אדם חף מפשע

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 04/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.04

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/Arrow_104_big.jpg?t=1351933362

לאחר הפרק הקודם כתבתי שהציפיות מהסדרה גדלו, סודות גדולים נחשפים בשלב מאוד מוקדם עד כדי כך שלא מן הנמנע שהקונספירציה מאחורי סטארלינג סיטי תיחשף בקרוב מאוד. עכשיו אני לא יודע מה לחשוב על סוף הפרק. מצד אחד, כל ניסיון לפטור את אוליבר מהאישומים נגדו יהיה לבטח מטופש. מצד שני, חשיפת זהותו הסודית – לא רק בפני קרוביו אלא בפני כל העולם – תשנה מאוד את הסדרה, לאחר ארבעה פרקים בלבד. כן, אי אפשר לרצות פאנבויז.

מכיוונו של דיגל שמחתי לראות שהוא לא ממהר לקפוץ על ההצעה של אולי לשמש כשותף במלחמתו. ההסכמה שלו בסופו של דבר היא מפני שהוא מחפש מטרה לחייו, מעבר לשמירה על עשירים נהנתנים, ואולי מציע בדיוק את מה שדיגל זקוק לו [1].

בצד השני של המשוואה, וולטר העלה חשדות בעצמו וגילה שאשתו מוירה לא רק העלימה כסף מהחברה בראשותו, אלא גם שיקרה לו. פליסיטי סמוק, אשת ה-IT שסייעה לאוליבר בפרק הקודם, עזרה הפעם לוולטר למצוא לאן מוביל הכסף. בעקבות כך, וולטר חשף מחסן סודי ובו שרידי היאכטה הטרופה. זהירות, וולטר, שחקנים ללא קרדיט קבוע נמצאים בסכנה תמידית.

בנוסף לכך, האדם המסתורי ששוחח עם מוירה לפני שני פרקים נחשף בפניו אך לא בשמו, מגולם ע"י ג'ון בארומן. יש כמה השערות לזהותו, אבל אמנע מלכתוב אותן לעת עתה. בכל אופן, כעת הארגון שהשניים חברים בו בהחלט מודע לפעילותו של הקשת בירוק נגדם. מה מוירה תעשה עתה כשבנה הוא החשוד העיקרי כאותו ויג'ילנט רצחני?

כרגיל, רפרנסים:
בלאדהייבן שהוזכרה הפרק היא עיר בדיונית ביקום DC, סמוכה לגות'האם, סובלת מאחוזי פשיעה גבוהים ומקום פעילותו העיקרי של דיק גרייסון לאחר פרישתו מתפקיד רובין והפיכתו לנייטווינג.
טמפסט (לא בטוח שזה רפרנס, אבל ניתן למצוא קשר עקיף [2]) הוא שם הקוד שאימץ בבגרותו אקוולד, הסיידקיק של אקוומן.
– בית הסוהר איירון הייטס נמצא מחוץ לקיסטון סיטי, עירו של הפלאש, ומשמש לכליאת פושעים עם כוחות על [3].

[1] שכחתי לציין זאת בסיכום הקודם, אבל קראתי במקום אחר שהשמות המקועקעים על גופו של דדשוט היו של חברי הפקה, למעט אחד: "אנדרו דיגל" (כזכור, ג'ון דיגל נקרא כך על שם כותב הקומיקס אנדי דיגל). בפרק הנוכחי אוליבר אישר שאחיו של ג'ון היה אחד מקורבנותיו של המתנקש שחיסל.
[2] ג'סטין הרטלי, מי שגילם את החץ הירוק ב"סמולוויל", השתתף בעבר בתפקיד הראשי בפיילוט לסדרה בכיכוב אקוומן.
[3] החדירה לכלא לשם הצלת לורל והלקוח שלה הזכירה לי שלפני הסדרה הזו, תוכנן סרט בכיכובו של החץ הירוק, בו תוכנן לשים את אוליבר קווין בכלא עם אבטחה מקסימלית בגלל פעילויותיו הלא חוקיות. כשמהומות פורצות, אוליבר נאלץ להתמודד עם עשרות עד מאות אסירים עם כוחות על שהוא עצמו הכניס לשם. מי יודע, אולי הסדרה תיקח כיוון דומה החל מהפרק הבא?
[4] אחת הבעיות המרכזיות של הסדרה ממשיכה להיות הנבל השבועי. מילא העשירים והלא-נכונים שאוליבר ממשיך להפיל, אבל גם נבלי העל (דראקון, צ'יינה ווייט, דדשוט) בכלל לא מרשימים. בפרק הבא אמור להגיע הנבל בעל הפרופיל הכי גדול עד כה, אז אולי התמונה תשתנה.

תגיות:
© עידו ישעיהו