להשחיל צינור

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 27/09/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.03

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/SonsofAnarchy-05x03-LayingPipe.jpg?t=1348684328

פורסם כאשר כבר יש 9 תגובות

רגעים ספורים לפני הצפייה בפרק גיליתי שאחת הדמויות הראשיות תמות במהלכו. מבלי להיחשף לספוילר, ידעתי מיד במי מדובר. אפילו הבעתי חשש לגורלו בסיכום הפרק האחרון. אופי כלל לא היה אמור להיות שם בבית בכלא עם חבריו, הוא הקריב את החופש ואת האפשרות להסתלק מהמועדון כדי להגן על ג'קס והחבר'ה, והוא עשה זאת בדרכו שלו. אני שונא את העובדה שאופי מת (מי לא?) אבל מבין עד כמה זה היה היעד שאליו הוא הולך. ההתפרקות אחרי מותה של דונה, חוסר היכולת לאהוב מישהי אחרת, הודאתו בפני לילה בפרק הקודם, ההתמודדות עם האמת מפיו של ג'קס בפרק הנוכחי. למרות כעסו הרב והמוצדק, אופי בחר להציל את האחרים, מפני שלו כבר אין חיים, והוא מת בדרך היחידה שהתאימה לאורח חייו.

המוות של אופי הוא גם הנקודה שבה ג'קס נכנס סופית לתפקיד המלך, לא עוד שחקן שמובל ע"י אחרים. אהבתי את הסצינה בה ישב על השולחן בתא הכלא וחילק הוראות לצ'יבס וטיג, שם ג'קס נראה נחוש יותר מאי פעם. אם האמת על אביו לא לקחה אותו עד הסוף, אובדן חברו הטוב ביותר חייב להיות ההדק, או שההקרבה של אופי נעשתה לשווא. בסיכומו של דבר, אני מצפה מג'קס, כפי שהבטיח לסוהר שיהרוג אותו, שנקמת דמו של אופי (ושאר בני משפחת ווינסטון) לא תסתיים שם; ברגע שהעסקה עם גלינדו תפורק, פופ וקליי צריכים למות. למרות הסולחה שנעשתה בזמנו, אולי גם טיג.

עם האירוע המשמעותי הזה, היו גם סיפורים אחרים, החשוב בהם הוא העימות המתחמם בין טרה לבין ג'מה. מזו תקופה ארוכה, אולי אף מאז תחילת הסדרה, אהבתי את טרה. כן, המהלך המטומטם והנואש של ג'מה היה צפוי ונועד לכישלון מלכתחילה [1], אבל זה הוביל לקרב שהוכיח בעיקר עד כמה ג'מה איבדה את זה. הפשיטה על מכון הליווי הייתה שק המלח שנשפך על הפצע הפתוח של ג'מה.

[1] רק מפני שוונדי טיפשה. נכון, טרה רופאה מוערכת ואוטומטית תוצג כאם למופת בניגוד למסוממת לשעבר, אבל אם לוונדי היה קצת שכל היא הייתה יכולה להשתמש בג'קס כמי שגורר אחריו את משפחתו לעולם הפשע, לשכור חוקר שיגלה עד כמה טרה מעורבת במועדון ומהן הנסיבות בהן איבדה את יכולתה לנתח. חוץ מזה, טרה אולי לא מכורה למשככים, אבל אם לשפוט לפי פרק פתיחת העונה, משהו לא בסדר אצלה.

© עידו ישעיהו