המשרד 9.17: החווה

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 15/03/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.17

The Office (US) - 09x17 - The Farm

"החווה" היה הפרק הגרוע ביותר אי פעם של "המשרד". שזה די הישג, אחרי העונה השמינית המביכה. כבר בשמינית היתה שם רמיסה של כל מה שבנו לאורך שבע עונות מופלאות, אבל הפרק הזה היה פשוט איום ונורא.

פתאום החזירו את דמותו של פקר, אחת הדמויות הנוראיות במשרד. אני תמיד חשבתי שזכות הקיום שלו היתה סביב מערכת היחסים של מייקל, הכוחניות והדוחות של פקר לעומת מייקל שמנסה להיות בסדר עם כולם. לפני שמייקל עזב הוא ראה את פקר האמיתי, ועזר לשלוח אותו לפלורידה. ציפיתי שלא נראה אותו יותר, אבל ראינו אותו מאז, וראינו אותו שוב היום. במקום להתקשר למשטרה ולעצור את פקר, העובדים סתם מתמרמרים על הלילה הקשה שהוא העביר אותם, ופאם ניצלת בזכות העקרונות שלה.

זה עוד ניחא.

הפיילוט של "החווה" (סדרה שלמזלנו מתה לפני שנולדה), היה פשוט עלבון לאינטליגנציה. החל מהפרמיס הכי מפגר בעולם – שלושה אחים שונים נאלצים לרשת את החווה של דודתם. זה פרמיס מפגר משום שלא הוסבר בכלל למה שירצו את החווה, ולמה הם היחידים שיכולים לקבל אותה. למה לא בני הדודים? למה לא הדודה (אימו של מוז)? למה רק שלושת האחים האלו? שנית, בגלל שהפרק ניסה לדחוס סרט אינדי בינוני אל תוך עשר דקות – שלושה אחים שונים צריכים לגשר על ההבדלים ולהסכים לעבור לגור יחד. האחות היומרנית ששונאת את החווה מבינה שבנה זקוק למודל לחיקוי גברי תוך כעשרים דקות, והאח שחי בקליפורניה מוותר על חוותו המפוקפקת שם, כשחוות הסלק תמיד היתה שם בשבילו. כלומר, האחות אולי לא רצתה לבוא, אבל האח?

בנוסף, סיפור האהבה המפגר הזה, עם החקלאית, מנתקת לגמרי את החווה מסקרנטון. החווה אמורה להיות קרובה. לא רק קרובה מספיק כדי שדווייט יסע לעבודה בכל יום (וכדי שראיין יובל לשם ב-Initiation בלי לשים לב), אלא גם קרובה מספיק בשביל שבני נוער ילכו לשם כדי לחבל בחווה. אז הניתוק המוחלט של החווה מהציביליזציה הוא קצת מופרך. בנוסף, דווייט יצא עם הרבה נשים עירוניות (רק נשים עירוניות, לפי מה שראינו, והבייביסיטר שלו), ופתאום החזרה שלו למנהגי חיזור חוותיים לא היתה ברורה וגם לא מוצדקת. ועוד משהו – למה אנג'לה לא הוזמנה ללוויה? אני מבינה שהם נפרדו סופית אחרי שהיא עזרה לרחוץ את דודה של דווייט, אבל בגלל שהיא הכירה אותה, מין הראוי שתקבל הזמנה (במיוחד אם אוסקר מקבל).

אחרי צפיה שנייה במשרד אני אוהבת מאוד את דוייט, ועוד יותר את ריין וילסון, אבל רמות המופרכות של הדמות הזו בשתי העונות האחרונות הופכת את הסדרה לבדיחה על עצמה. ממש מעציב אותי לראות מה עושים ממנה.

