סוכני שילד 1.02: 0-8-4

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר Agents of S.H.I.E.L.D עונה 1 פרק 2

"זו בירה אלוהית." "כן, זיקקנו אותה מהזיעה של ת'ור."

"זו בירה אלוהית." "כן, זיקקנו אותה מהזיעה של ת'ור."

אהבתי את הפרק השני הרבה יותר מקודמו. אחרי שלסדרה התאפשר להתנער מכבלי הפיילוט המחייבים, הזרקור עבר לקבוצה החדשה והצעירה. המשימה הראשונה שלהם ביחד הסתבכה – אחרת זו הייתה סדרה מאוד משעממת על טיסות ארוכות ומילוי דו"חות – וקולסון קיבל את מבוקשו כשעבודה משותפת גיבשה את הסוכנים. כמו כל קבוצת גיבורי על, גם הם היו זקוקים לגורם מאחד. עבור הנוקמים היה זה לוקי בקומיקס, ו"מותו" של קולסון בסרט; עבור האקס-מן היו אלו כנפיים ועיני לייזר במקום חצ'קונים ושפם מדובלל, וזקן קריפי בכיסא גלגלים.

בדיון על פרק הפיילוט שין-גימל השווה בין גיוסה של סקאיי לבין גיוס דומה של ג'סיקה דרו\ספיידר-וומן לשורות הנוקמים לפני כמה שנים (אז, ב-2005, זו הייתה סדרה וקבוצה חדשה – New Avengers). ג'סיקה הייתה בעברה סוכנת שילד, אך במקור שירתה את ארגון הטרור היידרה. כמו במקרה של סקאיי בסוף הפרק, מהר מאוד התגלה לקוראים שהיא משרתת שני צדדים ומתחבטת במי לבחור. מאוחר יותר זה התפתח למשהו אחר לגמרי, אבל בשביל זה יש הערות [1]. על כל פנים, נראה כי "סוכני שילד" שאבה השראה מהסיפור הזה (לפחות באופן חלקי), ואשמח לראות לאן זה מתפתח.

פיץ-סימונס זכו לפיתוח נרחב יותר הפעם, אבל הם עדיין הדמויות הכי פחות מעניינות בקבוצה. הברברת עמוסת הלינגו המדעי לא עוזרת. שייקחו דוגמה מוולטר בישופ ב"פרינג'", שהצליח להראות את גאונותו והניתוק שלו מהסביבה הנורמלית, ועדיין להיות הדמות הכי אהובה בסדרה. בכל אופן, הנאנובוטים המעופפים של פיץ עדיין גונבים את ההצגה בכל סצנה בה הם מופיעים, והגאדג'טים בכלל משדרגים את הסדרה (בפרט המטה של וורד).

בינתיים וורד התחבר לסקאיי והעניין שלו להדריך אותה יוביל כמובן לפוטנציאל רומנטי (מתח מיני היה כבר בפרק הראשון). מעניין יהיה לראות איך הפעילות שלה כחפרפרת תשפיע עליו. הוא מאוד פרגמטי וישיר, אע"פ שהשהייה במחיצת הצוות החדש עשויה לרכך אותו במעט. בתור מישהי שבחרה לפרוש מפעילות מבצעית, נראה כי מיי נהנתה יותר מדי השבוע, לא? הנרגנות הכמעט קבועה שלה, הפעילות שהוציאה אותה מהשטח, הכינוי המסתורי ("חיל הפרשים") – מלינדה מיי היא הגרסה הנשית של וולברין.

את הופעת האורח בסיום הייתי מעריך הרבה יותר לולא הייתה נחשפת יום לפני שידור הפרק. וגם אם הסצנה לא הייתה מרגישה כאילו נדחסה ברגע האחרון ונכתבה כך, או שהסדרה לא הייתה ממהרת להשתמש בכוכבים אורחים גדולים רק לשם הגימיק בשלב כה מוקדם. תנו לה לגדול לבד, למען האודין. נו, העיקר שלולה יצאה ללא פגע.

[1] ספוילר לקומיקס: כאמור, ג'סיקה דרו הייתה סוכנת של היידרה שנשלחה לחסל את ניק פיורי. הוא הצליח להוציא אותה משליטת הארגון וגייס אותה לשורות שילד. אחרי שנים כגיבורת על וסוכנת, היא איבדה את כוחותיה והפכה לבלשית פרטית. לפני כמה שנים היא חזרה למרכז העניינים והצטרפה לנוקמים, אך הסתבר שהיא נשתלה כמרגלת ע"י היידרה, לאחר ניתוח שהחזיר לה את יכולותיה. בסופו של דבר, במהלך אירועי Secret Invasion ג'סיקה נחשפה כסקראל (צ'יטאורי ב"נוקמים"), אחת מיני משני צורה רבים שהושתלו לאורך השנים בקהילת גיבורי העל ותפקידים רמי דרג. ג'סיקה לא הייתה סתם מושתלת, אלא הבכירה שבהם – וראנקה מלכת הסקראל.

פרטים שניתן למצוא רק בעלון המידע של מטוס ריגול עם בר מפואר:
– מספר הקוד של "האוטובוס" הוא 616, מספר היקום המרכזי של מארוול. את המונח טבע בשנות ה-80 אלן מור, כשכתב עבור הסניף הבריטי של מארוול, והוא הפך לפופולרי בקרב המעריצים. במארוול התכחשו למיספור באופן רשמי, עד לפני כמה שנים.
– "פריט 0-8-4" מכיל את טכנולוגיית הטסרקט שהוצגה ב"קפטן אמריקה" ולאחר מכן נעשה בה שימוש ע"י לוקי ב"נוקמים". אני עדיין לא מבין למה לא משתמשים במונח המקורי, קוסמיק קיוב.
– לא יודע אם יש משמעות לספר שוורד קורא, Matterhorn. הוא נכתב ע"י מפקד מחלקת מארינס במלחמת וייטנאם וקשיי החיילים להתמודד עם המלחמה העקובה מדם.
– לא חושב שקמילה רייס מבוססת על דמות כלשהי. היחידה שקרובה אליה בשם היא סיסיליה רייס, רופאה שבגיל מאוחר גילתה את כוחותיה המוטאנטיים והייתה חברת אקס-מן לזמן קצר.
– הבחור שתום העין שמופיע בסוף הוא לא דיוויד האסלהוף.

***

שימו לב: מערכת התגובות חזרה להיות Disqus כמו בעבר, ומאפשרת המון פיצ'רים מצוינים למעקב אחרי התגובות ולכתיבה נוחה שלהן. עם זאת, עדיין יש שני באגים מציקים:
1) כדי להגיב לתגובה יש ללחוץ על כפתור "צטט". כן, המילה Reply תורגמה משום מה ל"צטט" ולא ל"הגב". משתמשים ישראלים כבר ביקשו תיקון לפני מספר שבועות, אבל עד כה לא קרה כלום.
2) כאשר מתחילים משפט במילה באנגלית, כמו נניח "LOL", הסדר של העברית והאנגלית בכל התגובה משתבש. לכן התחילו במילה בעברית ורק אז תמשיכו כרצונכם, כמו למשל, "אוי, LOL" או סתם "לול" (אבל עדיף לא "חחחחחחחחחח").

© עידו ישעיהו