Posts Tagged ‘Veep’

הסדרות שהכי אהבתי ב-2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/12/2014 בקטגוריה ‏כללי

Broad City 02בשנה שעברה עשיתי סיכום שנה די מטורף שהלוואי שהייתי יכול לעשות דומה לו גם הפעם. הוא כלל סקרים, חלוקה לסוגות, לרגעים, לכל דבר אפשרי. לקראתו עברתי על כל השנה וליקטתי את מה שהיה בה, מה שלא היה לי אפילו שמץ של זמן לעשות גם הפעם, לכן הסתפקתי בסיכום הסדרות הטובות ביותר שפרסמתי בוואלה בשני חלקים (אלה 10-6, כאן 5-1). זה יצר קצת דיון כשחלקתי את זה בפייסבוק שלי (זה החלק הראשון, פה החלק השני), אבל אני ממש אשמח לשמוע מה אתם הכי אהבתם השנה. פינאלות, בריטיות, רגעים זכורים – מה שעולה לראש.

הנה גם כאן עשרת הגדולות שלי לשנת 2014, שלמעשה מורכבות מ-14 סדרות.

שנה טלוויזיונית נוספת מגיעה אל קצה. שנה של מלכים צהובים וחתונות סגולות, של ערבות מושלגות ושל המוני רגעים שומטי לסת כי פתאום כולם החליטו שכדאי להם להרוג דמות ראשית. שנה שבה סיימו את דרכן סדרות עתיקות יומין כ"איך פגשתי את אמא", "ילדי האנרכיה", "דם אמיתי" וגם "אימפריית הטיילת", שנה שבה התחזקה מגמת המעבר לשירותי טלוויזיה אינטרנטיים במקום מסורתיים, שנה שבה התווספו עוד ועוד פלטפורמות וערוצים והוסיפו תכנים מקוריים לצלחת העמוסה-מדי-גם-כך.

כך שיותר מאי פעם יש יותר תוכן מאשר זמן לצרוך אותו, יותר מאי פעם קל למצוא ולהתמסר לסדרות נישתיות, יותר מאי פעם האצבע על ההדק קלה כאשר סדרה מתחילה לשעמם או לקרטע (ביי "התיקון", היי שלום "הסקס של מאסטרס"). ועם הנתונים האלה בדעתנו, הנה עשרת הגדולים בטלוויזיה בשנת 2014.

10. "Veep"

לא יודע אם אפשר לטעון שאנסמבל הפארסה הפוליטית-סאטירית "Veep" הוא מושלם, בהמשך הרשימה יש כמה כאלה שעולות עליה בגזרה הזו. מצד שני, כל הרכב הכולל בו את מאט וולש (שמגלם את קצין העיתונות הדביל מייק), טימותי סימונס (שמגלם את ג'ונה), טוני הייל האדיר וכמובן ג'וליה לואי-דרייפוס המופלאה – נושא פוטנציאל להשאיר אבק לאחרים, והייחוד במקרה שלהם לעומת אחרים הוא שלעתים קשה לדעת אם הם יותר חביבים או יותר נתעבים. קצת בדומה לסדרה אחרת שג'וליה לואי-דרייפוס שיחקה בה.

חוסר היכולת והאונים של צוות סגנית הנשיא סלינה מאיירז, ושלה עצמה, מצייר תמונה אבסורדית ונלעגת של פוליטיקה, אבל גם כזו שלגמרי אפשר להאמין שכך היא פועלת. ארמנדו איאנוצ'י כבר יצר כמה סאטירות פוליטיות נחשבות במכורתו אנגליה ("בסוד העניינים" ו"במסדרונות השלטון"), אבל האופן שבו הוא מצליח לעשות זאת גם בארץ נוכריה כארה"ב מוכיח שהפוליטיקה היא פוליטיקה בכל מקום, ושפוליטיקאים הם אידיוטים בכל שפה ומבטא, כמו גם הערב-הרב שכל כך קל לשטות בו שייבחר בהם.