והדבר הכי מוזר בפרק היה השילוב של השיר הזה בו (שיר מעולה, אבל מה הקשר?):

ועוד נקודה: עכשיו משראיתי את הסדרה שוב (עד הפרק בו מייקל עוזב, ואני חושבת שאני אניח לזה שם), ברור לי הרבה יותר כמה אנדי היווה בחירה אומללה להחליף את מייקל בתור המנהל. זו בחירה שלא קשורה לכל מה שקרה קודם בסדרה. הדבר הצפוי היה שג'ים יהיה המנהל, ולכך הדמות שלו כיוונה לאורך כל העונות. כשהחזירו את מכסת העמלות בעונה השביעית, נראה ברור שאין מה שמחזיק את ג'ים בעמדת איש מכירות, במיוחד אחרי שהוא קודם בעונה השישית בגלל שהוא קיבל הצעה אחרת, וזו היתה הדרישה שלו. הוא חזר בגלל הכסף, אבל הכסף עזב. ובאמת, לאורך כל הסדרה הוא התמודד עם הפחד מקידום, ואז עם הרצון לקידום משום שהמשרד הוביל למשפחה שלו. ולרצון להיות מנהל טוב, אבל הידיעה שהוא נידון להיות מנהל כמו מייקל, המנהל הכי טוב שיכול להיות.

אנדי, לעומתו, היה איש מכירות מזעזע, בנאדם נוראי, טיפש, יומרני ומעצבן. הוא היה מצחיק בתור עזר כנגדם של מייקל, דווייט וג'ים (כולם שנאו אותו אחרי יום וחצי, כולל מייקל שבדרך כלל מחבב את מי שמתחנף אליו), ובעונה שמונה, עם כובע המנהל, הפך פתאום למין בנאדם פשוט ונחמד כזה, שרק רוצה את הבחורה. הנסיונות הכושלים האלו, לשחזר את הקסם הג'ים-ופאם-י והקסם המייקל סקוטי של העונות הראשונות מראש היו מועדים לכשלון, וחבל שבכלל עשו אותם. זה המשיך לעבוד, אבל רק כשחזרו לקשיים במערכת היחסים של ג'ים ופאם בעונה הנוכחית, איכשהו חזרו לעסוק באיזושהי אמת.

אני אומרת את זה בגלל שבזמן אמת אני חושבת שמאוד מאוד רציתי לאהוב את "המשרד", אבל היא כבר לא הייתה "המשרד". זו, מבחינתי, הסתיימה בעונה שבע לא בגלל שמייקל עזב – היו מצליחים להתמודד בלי מייקל (כבר אמרתי את זה בעבר כמה פעמים, אבל כשג'ים ופאם הפסיקו להיות הסיפור מצאו סיפור אחר), אלא בגלל שהם הפסיקו לנסות להתעלות על עצמם.

תגיות:
 • איילון צפון

  (הועבר מפוסט אחר)

  סוף סוף שודר פרק ה"פיילוט" של החווה. ועכשיו אני קצת עצוב שלא תהיה סדרה כזו. באמת שזה היה יותר טוב ממה ש"המשרד" סיפקו כבר שנים. וזה היה אפילו יותר ברור כשהעלילה צוותה לעלילה של המשרד שהייתה נוראית ורק הדגישה את הפער.

  וגם, הדסמבריסטס. כידוע, מייקל שור (מוז) הוא מעריץ גדול ואף ביים להם קליפ, וכנראה הוא שהגה את הסצינה המלבבת.

  • maayan1

   (הועבר מפוסט אחר)

   דווקא לא אהבתי בכלל את הפרק…שמחה שהחווה לא יצאה לפועל, , אבל גם הפרק הזה השאיר לי טעם רע. לא אהבתי בכלל. 🙁 אני עדיין גם לא ממש יכולה להתגבר על שלא יהיה דווייט-אנג'לה- הייתי בטוחה שהם יגמרו ביחד. וכן, העלילה המשרדית גם הייתה גרועה הפרק. יש כמה פרקים מאוד חלשים בעונה הזאת… מקווה שזה יתרומם לקראת סופה העונה.

   תגידו- ראיין ווילסון ממשיך לשחק עד סוף העונה?

   • ריין (נשמע כמו 'גשם') ווילסון היה אמור לעזוב בשביל הסדרה החדשה, אבל מאחר שבוטלה הוא כמובן ימשיך עד סוף הסדרה.

 • אין מה להגיד, אחד הפיילוטים היותר אומללים שהיו יכולים לעשות. לא ראיתי את "המשרד" שוב כמוך, כך שאני לא ממש משווה בין דמותו כעת לעבר, אבל בעיניי דווייט בעונות האחרונות הוא הנקודה הקומית החזקה ביותר של הסדרה. בפרק הזה זה פשוט לא היה דווייט.

