המשרד 9.13-14: איש מכירות צעיר; ונדליזם

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 04/02/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 9.13-14

סוף המשרד מורגש מאוד, עם שורה של עלילות שבבירור חותמות תמות של הסדרה. ברשותכם, אתעלם מהפיל בראיין בחדר, ואתעלם מהפן הזה של העלילה (אם כי, אני חייבת להודות שלאור סיום פרק 14, סיום פרק 12 הגיוני יותר).

הפרק היה זרוע בעלילות כאלו, למשל אוסף החברים של דווייט, שפגשנו לאורך הסדרה. היו שם הסנסיי שלו מהפרק The Fight, הנני שלו וחברתו לשעבר מהפרק Dinner Party, ההוביט שמייקל ודוויט פגשו בניו יורק (חברו של ריאן), עוד בני משפחה של דוויט, ועוד. טפחתי לעצמי על השכם עם כל חבר ישן שזיהיתי, אבל היתה לעלילה הזו זכות קיום גם מעבר לאנקדוטה הזו – ההבנה של דווייט שחבריו המוזרים לא יכולים לעבוד איתו, וראייתו את דווייט שלו עצמו מהצד (למשל האופן שבו רולף הפך את הראיון, כפי שעשה דווייט כשאנדי ראיין אותו לקורנל). כמו כן, הברית שפאם הציעה להקים איתו – רפרנס ברור לעונות מוקדמות, והתגובה המתבקשת שלו – absolutely I do – תשובה שג'ים ופאם השתמשו בה מספר פעמים (ג'ים לימד את פאם שאם דווייט מציע לה משהו, זו התגובה המתבקשת).

בצד השני של הפרק, הוונדליזם היה מתבקש (ציור קיר דווקא במחסן? איפה שתמונתה של ג'ן היתה תלויה?), והתגובה של פאם אליה, יחד עם החבירה שלה לנלי ודווייט היו אפקטיביים קומית, אבל ככלל מדובר בפרק טוב פחות מקודמו. שיא הפרק היה בכלל במסיבה של הסנטור, שגם הרגה סופית את הסיכוי לאיחוד אנג'לה-דווייט, וגם הבהירה סופית איזה מן אדם הסנטור. זו תמה שנדונה לאורך הסדרה, מערכות יחסים נצלניות כאלו והאנשים שנופלים בפח, ובדרך כלל מייקל או דווייט היו בצד המפסיד. כשאנשים כמו אנג'לה ואוסקר מוצאים שמשחקים בהם, זה משמעותי יותר, משום ששניהם שמרו על עצמם כל כך לאורך כל הסדרה.

בסך הכל יש משהו קצת מפחיד כשהסדרה האהובה עליך מתקרבת לסופה, ולא ברור אם הכיוון נכון. חייבים למצוא סיבה לסיים את הצילומים, ופרישתו של בראיין ואולי סירובה של פאם להמשיך להצטלם נראית כמו סיבה טובה. אם ילכו עם זה רחוק יותר, אם מערכת היחסים של ג'ים ופאם תהיה בסכנה ממשית בגלל זה, יהיה בכך פגם גדול לסדרה. בראיין וצוות הצילום יכול להיות גורם משמעותי בחייהם של המתועדים גם בלי רכיב רומנטי, ואני מקווה שבעונה גדושת רומנטיקה כמו העונה הזו, יזכרו את זה.

בסך הכל, ושווה לומר את זה שוב, גרג דניאלס יודע את העבודה, ותחת שרביטו, הפרק האחרון לא מפחיד אותי כל כך.

תגיות:
© עידו ישעיהו