אבל ספק אם כל זה היה עובד לולא לואי-דרייפוס. היא פשוט מדהימה, והצפייה בה רצופה מלמול חוזר ונשנה – גאונה, פשוט גאונה. ראויה לכל אחד משלושת פרסי האמי שזכתה בהם, ולזה שוודאי תיקח בשנה הבאה.

המשך…

אל תהרגו את עדכוני השבוע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/08/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

EW-SPACEY

בבילון 5 רוצה לחזור כסרט, המפץ הגדול עם משכורת גדולה, קונאן והשחור החדש, ליהוקי בלש אמיתי, כריס פראט מתפשט ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

ג'וליה לואי דרייפוס וקווין ספייסי הם ויפים איש איש בדרכו בשער החדש של אנטרטיינמנט וויקלי (למעלה).

TV

אם עצרתם את נשימתכם, עכשיו אפשר לנשום לרווחה: הקאסט של "המפץ הגדול" קיבל את ההעלאה המטורפת שרצה וצפוי לחזור לעבודה.

TV

NBC מחדשת את "Welcome to Sweden" של איימי וגרג פוהלר לעונה שנייה.

TV

ג'יימס קורדן, שהיה מיוצרי וכוכבי "גאווין וסטייסי", יחליף את קרייג פרגוסון בלייט לייט שואו.

TV

תודה לקרן בר לב: פול ליברסטין, טובי מ"המשרד", אומר שלעולם לא יהיה איחוד של "המשרד". בינתיים בצד השני של האוקיינוס, ריקי ג'רבייס מחזיר את דיוויד ברנט מ"המשרד" לסרט חדש שיתחיל להצטלם ב-2015, ויעקוב אחריו בעודו מנסה לממש קריירה מוזיקלית.

TV

ג'יי. מייקל סטרז'ינסקי זומם על סרט שיאתחל מחדש את "בבילון 5" ב-2016.

TV

מטרה חשובה.

2014 TCA Turner Broadcasting Summer Press Tour Presentation

TV

סלפי פרנטהוד.

Parenthood Selfie

TV

תודה לתומר, שכותב: קייל מקלכלן והנרי סימונס מצטרפים ל"סוכני שילד" בתפקיד אביה של סקאיי וסוכן שילד ותיק, בהתאמה.

TV

תודה למיכאל גינזברג וכפיר אדוט: וינס ווהן ואליזבת' מוס הם השמות האחרונים שעלו כמועמדים לליהוק בעונה השנייה של "בלש אמיתי".

TV

תודה למעיין זילברשץ, שכותבת: טוב, זה כ"כ יפה. אני לא יכולה שלא לחלוק את זה. בלוג של אחד שעושה אמנות מבוססת על סרטים וסדרות. וזה כל כך יפה! בעיקר שובר שורות. אבל יש שם גם מד מן ואורפן בלאק. ספוילרים בציורים.

TV

תודה לאלון זרביב: כריס פראט התארח אצל סת' מאיירס וסיפר שהפעם שבה NBC נזפה בו על כך שחשף את עצמו בעירום מלא בפני עמיתותיו ל"מחלקת גנים ונוף" – ואנחנו ראינו את זה על המסך!

TV

התוכנית של קונאן הוקדשה הלילה לקאסט של "כתום זה השחור החדש". ככה היא התחילה.

והנה רצף של כל הקטעים הנוספים מהתוכנית.

TV

דניקה מקלאר, היא וויני מ"שנות הקסם", לא מקנאת כלל בחברות האחרות של קווין, בקטע מהצילומים שנערכו לאחרונה למארז הדוד.

ויפ לשלטון!

