הסרה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 03/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.08

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/SOA_508_big.jpg?t=1351933362

עם סיום העונה הרביעית המאכזב נידונה כאן בבלוג, בעיקר בתגובות, האפשרות המופלאה לסיים את הסדרה בגדול, עם הריגתו של קליי בידיו של ג'קס. הסדרה לא יכולה להמשיך ולהתקיים ללא האנטגוניסט הגדול, וקליי היה במקום מושלם כדי למות: שקריו חשופים בפני סגנו/בנו המאומץ, הוא גרם לפציעתה הקשה של ארוסתו, היכה את רעייתו עד לבלי הכר, רצח את פייני והכניס את המועדון לצרות למען תועלתו האישית לקראת פרישה. והעיקר, קליי היה פצוע קשות לאחר ניסיון נקמה של אופי, וכל מה שג'קס היה צריך לעשות הוא להזריק לו מדלל דם שיקצר את דרכו אל חדר המתים.

התירוץ כי ג'קס זקוק לקליי בחיים רק עד שהעסקה עם האירים וגלינדו/CIA תסתיים, הוא בסה"כ תירוץ. בייחוד לאחר שג'קס נוכח לגלות כי קליי אכן עמד מאחורי מעשיהם של הנומאדס וניסיון הפיכת השלטון. במה שונה הריגתו של קליי בסוף העונה הרביעית מתכניתו החדשה של ג'קס, להשתמש בג'מה כדי להפיל ולהרוג את אביו החורג? לפחות ג'מה מצאה ייעוד חדש.

עוד סיום פושר, לפחות לעת עתה, היה לעלילת סודו של ג'וס. אני לא מבין מה הביא אותו להודות בפני קליי על הכל, על אביו, הסחיטה של רוזוולט וההלשנה ל-DEA. קליי, האדם שלפני שני רגעים הבנת שנטל חלק, אם לא חילק הוראות, בפרשת הנומאדס. לא ברור גם מדוע קליי מיד לאחר מכן מספר לג'וס על הנומאדס. במקום לספר את האמת לנשיא הנוכחי, ג'קס, ג'וס רק יסתבך. רוזוולט כבר הציע אותו למכירה, והוא לא יודע.

לסיום:
1. נירו, למרות הצד האלים שנראה בפרק האחרון, מתגלה כקול השפוי על כתפו של ג'קס. ציפיתי שהוא יביא צרות בהמשך, אלא שלבסוף ג'קס הוא שהביא צרות לפתחו.
2. לא מוזר שאחרי שנלקח כבן ערובה ע"י פרנקי, אף אחד לא מתעניין בשלומו של צ'יבס? לא נשלח צוות לחיפוש אחריו בצ'ארמינג רבתי, בין אם הוא חי או מת?

  • Saturn

    בכלל לא הבנתי את הסצנה האחרונה עם פרנקי. הוא לקח את המכונית של נירו והכריח את צ'יבס איתו כדי שינהג. בסצנה שאחר כך פרנקי מוריד את צ'יבס מהרכב ופתאום אדם שלישי באוטו צופר לו. מאיפה הוא צץ? מה, פרנקי אסף מישהו באמצע הבריחה? ולמה הוא יורה בגלל ואז ממשיך לרוץ רגלית לאיפהשהו מחוץ למסך? למה לא להמשיך עם האוטו ולצאת מהמדינה?

    בתחילת העונה טרה הגלתה את ג'מה ולא נתנה לה להיות בסביבת הילדים – אפילו לא לראות אותם במועדון בבית החולים. למה היינו צריכים את כל עניין התאונה המטומטמת אם הגענו לנקודת הפתיחה של העונה? ג'קס יכל להציע לה בדיוק את אותה הצעה בפרק הזה בלי כל הסיפור הזה. 'רוצה להיות חלק בחיי הנכדים שלך? תעשי את זה'.

    למה כדי שיקרה משהו 'באמת' בסדרה הזו הדברים חייבים להלקח עד נקודת מוותכמעט-מוות?

    ציטוט השבוע מאת ג'מה: "אני תמיד נוהגת לאחר עישון ג'ויינטים בלי בעיה".

© עידו ישעיהו