הפתעת ליל כל הקדושים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 5.05

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/ParksandRecreation-05x05-HalloweenSurprise.png?t=1351253258

בכל פעם שמנסים להפריד בין בן ולזלי, הם רק חוזרים זה לזרועותיה של זו ביתר שאת. זו טבעה של אהבת אמת. ראוי ויפה שכאשר שבן מתמודד עם המחשבה שהעתיד שלו עלול להביא אותו למקום בו לזלי לא נמצאת, הוא מחליט לקחת את העתיד בידיים. הרי כבר ראינו מה להיות בנפרד עושה להם, ב"סוף העולם" וב"הפארק הקטן ביותר". הם צריכים להיות יחד, ולעזאזל עם המכשולים.

כמו אנדי ואפריל, זיווג ונישואים שנראים שרירותיים וחסרי הגיון, אבל ככל שהזמן עובר הם רק הגיוניים יותר. ניכר העונה שכותבי הסדרה החליטו לזרוק את הריאליזם מהחלון. מלזלי נופ של העונות הראשונות, אישה חזקה אך שבורה, לאשה שיכולה להגשים את כל חלומותיה. כך גם טום (והמיזם החדש שלו. מקווה שז'אן ראלפיו יצטרף) וכמובן ג'רי (ששמח בחלקו תמיד). היחידים שצריכים להצטרף לחבורת המאושרים הם כריס ואן, שמאז "סוף העולם" אני אומרת שבסופו של דבר יגיעו להיות יחד. שניהם עוברים דקונסטרקציה ובנייה מחדש ליותר מהקלישאה שפגשנו לראשונה, ואני מקווה ששניהם יתרחקו מעט מאיפה שהיו כשיצאו לראשונה, כדי שיוכלו לחזור להיות ביחד.

לאורך כל הפרק, הסצינות בבית הריק הציגו את הפער בין החלום והמציאות. לזלי רצתה הצהרות דרמטיות וקיבלה תגובות יבשות וסתמיות מהמתווכת שלה. תקני, אל תקני, למתווכת לא כל כך אכפת, זה לא רגע היסטורי בחייה. רק אל תשכחי לשלם את 300 הדולר. כשבן מגיע, ברגע שגרם ללבי לקפוץ, ואז כורע על ברך אחת, לזלי תובעת לקבל את החלום שלה. לעצור, כדי שהיא תוכל לקבל את הרגע המושלם. המצלמה מתרחקת ואנחנו נזכרים שזה סתם רגע בין שני אנשים רגילים, בבית רגיל, טבעת ממוצעת וכו', אבל בקלוז אפים רואים עולם ומלואו, גמול לכל הכאב שמערכת היחסים ביניהם גרמה לנו ולהם.

© עידו ישעיהו