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 16/07/2014 בקטגוריה ‏כתבות
VEEP

הגברת הראשונה (של הקומדיה)

מבין לאהוב דברים ולהתעצבן על דברים, אני מעדיפה ליהנות מדברים. אני יודעת שזה לא נשמע ככה, כי אני מספרת על דברים שאני לא אוהבת ומדגישה למה, אבל באמת שאת רובם המכריע של הדברים שאני רואה אני אוהבת מאוד, ואם אני לא אוהבת משהו, אני פורשת מיד (תעיד "מד מן" האומללה, שעזבתי לשנה וחצי בגלל אי הבנה). אני מניחה שגם משתמע שאני חושבת שכל הייצוג הנשי בכל הסדרות בעולם לוקה בחסר, אבל יש כמה שמצליחות לעשות עבודה טובה. כמו "האנטומיה של גריי" (באמת!).

"Veep", בשבילי, היא אחת הקומדיות המענגות והמפתיעות של השנים האחרונות. היא מפתיעה משום שהיא, על הנייר, קומדיה פוליטית על גבול הסאטירית, אבל בפועל היא מציגה פוליטיקה אמינה, מושחזת, רב ממדית ומורכבת. היא מענגת מפני שהקאסט שלה מושלם, פשוט ככה, הכתיבה שלה מדויקת והיא מצחיקה לאללה. וכי היא מונהגת על ידי לא אחרת מאשר ג'וליה לואי דרייפוס, האישה הראשונה של הקומדיה האמריקאית. בעיניי לא היתה אישה מצחיקה יותר בסיטקום. היא הצליחה, והיא עושה את זה גם פה, להישאר אישה לוהטת ומגניבה, תוך הומור פיזי מדויק. אין הרבה נשים שהולכות עד הסוף ככה. המועמדות הטבעיות שלי לתפקיד האישה המגניבה בקומדיה לא בדיוק הצליחו – איימי פוהלר היא די א-מינית וטינה פיי שחקנית פחות טובה. אז לואי-דרייפוס היא עוף נדיר בטלוויזיה, והיא בדיוק הבנאדם לתפקיד הזה, שאגב, היה יכול להיות מגולם על ידי גבר ולספק קומדיה טובה לא פחות.

את דרייפוס מקיף קאסט מבריק, כולל אנה קלמסקי ("My Girl"!) בתור איימי חסרת הלב, וטוני הייל בתור גארי שכולו לב, במה שנדמה בעונה הראשונה כשחזור דמותו הנאיבית של באסטר בלות', אבל נפרד ממנה בראשית העונה השנייה ומתבלט כדמות מלאת רגש וקסם בסדרה של דמויות מנותקות רגשית. למעשה, הייל לבדו מציל את הסדרה ממיתוג של חוסר לב. ריד סקוט החתיך הוא הגרסה הגברית לאיימי. למעשה, הם כל כך קרובים זה לזה, שהם מהווים את הדוגמא הפמיניסטית המושלמת למוסר כפול, וכמובן טימות'י סימונס בתור ג'ונה הבלתי נסבל, שמגלם בלתי נסבלות בצורה כל כך משכנעת, שהוא נפלא ונהדר. הוא מגלם בו זמנית את הנבל ואת הקורבן, את הפאתטי ואת המעצבן. הוא לא עושה את זה בצורה שובת לב כמו סטיב קארל או איימי פוהלר, הוא בעיקר מעצבן, אבל הוא אדיר.

כל אלו חשובים, אבל בלי כתיבה חדה, מהודקת וחסרת פשרות, הסדרה לא היתה מה שהיא. כתיבה שמצליחה בה בעת לספק דמויות פאתטיות אך בעלות פריבילגיות, לספק הומור גבוה ונמוך בו זמנית, ולגעת בסוגיות החמות של הפוליטיקה האמריקאית בלי להיות מטיפנית (כמו "הבית הלבן") או טרחנית (כמו "חדר החדשות"). הפרקים בהם מתמודדים עם סוגיות של מבצעים ביטחוניים, הפלות וזכות האישה על גופה, וגם לובי ופוליטיקה פופוליסטית, הם הטובים בסדרה.

