החץ 1.10: שרוף

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 19/01/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.10

אחד המאפיינים של דמויות לוחמים בפשע נטולי כוחות על לכאורה כדוגמת החץ הירוק ובאטמן (כן, שוב ההשוואה הבלתי נמנעת, לא האחרונה בנוגע לפרק הנ"ל), הוא כושרם האתלטי והבריאותי, אמנם ברמות שיא מבחינת בני אנוש "פשוטים" אך גם מה שמצריך סיספנוד כשהם מחלימים מפציעה קשה. לעזאזל, שניהם אף חזרו מהמתים. ברוס וויין, כידוע, החלים מפציעת גב שהייתה מרתקת אדם אחר לכיסא גלגלים לשארית חייו, ואילו בפרק החזרה מהפגרה אוליבר קווין חזר לכושר מושלם שישה שבועות לאחר כיסוח הישבן שחטף מהקשת המסתורי לבוש השחורים, כתוצאה ממנו אולי שהה בבית חולים עם כמה עצמות שבורות וזוג קביים. כראייה, המצלמה ליוותה את גופו השרירי, המצולק והמקועקע של סטיבן אמל לטובת הצופות ו-AssafTV. מי שלא התרשם עשוי להתנחם בדיגל (דיוויד רמזי).

כמובן שההחלמה הגופנית הייתה החלק הקל, ואולי נותר פגוע נפשית ומורלית, חסר אמונה בעצמו ובתפקידו כמושיע סטארלינג סיטי. 42 דקות מאוחר יותר, תודות לתפקודו נגד הנבל התורן, חיזוק מצד מנחת תכנית אקטואליה מקומית ושיתוף פעולה עם אהובתו הישנה – והקשת במסכה חזר למקומו. אוליבר אפילו לא היה צריך לחתום על צ'ק שמן עבור איזשהו פסיכולוג של עשירים מתוסבכים, רק שיחת עידוד מצד דיגל והחלפת מכות קצרצרה.

לא רק אוליבר, גם מוירה איבדה את עצמה לאחר היעלמותו של בעלה השני (למי ששכח לרגע, היעלמות שהיא והארגון הסודי שלה מעורבים בה). בין אם זו הצגה או לא (אני נוטה לאפשרות השנייה), ת'יאה שוב מצאה עצמה בתפקיד המעודדת וסייעה לאמה לחזור לעצמה ולקחת את תפקידו של וולטר בראש החברה.

הסיפור של הנבל השבועי לא היה מעניין במיוחד והייתה בו תפנית דומה לזו שהייתה בפרק עם כנופיית הרויאל פלאש: גארפילד לינס היה בעצמו קורבן של נסיבות טרגיות שהפכו אותו לרוצח, נוקם בחבריו ליחידת הכבאים שנטשו אותו למות. העלילה הזו בעיקר נתנה מעט אור על שותפתה של לורל לעבודה, ג'ו, העצימה את מערכת היחסים של לורל עם הויג'ילנט ובסופו של דבר סיפקה לקוונטין הזדמנות לעקוב אחריו. אמנם תוך כדי ניצול של בתו, אבל עכשיו לורל יכולה להצטרף רשמית למועדון ההורים הדפוקים של אוליבר וטומי.

פיירפליי מוכר כנבל של באטמן (והנה לכם ההשוואה השנייה). גארפילד לינס היה הראשון להשתמש בזהות הזו בתחילת שנות החמישים, פעלולן שהפך לפושע. מספר שנים אחריו פעל תחת השם טד קארסון, אדם אמיד שאיבד את רכושו בהימורים ופנה לעולם הפשע.
– "מגדל נודל" קרוי על שמו של מרטין נודל (1915-2006) אמן וצייר קומיקס שבין השאר היה שותף ליצירתו של גרין לנטרן המקורי (אלן סקוט).
– בהקשר של "תעשיות סטאג" כבר קישרתי בעבר ל סיימון סטאג, אבל לא תזיק תזכורת.
– לא בטוח אם זו אכן מחווה ל זורו (מלוחם במסכה אחד לאחר?), אבל ייתכן שג'ו ודני דה לה וגה קרויים על שם האדם מאחורי המסכה המפורסמת, דון דייגו דה לה וגה.

תגיות:
© עידו ישעיהו