולשאת את הקשת. לברוח מגורלו בכדי להפסיק להרוג לא היה עובד לאורך זמן, מפני שאולי היה מוכרח לפעול במוקדם או במאוחר כדי לסייע לחפים מפשע, לכן הוא עשה נכון בהחלטתו לחזור לתפקיד אך לעשות זאת בדרך שתכבד את טומי. ברוך שובך, השפיץ המחודד! (לשם הזה הוא התכוון בסוף הפרק, נכון?)

דברים שניתן למצוא באינטרנט מבלי להיות מומחה IT כמו פליסיטי:
– המסכה הכתומה המיותמת עדיין נמצאת על האי. זוכרים את דת'סטרוק? זהותו הסודית של סלייד ווילסון בקומיקס, ניתנה בסדרה לעוזרו ואיש סודו ווינטרגרין.
– סטלמור תעשיות הוצגה בקומיקס לפני מספר חודשים כתאגיד שהשתלט על תעשיות קווין. בראש החברה עומד סיימון לקרואה, שבסתר משתמש בזהות של נבל חדש, קומודו. קומודו ממוטט את חייו של אוליבר, האישיים וכחץ הירוק, וחושף עצמו כתלמידו לשעבר ורוצחו של אביו.
איזבל רושב הייתה צעירה מזרח-אירופאית שהתאהבה ברוברט קווין. לאחר מותו היא מונתה למנכ"לית תעשיות קווין, בעודה רואה עצמה כאישה שנועדה לרשת את האימפריה של קווין ולהרוג את בנו אוליבר.
– על שאדו כתבתי עם הופעתה הראשונה, אולם לאחרונה היא הוצגה מחדש (נו, ל-DC יש המשכיות חדשה) כאישה מבוגרת יותר, כשאוליבר הציל אותה משביו של הרוזן ורטיגו (סוחר הסמים שהשתגע בעונה הראשונה). שאדו סיפרה לו שהייתה מאהבתו של אביו וכי יחד הייתה להם בת משותפת, אמיקו. קומודו חטף את הילדה וגידל אותה כשלו (כשאוליבר וקומודו נלחמו, הילדה הגיעה לעזרת אביה, קשתית מיומנת לא פחות משניהם).
– הבחורה שמצילה את רוי היא בלאק קנרי, במקור שם הקוד של דיינה (לורל) לאנס, ולפניה של אמה.
(סבסטיאן) בלאד, הידוע בכינוי האח בלאד, הוא שמם של מספר דמויות השייכים לאותה שושלת העומדת בראש "כנסיית הדם". בלאד הוא אויב ותיק של הטין טייטנס ומושך אחריו כת מאמינים, מעורב בטקסים מיסטיים של החייאת מתים ומוטיבים המדמים אותו לערפד.
מעבדות ס.ט.א.ר. הן מעבדות מחקר שהסניף המרכזי שלהן נמצא במטרופוליס (בסדרה הוזכרה סנטרל סיטי) ומזוהות בעיקר עם עולמו של סופרמן.
בת'אני סנואו, שדרנית החדשות שמדווחת על שובו של אוליבר קווין, היא כתבת ושדרנית גם בקומיקס. כיום יש לה קומיקס קצרצר שמופיע בסופן של חוברות הקומיקס של DC, ומדווח על האירועים האחרונים.

תגיות:
© עידו ישעיהו