ולצד כל אלו, סלינה היא בכל זאת סגנית נשיא, ולא סגן. זה מצד אחד נוכח מאוד בסדרה: יש התייחסות למראה החיצוני של סלינה, למערכות היחסים שלה, והנשיות שלה קיימת בסדרה. מהצד השני היא היתה יכולה להיות מוחלפת בגבר – ואכן, "במסדרונות השלטון" ("The Thick of It") הבריטית הייתה בכיכובו של גבר – כמעט ללא פגיעה בסדרה. הבחירה בלואי-דרייפוס היא, אם כן, משום שלואי-דרייפוס היא האדם הנכון לתפקיד, והיא במקרה אישה. וזה מרענן ומקסים.

הסדרה מועמדת כרגע לכמה וכמה פרסי אמי, כולל שלושה פרסי משחק ופרס הסדרה הטובה ביותר, ולא בכדי. מדברים הרבה על הקומדיות המועמדות האחרות, אבל בעיני לא מדברים מספיק על "ויפ", הקומדיה האהובה עלי היום בטלוויזיה (טוב, לא טלוויזיה, HBO), כי עם כל הכבוד לרבות מהקומדיות האחרות בקטגוריה, "ויפ" היא קודם כל מצחיקה, ורק אחר כך כל השאר.

Veep 02

נמסיסים

פורסם במקור בבלוג של איימס, קסטיאל ועוד

גם גיא הרלינג אוהב את Veep

תגיות:

השולחן העגול 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/06/2014 בקטגוריה ‏וידאו, כתבות

עדכון 14/6/2014: עוד שלושה פאנלים הצטרפו השבוע אל המצבה. אחד הוא של אנשי ריאליטי שלא מאוד מעניין אותי (כולל טים גאן מ"פרויקט מסלול" וג'ף פרובסט מ"הישרדות"), ושני האחרים הם של השחקנים והשחקניות בקומדיות. בשיחה של השחקנים לוקח קצת זמן עד שהנוכחים משתחררים, אבל זה נעשה יותר חביב ככל שהשעה מתקדמת. הבנות יותר משוחחות מאשר מרואיינות, מה שטוב ומעניין, אבל זואי דשאנל משתלטת לעתים קרובות על השיחה והיא מעצבנת במציאות כשם שהיא ב"בחורה חדשה".

השחקניות בקומדיה: אמי רוסום ("חסרי בושה"), אידי פאלקו ("האחות ג'קי"), קיילי קוקו ("המפץ הגדול"), מינדי קיילינג ("מינדי"), זואי דשאנל ("בחורה חדשה") וטיילור שילינג ("כתום זה השחור החדש"). הן מדברות בין היתר על התאהבות בעמיתים לעבודה, על עירום מזויף ולא מזויף ועל הקולות האיומים שלהן.

השחקנים בקומדיה: אנדי סאמברג ("ברוקלין תשע תשע"), וויליאם ה. מייסי ("חסרי בושה"), מאט לבלאנק ("אפיזודס"), ג'סי טיילר פרגוסון ("משפחה מודרנית"), ג'ייסון ביגס ("כתום זה השחור החדש"), טוני הייל ("Veep"). הם מדברים בין היתר על תקופות שחונות, על הצורך להעריך את מה שקורה עכשיו, על התנערות מטייפ-קאסט ועל הנחיתות של ג'ייסון ביגס.

עדכון 7/6/2014: שני פאנלים נוספו השבוע. השלישי הוא של השואוראנרים בקומדיה, שהיה פחות מעניין מכפי שיכול היה להיות, אולי כי הוא ממש הומה (שבעה אורחים), אבל עדיין שווה, בעיקר בחלקו השני. הרביעי הוא של השחקנים בדרמה, שהיה אחלה לא מעט בזכות הכימיה המצוינת בין כל המשתתפים.