  מעבר לכך, זה היה עשוי בחפזה, לא מעניין, לא אמין, לא עקבי ובעיקר לא מצחיק, מלבד בדיחה אחת (שנוסטלגיה היא נקודת החולשה השנייה אצל האדם אחרי הצוואר, זה פשוט היה לא צפוי). זה לא באמת הפיילוט, יכול להיות שבמקורו, בלי הקטעים של המשרד שהוכנסו בדיעבד, הוא היה הדוק וטוב יותר, אבל איכשהו קשה לי להאמין שכמה דקות נוספות היו מצילות את הדבר האומלל הזה.

  • אני מהמרת שהעובדה שדווייט נשאר דמות חזקה (עוד לא ראיתי את העונה השמינית שוב, אני מתייחסת רק לקוי עלילה שעלו בה), קשורה יותר לריין ווילסון בתור שחקן וקומיקאי מחונן, ופחות לכתיבת הדמות שלו.
   הוא גם היה הדבר הטוב ביותר בפיילוט, והדינמיקה שלו עם אחותו, למשל, הייתה שונה מכל מה שראינו ממנו עד כה, אבל עדיין בתוך הדמות. אבל זה פשוט לא עבד. וזה לא היה אמור לעבוד, למען האמת.

 • מד-דוג

  אני ממש מופתע ממה שכתבת – אני מאד נהניתי מהפיילוט של החווה (העלילה של פקר הייתה מיותרת).

  קודם כל סצינת הפתיחה עם זריקת האדמה הייתה גאונית והבחירה באוסקר לא הייתה מקרית – בתכלס הוא האדם הכי נורמלי (אחרי פם וג'ים) ומהווה קונטרה טובה לשגעון בחווה.

  בנוגע לאירועי החווה – אני אהבתי. היה מאד מצחיק ונכון שניסו לדחוס המון בפרק מאד קצר, אבל הצליחו להשאר נאמנים לדמות של דוויט, יחד עם הצגת הדמויות האחרות והמנהגים שלהם.

  חבל שלא תצא מזה תוכנית. אני הייתי צופה.

 • Saturn

  אומנם חלק מההערות במקום, אבל לא הייתי פוסל לראות עוד מהספין-אוף עם דווייט. זה לא כאילו שזה זר לנו שסדרה יכולה להשתפר על פני 15 הדקות הראשונות שלה.

  הקטע של וידוא המוות והתגובה של אוסקר היה מצויין.

 • מיכאל גינזבורג

  תגידו, אתם רציניים? 🙂

  איימס, זה היה פרק מטורף, מגניב ומקסים ובעיקר מצחיק.
  כמה שהייתי רוצה לראות את הספין אוף של החווה אחרי הפרק הזה, כי נחשפנו למשפחה המורחבת של דווייט, דמויות חדשות מעניינות מאוד.

  עידו, אומלל? לא חושב כך. הפיילוט השאיר טעם של עוד.

  המשרד כבר לא מכוונת לנסוחה אחת ויחידה אלא נהנית לחקור עצמה ולהתפזר למחוזות עלילתיים אחרים, קרי עונה 8 המוזרה אליה רחשתי חיבה לא מעטה. לנסות לפרש או לנתח את הפיילוט של החווה באמצעות חיפוש אחר נקודות מוצא וזיקה למה שראינו כבר עד כה מהמשרד פשוט מוריד מהערך הכולל שלה. וחבל.
  כי הרגשתי שיש עוד מה לספר.

 • מיכאל גינזבורג

  עוד דבר בנוגע לדמויות החדשות –

  אחותו של דווייט הגיחה משומקום והרגיש לי כאילו היא שם שנים, האינטראקציה ביניהם נהדרת, כימיה אמינה של אח ואחות.

  להגיד שהייתה בפרק רק בדיחה אחת טובה זה לחלוטין לעשות עוול כי כמעט כל דקה עם פקר היא צחוק אחד גדול לצד ההומור של דווייט ומשפחתו.

  • זהו, שאני לא חשבתי שהיא אמינה בכלל, הקטעים איתה (ועם הבן שלה) היו הצורמים ביותר עבורי בכל הנוגע להתנהגות של דווייט. הוא פשוט לא היה עצמו, וזה נראה כמו שרטוט גמלוני של דמות אחרת שאולי מזכירה אותו.

 • Yaara

  לעוד מישהו לקח כמה שעות טובות וגיגול מהיר כדי להיזכר שהאחות של דוויט שיחקה ברוזוול?

© עידו ישעיהו