סודות

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 22/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.06

הפרק הזה, כשמו כן הוא, עמד בסימן סודות. בסיום הפרק הקודם גילינו שהרשל מחזיק "מהלכים" באסם וגלן נחשף אם כך בעל כורחו לסוד נוסף. לא מספיק שהוא צריך לשמור על סוד ההיריון של לורי, כעת הוא מתמודד עם גילוי מסעיר אחר. לורי אמנם שומרת סוד, אך מגלה מפי הרשל כי הוא מצפה שיעזבו בקרוב. היא מיד הולכת לריק ושואלת על פשר העניין הגדול שהוא הסתיר ממנה, כולם הרי מצפים להשתקע במקום שיספק להם הגנה מים, מזון ותקווה קטנה.

אנחנו עומדים לקראת החלטות קשות מצד מספר דמויות – הרשל, המעוניין שריק ואנשיו יעזבו את האסם ללא ויכוח מצדם, ובמקרה של סירוב כנראה ינקוט באמצעים מעט עדינים פחות מאשר יכולותיו הוורבליות של זקן חביב. שיין, המסתמן כי ימשיך עם החבורה הלאה במטרה להגן על לורי וקרל, אך נתקל בהתנגדות מצד דייל המגלה את פשר יחסיו עם לורי ומה באמת קרה במתחם הרפואי.

ומה יקרה אם שיין, המתעב "מהלכים", יגלה על האסם? עבור הרשל הם משפחה וחברים בעוד עבור שיין הם לא פחות מאשר זומבים רצחניים מהם יש להיפטר. ריק ולורי, האם יביאו את התינוק לעולם? לורי מתרגשת ומספרת שיש לה זכרונות מהעולם הישן והטוב והתינוק יוולד לעולם של סבל ומוות, אם כי הקיום שלו יכול לסמל חיים חדשים המחכים אי שם, כרוכים בחידוש האמונה האנושית.

בזמן שרוב הפרק הקודם עסק בדריל, הפעם אנו חוזים בו שוכב ונח לו באוהל כאשר אנדריאה מגיעה להתנצל ומביאה לו ספר, רגע של אחווה ומחילה. לא חושב שהיחסים ביניהם ישתנו בעקבות התקרית המצערת אך מה שכן, אנדריאה ושיין הולכים להיות יותר מאשר מורה-תלמידה במתחמם הירי המיוער.

הציפייה בשלב זה היא לרגע בו הרשל וריק ישבו על קפה וידברו. אם ריק משכנע אותו להסכים להם להישאר, אז העלילה תלך קפוט. דריכה במקום. קשה יהיה לראות איך החבורה תידחה ותאלץ לעזוב, המורל יתנפץ וחוסר הידיעה ישוב להיות גדול מהרגיל, והיעלמותה של הילדה לא תוסיף לתחושה הכוללת. הישרדות היא שם המשחק. בכל פרק אנו מגלים עד כמה היצרים החייתיים הטבעיים הללו יכולים להתפרץ ברגעי משבר להם האדם המודרני כלל לא רגיל.

פנייה לריק לסיום: תוריד כבר את המדים, החוק אין לו מקום כבר בעולם החדש. ואתה מסריח, קצת התחשבות באף של לורי וקרל.

 • השבוע הבנתי סופית שעם הסדרה הזו כבר לא אמשיך, אחרי שלא הספקתי לראות גם את פרק השבוע שעבר והבנתי שאני סתם דוחה את הקץ. נתתי לה הזדמנות אחרי פיאסקו העונה הראשונה, טפיחה לי על השכם, אבל אין מנוס מלהודות שמדובר בסדרה ממש גרועה. למעשה, אפילו מקרא תיאור הפרק בסיכום שלך מעביר בי מעט חלחלה. אני בחוץ.

 • מיכאל גינזבורג

  באמת חבל עידו, כי העונה הזו היא שיפור ניכר מהעונה הראשונה, אני במתח רב ורוצה לראות לאן הכל יתקדם…

 • Saturn

  פרק פחות מוצלח, אטיות הסדרה בעוכריה. הופעתי שבסצנה הראשונה ראינו את קארל כבר בחוץ, חשבתי שיתנו יותר משקל לרגע שהוא חוזר להיות על הרגליים.

  ההקבלה בין דריל לסוייר מ'אבודים' נשלמת עם רצונו של הראשון לקרוא ספרים בזמן שהוא מחלים.

  לורי בטוחה שהתינוק הוא של ריק, או כך לפחות היא מציגה את זה. החשש היה בגלל מערכת היחסים שהייתה לה עם שיין ועם הדילמה אם להביא ילד לעולם שכזה.

  מתי מסיימים את קו העלילה עם סופיה? שימצאו אותה, או את גופתה, כבר. תזכירו לי כמה פרקים יש העונה. אם אני לא טועה הם הרחיבו את העונה משמעותית ותהיה גם הפסקה בין שני חלקי העונה. אולי הם מותחים את החלק הראשון שייכסה את שהותם אצל הרשל ואז בחלק שני הם יעזבו את המקום?

 • מיכאל גינזבורג

  יש 12 פרקים, אחרי הפרק הקרוב מחר הסדרה יוצאת לפגרה עד פברואר לצערי 🙁

  • מה שמותיר מספיק זמן לפרוץ למשרדי AMC (ליתר ביטחון, גם למשרדי חב' ההפקה) ולשרוף את כל עותקי פרקי המשך העונה.

 • מיכאל גינזבורג

  למה תומר? מה אתה לא אוהב במהלכי העלילה?…

 • Jaguar

  יאדו,
  נסיון אחרון. ראה את הפרק השביעי של הסדרה ותחליט אחריו אם שווה להמשיך לראות או לא. לפי דעתי מדובר באחד הפרקים הטובים ביותר בסדרת דרמה שצפיתי בה.

  • אוח, אבל זה אומר שאצטרך לראות גם את פרק חמש ושש! (:
   נו טוב, אתן לזה הזדמנות.

© עידו ישעיהו