סמכות מוענקת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 22/09/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 5.02

http://i82.photobucket.com/albums/j257/spidey_82/SOA_502_big_zps799f194d.jpg

את התשובה לשאלת זהות תוקפיו של אונסר (ומכרים אחרים של סאמקרו) קיבלנו מהר מאוד, ואכן מדובר בפרנקי דיאמונדז ושני בני האנרכיה הנוודים לשעבר, שאך בפרק האחרון נחנכו רשמית כחברי סניף צ'ארמינג. כמובן שכעת יש שאלות גדולות יותר, כמו מה העניין של פרנקי במסמכים שנמצאו בכספת של קליי (חוזה הנישואין של ג'יי.טי. וג'מה, ותעודת הלידה של תומאס, בנם הבכור)? האם הפריצות האחרות נועדו לכסות על המטרה האמיתית? ואיך קליי קשור לכל זה? כן, ברור מאוד שהמשך תצוגת הצדיקות ופסאדת "האופנוען הקשיש והחצי מת שמנסה לכפר על עברו" מסתירים את האג'נדה האמיתית שלו. נו, זה קליי.

אף על פי כן, קליי כן היה אחראי בחלקו לאחד הרגעים המוצלחים ביותר הפרק: שכנוע אופי לחזור לשולחן ולעמוד לצדו של ג'קס. אופי הגדיל לעשות והיכה את השריף רוזוולט במטרה להיכלא יחד עם ג'קס, טיג וצ'יבס. יהיה להם קשה מאוד לשרוד בבית הכלא, אבל לפחות כארבעה, בייחוד כשמדובר באופי, סיכוייהם יגדלו. אני רק מקווה שזה לא מבשר רעות עבורו. [1]

הפרק השני המשיך עם הצגתו של נירו, והניסיון להפכו לדמות הכמעט מושלמת בטח מעיד על פיצוץ גדול בעתיד. בינתיים, אפשר להתענג על ההתחברות של נירו עם ג'קס, מהשיחה על חייו כחבר כנופייה מגיל הנעורים שהשתקם בכלא והפך לסרסור מצליח, דרך ביקור בנו הנכה ועד מרדף המכוניות המגניב. האם זו הדרך של ג'קס לצאת מחייו הארורים, להפוך לאיש עסקים "לגיטימי"? כמו שבנירו התעורר האדרנלין במהלך המרדף, מה שגרם לו להסתכן, הנוחות וההשתקעות לעולם לא יספיקו.

הייתה גם החתונה של ג'קס וטארה. למען האמת, רגע לפני שג'קס הציע לה להתחתן, ניסיתי להיזכר אם הם נשואים או לא ומתי זה קרה. התחושה היא שהם ביחד זמן כה רב, מתנהלים כזוג נשוי, עד שהייתי בטוח שהם עשו זאת לפני עידן ועידנים. ג'מה כמובן לא מסוגלת בלי לעשות מהומה קטנה (באשמת לואן; לא ברור למה מסרה את המסמכים למישהי שאינה טארה, אלא אם זה היה מתוכנן ע"י הכלה), אולם ההתאוששות וקבלת החתונה כעובדה הביאו לתוצאה נחמדה: מסירת הטבעות של ג'מה וג'יי.טי. לדור הבא.

העסקה עם קרטל גלינדו\ה-CIA ממשיכה להצטייר כקוץ עצום בישבן של סאמקרו, בעיקר כשרומיאו לא שש לסייע לג'קס בבעיותיו, ואף זומם מאחורי גבו. אם מאפיונר כדיימון פופ מצליח לגרום נזק לנכס של ה-CIA, ושריף של עיירה קטנה לא יורד למועדון מהזנב, מה סאמקרו מרוויחים מכך בדיוק? שלא לדבר על ג'קס, שהולך לשלם ביוקר כשהאמת לאמיתה תצא לאור.

[1] כמו כן, היה עצוב לראות אותו מודה בפני לילה אחת ולתמיד שהוא לא מסוגל לאהוב יותר אף אחד.

© עידו ישעיהו