השואוראנרים בקומדיה: מארק מארון ("מארון"), מייק ג'אדג' ("עמק הסיליקון"), צ'אק לורי ("המפץ הגדול", "שני גברים וחצי", "מייק ומולי", "Mom"), ג'ני קונר ("בנות"), ג'נג'י כהן ("כתום זה השחור החדש"), מייק שור ("מחלקת גנים ונוף", "ברוקלין תשע תשע") וארמנדו אנוצ'י ("Veep"). הם משוחחים בין היתר על המשיכה שלהם לדרמה, על הטוויסט של "האישה הטובה" שהתרחש באותו שבוע בטלוויזיה (ספוילרים כמובן), על המגבלות של הרשתות המשדרות, על לואי סי קיי וכמובן, על שפיך.

המשך…

עדכוני מאי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/05/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות, כתבות

מלבד ה-upfronts על חידושיו, ביטוליו ולוחותיו, היו עוד כמה דברים שהתרחשו מאז הפעם האחרונה שפרסמתי פוסט חדשות ועדכונים. בין היתר ביטולים וחידושים, וויל פארל נגד צ'אד סמית', אנשי הסמויה במתים המהלכים, מד מן באייטיז, פרויקטים חדשים ב-HBO, ציוצים מרושעים, קולבר אצל לטרמן, שתי בדיחות ספה, סרט פארסקייפ ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

נפצח דווקא בעדכון אדמיניסטריבי: ערן בנציוני, שעוזר תדיר עם העניינים הטכניים בבלוג, שיפר שני אלמנטים מהותיים בו: במעלה כל פוסט ניתן לראות עכשיו ביתר קלות מיהו הכותב שלו – נראה לי שיותר מדי אנשים חשבו שאני כותב כאן את הכל, מה שלא לא נכון. שנית ומהותי יותר: התגיות בתחתית כל כתבה בולטות כעת בהרבה. מדובר בכלי מעולה שנראה לי שלא ממש משתמשים בו כאן, ורצוי שהזמינות של חיפוש כה אינטואיטיבי לפי נושא, תהיה מרבית.

TV

נפ"ה ווז אה רולינג סטון.

TV

טוב, זה ממש מסקרן: רשת הכבלים Starz הזמינה מראש שתי עונות מ-Blunt Talk, סיטקום חדש פרי יצירתם של סת' מקפארלן וג'ונתן איימס ("משועמם"!), ובכיכובו של פטריק סטיוארט.

TV

חובבי "פארסקייפ" עילצו, הסרט בדרך.

TV

חידושים וביטולים (שאינם קשורים לרשתות הברודקאסט): הידד, "עמק הסיליקון" חודשה לעונה שנייה ו-Veep חודשה לעונה רביעית על ידי HBO | סאנדנס מחדשת את "הדרך האדומה" לעונה שנייה | "הקאמבק" אכן חוזרת – HBO הזמינה ששה פרקים נוספים | הכתום ימשיך להיות שחור – נטפליקס מחדשת "כתום זה השחור החדש" לעונה שלישית | רשת WGN מחדשת את "סיילם" לעונה שנייה | "קוגר טאון" חודשה לעונה שישית ואחרונה על ידי TBS | אותה TBS ביטלה אתמול את התוכנית של פיט הולמס אחרי שתי עונות, תוכנית מערכונים שלא צפיתי בה כסדרה, אבל מדי פעם הניבה קטעים מעולים שצצו אונליין. כמו זה, מהשבוע החולף, אקסאווייר מפטר את מגניטו. חבל | Legit בוטלה על ידי FX.

TV

סת' מאיירס ינחה את טקס האמי השנה.

TV

ליהוקים ליהוקים: שרה סילברמן מגיעה לתפקיד אורח לפחות לכמה פרקים בעונה השנייה של "הסקס של מאסטרס" | אני כבר לא צופה ב"המתים המהלכים" אבל מבסוט מכך שהיא דואגת לעבודה לפליטי "הסמויה". עכשיו סת' גיליאם מצטרף לקאסט | תודה לתומר, שכותב: לא טלוויזיה, אבל יוצא "הסמויה" נוסף, רג' אי קאת'י, מצא עבודה במותג שמבוסס על קומיקס – הוא יגלם את אביהם של מייקל בי ג'ורדן וקייט מארה בריבוט של "ארבעת המופלאים" | היה צפוי – דיימון ווייאנס ג'וניור הופך לחבר קאסט קבוע ב"בחורה חדשה" | המחליף של קולבר בקומדי סנטרל יהיה לארי ווילמור מ"הדיילי שואו", עם התוכנית Minority Report. לא נמסר אם ה-T האחרונה נחה | גיליאן ג'ייקובס מצאה את הגיג הבא שלה אחרי "קומיוניטי".

