צלוב

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 17/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.10

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/SOA_510_big.jpg?t=1353177021

"מי אתה לעזאזל?"
(טי.או. מנהיג ה"גרים באסטארדז" לג'קס)

המשפט הבודד הזה מדמות משנית ביותר מסכם בהחלט את ג'קסון טלר של עונה 5. לג'קס תמיד הייתה נטייה לאלימות כחלק מפעילותו בסאמקרו, המועדון בו גדל ושתמיד היה לו כמשפחה, אולם בעונות הראשונות הוצגה לנו דמותו כשל מי שאינו רוצה בחיים הללו ומחפש דרך לצאת החוצה. גם בעונה החמישית כנשיא המועדון הוא טוען לכך ולכאורה מחפש את מה שיחלץ אותו ואת סאמקרו מעסקי הנשק, הסמים וצילה המאיים של חקירה פדרלית, ואז לפתוח דף חדש עם משפחתו הצעירה. אני עדיין לא בטוח אם ג'קס מודע לכך שהוא נמצא מרחק שנות אור מעבר לנקודת האל חזור, שמלאך המוות מוטמע בו כה עמוקות שייתכן והמסלול היחיד שנותר לו הוא להתרסק יחד עם המועדון.

לא רק טי.או., שותף של סאמקרו במשך עשרות שנים, איבד את אמונו בג'קס. בובי, תמיד קול ההיגיון, לא מצליח להתמודד עם תפקידיו כסגן הנשיא ומתעמת עם ג'קס. טיג עדיין לא סיים את חלקו בתכנית של ג'קס, ולא יודע שראשו כבר נמכר לפופ. ג'וס הופך גם הוא לקורבן סחיטה של ג'קס המטרה למצוא ראיות מפלילות נגד קליי, כפי שצפיתי לאחר הפרק הקודם. וטארה.

יותר מכולם, טארה, הייתה ה-קורבן של ג'קס. אע"פ שהתנדבה לכך, היא שימשה להצלת סאמקרו כשהצליחה להגיע אל אוטו. הסחטנות הרגשית שלו עבדה על טארה, והיא הביאה לו במתנה את כלי הרצח שהחזיר אותו אל שורת המוצאים להורג ופסילתו כעד. כתוצאה מכך, קרבתה של טארה למועדון וחלקה במעשיו של אוטו ייחשפו בקרוב, וכך הקריירה הפורייה שלה תיגדע. ג'קס מבטיח שהמועדון יעזור לה, ולמרות מה שראתה במהלך אותו יום, טארה חוששת מההבטחה הזו יותר מכל.

בצד האחר של המשוואה, קליי הלך לכאורה בכיוון ההפוך, אימץ לחיקו את ג'וס המפוחד וחידש את יחסיו עם ג'מה. הנכונות שלה להחזיר את קליי הביתה נראתה פזיזה מדי, ולא אופתע אם קליי חושד במהפך שעברה. זיק של תקווה לנפשו של קליי נראה בפנייתו אל רומיאו. לא יודע מה הוא חשב שישיג בכך, לאחר שהבין שגאלינדו וה-CIA מעורבים בהקפאת ההליכים נגד המועדון, אבל כפי שבעונה הקודמת הביא לפציעתה של טארה, קליי שוב שם את ג'קס ומשפחתו כמטרה בעיני הקרטל. סוכנות פדרלית או לא, המטרה מקדשת את האמצעים, ואם ג'קס מסכן את עסקת הנשק והסמים, הוא קורבן מתקבל על הדעת.

© עידו ישעיהו