הפתעת ליל כל הקדושים

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 26/10/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 5.05

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/ParksandRecreation-05x05-HalloweenSurprise.png?t=1351253258

בכל פעם שמנסים להפריד בין בן ולזלי, הם רק חוזרים זה לזרועותיה של זו ביתר שאת. זו טבעה של אהבת אמת. ראוי ויפה שכאשר שבן מתמודד עם המחשבה שהעתיד שלו עלול להביא אותו למקום בו לזלי לא נמצאת, הוא מחליט לקחת את העתיד בידיים. הרי כבר ראינו מה להיות בנפרד עושה להם, ב"סוף העולם" וב"הפארק הקטן ביותר". הם צריכים להיות יחד, ולעזאזל עם המכשולים.

כמו אנדי ואפריל, זיווג ונישואים שנראים שרירותיים וחסרי הגיון, אבל ככל שהזמן עובר הם רק הגיוניים יותר. ניכר העונה שכותבי הסדרה החליטו לזרוק את הריאליזם מהחלון. מלזלי נופ של העונות הראשונות, אישה חזקה אך שבורה, לאשה שיכולה להגשים את כל חלומותיה. כך גם טום (והמיזם החדש שלו. מקווה שז'אן ראלפיו יצטרף) וכמובן ג'רי (ששמח בחלקו תמיד). היחידים שצריכים להצטרף לחבורת המאושרים הם כריס ואן, שמאז "סוף העולם" אני אומרת שבסופו של דבר יגיעו להיות יחד. שניהם עוברים דקונסטרקציה ובנייה מחדש ליותר מהקלישאה שפגשנו לראשונה, ואני מקווה ששניהם יתרחקו מעט מאיפה שהיו כשיצאו לראשונה, כדי שיוכלו לחזור להיות ביחד.

לאורך כל הפרק, הסצינות בבית הריק הציגו את הפער בין החלום והמציאות. לזלי רצתה הצהרות דרמטיות וקיבלה תגובות יבשות וסתמיות מהמתווכת שלה. תקני, אל תקני, למתווכת לא כל כך אכפת, זה לא רגע היסטורי בחייה. רק אל תשכחי לשלם את 300 הדולר. כשבן מגיע, ברגע שגרם ללבי לקפוץ, ואז כורע על ברך אחת, לזלי תובעת לקבל את החלום שלה. לעצור, כדי שהיא תוכל לקבל את הרגע המושלם. המצלמה מתרחקת ואנחנו נזכרים שזה סתם רגע בין שני אנשים רגילים, בבית רגיל, טבעת ממוצעת וכו', אבל בקלוז אפים רואים עולם ומלואו, גמול לכל הכאב שמערכת היחסים ביניהם גרמה לנו ולהם.

 • התמונה החביבה עלי בפרק:
  http://i49.tinypic.com/ehxc2p.png

  • ocean

   היה לי כל כך ברור שתכתבי על הפרק ותאהבי אותו מאד (:

   אכן פרק מקסים, אם כי צריך לזכור שגם אם בן הציע נישואין זה לא אומר דבר לגבי הצעת העבודה שלו. בנוסף אהבתי שנושא כבד כל כך כמו ביטוחים רפואיים הוכנס לסדרה הזו באופן אנקדוטלי, אבל עדיין ברמה שמשאירה חותם (בכל זאת, נעשתה שם מגבית כדי לסייע לעובד מנהל ציבורי לשלם חשבון אשפוז).

   כריס פראט היה אלילי – אני מאוהבת לגמרי במשחק הפיזי שלו, והאינטראקציה שלו עם הבנות לגמרי שובה לב ומפילה מצחוק בעת ובעונה אחת (והיי, זה גם תרגול לא רע לעתיד עבור האבא הטרי שהוא). יהיה מאד מעניין אם היוצרים יקחו את זה צעד קדימה ואפריל תכנס להריון.

   כמו כן: הפניה של טום למצלמה תוך כדי שליפת שם "העסק" שלו מהכובע, היתה הדבר שהכי הצחיק אותי בפרק.

   • 🙂 רק חשבתי לעצמי – למה לזלי ולא אני, בן ואייט.

    לגבי הצעת הנישואין: היא לא אומרת שום דבר לגבי העתיד, אפילו לא לגבי עתידם בבית הזה, אבל זו הצהרת כוונות (שהיתה ברורה לכולם, לכן זה לא היה מרכז הפרק בכלל, אלא באגביות נעימה. כמו עם ג'ים ופאם, אגב).

    • ocean

     האמת היא שלגמרי ציפיתי שמרת'ה המתווכת תפריע באמצע או סתם תהיה עניינית וחסרת התלהבות, או שלסלי תרוץ לשים את השיר המעאפן ממקודם.

   • אושן, אולי תפתחי טאמבלר "כריס פראט שובר דברים" 🙂 ?

 • miss bojarsky

  כל מה שיש לי להגיד זה -אווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו

  אני רוצה שאדם סקוט יציע לי נישואים.

 • ושכחתי להגיד משהו: כל הזמן יורדים על אן שהיא משתנה בהתאם לבן הזוג שלה, אבל המלך של זה הוא כמובן רון סוונסון, שעכשיו מסרב להשתנות. אני מקווה שזה רק אומר שהוא ימצא את דרך הביניים בין סירוס מוחלט ובין בדידות מוחלטת.

 • אני רק רוצה להגיד שאם לזלי לא הייתה מגיבה כ"כ מצחיק ומונעת ממנו לסיים את ההצעה, לגמרי הייתי מתייפחת, אבל היא גרמה לי לצחוק. P: 

  • אני התייפחתי וצחקתי תו"כ.

 • Velvet

  יש משהו כל כך כיף בזה שבכל יום שישי יש לי שוב את ה-20 דקות של שלמות האלה. הסידרה הזאת לא מתפשרת על לב ועל איכות, וזה הופך אותה לאחת הסדרות הטובות כרגע בטלויזיה ואחת הקומדיות הטובות אבר. הפרק הזה, כמו כמעט כל קודמיו בעונה, היה מקסים ומצחיק, מרגש ומעניין, מקורי ובקיצור – פשוט מעולה.
  רק רציתי להוריד את זה מהלב 😛

 • הפרק כולו היה נפלא, אבל הרגע שבו בן הגיע וירד על ברכו היה ממש מרומם נפש. זוהי הפעם השנייה בסדרה שבה נישואים ניחתים עלינו ללא התראה, וזו הפעם השנייה שזה נראה כל כך אורגני ומתקבל על הדעת. אם במקרה של אנדי ואפריל (שאגב, האיחוד שלהם בפרק היה חסר לי) זה היה חפוז וקרה תוך פרק אחד, הפעם אנחנו כנראה צפויים לראות את ההכנות נמשכות על פני פרקים רבים, ואני לא יכול לחכות.

  איימס – יופי של סיכום. אושן – השליפה של טום הייתה הבדיחה הכי טובה גם בעיניי. זה כל כך הוא.

  • Velvet

   דווקא בעיני הבדיחה הכי מצחיקה היא הfart attack שטום מנסה לגרום לרופא להגיד. טום היה אדיר בפרק הזה (גם לא נשכח את "oh my god jerry, did yoy eat farts for lunch?)

 • כפי שציפיתי וקיוויתי שיקרה, יש לפרק גרסה ארוכה יותר (producer's cut). אם אתם מוצאים אותה להורדה, שתפו נא.

© עידו ישעיהו