TV

תודה לתומר, שכותב: רשת SyFy הכריזה על כוונתה לעבד לטלוויזיה ארבע סדרות קומיקס\נובלות גרפיות: Ronin של פרנק מילר, Pax Romana של ג'ונתן היקמן, Letter 44 של צ'ארלס סול אלברטו אלבוקרקי ו-Clone של חואן חוזה ריפ ודיוויד שולנר.

TV

האייטיז לא חסות על אף אחד: כך ייראו דמויות "מד מן" עשור וקצת אחרי סוף הסדרה | תודה לכפיר, שכותב: מסתבר שג'ארד האריס יביים את אחד הפרקים של "מד מן" | אסופת וידאו הסוקרת את השחקנים לפני שהם היו ב"מד מן". אללי.

TV

בתחילת מאי התקיימה בבית הלבן סעודת הכתבים השנתית, ובמסגרתה פגש הוויפ את הוויפ. זה לא מדהים – ג'וליה לואי דרייפוס מופלאה כמובן, רק שגם אלה שמקיפים אותה חיוניים – אבל שווה ולו בזכות העקיצה כלפי "בית הקלפים". מי שהנחה את האירוע הוא ג'ואל מקהייל. גיא הרלינג כותב: היו לו כמה פאנצ'ים לא רעים, אבל נדמה שרוב הזמן הקהל (הצדקני, יש לציין) סירב לשתף פעולה.

TV

מלכה.

maisie

TV

כל התורה על רגל אחת – מערכון מעולה של "ארץ נהדרת".

TV

ילדים, הישמרו מסכנות הצפייה המרתונית!

TV

תודה לתומר: ג'וליאן מ"המגן" מואשם ברצח אשתו ביריות.

TV

עוד חדשות מ-HBO: ביל היידר ייצור וייככב בסדרה עבור HBO. כיף | תודה לטלי שיינפלד, שכותבת: הספר של ג'יי קיי רולינג, "הכיסא הריק", יצטלם בקיץ למיני סדרה שתשודר ב- HBO. לא קראתי שומדבר של רולינג אבל מי שלא הצליח לצלוח את הספר (לפי עדויות של רבים), יכול לנסות את המיני סדרה | טריילר מקיף ראשון ל"הנותרים", הסדרה החדשה של דיימון לינדלוף ב-HBO. בא לי שזה יהיה טוב.

TV

זה חמוד: הפתיח של "משחקי הכס" לו התרחשה בעולם של "סופר מריו" | לי להב עם יצירה חדשה, המספקת הצצה אקסקלוסיבית למשפט של טיריון לאניסטר | תודה לאביעד, שכותב: סיכומים בתמונות לפרקי "משחקי הכס", משעשע ביותר | תודה לתומר, שכותב: אם המפגש הראשון בין ת'יאון ליארה לא היה קריפי מספיק, דמיינו את לילי אלן בתפקיד | סרטי וולט דיסני מציגים: משחקי הכס.

Disney Game Of Thrones Bran Stark & Hodor

TV

כן רכשה את "הרודן" (Tyrant) של FX ותשדר אותה בסמוך לארה"ב. חם רכשה את הדרמה הבריטית "Peaky Blinders" בכיכובו של קיליאן מרפי.

TV

תודה לעידו כהן, שכותב: אז מסתבר שהבלש האמיתי הבא יהיה בלשית.

TV

קונאן משחק במשחק המחשב החדש Watchdogs וזה משעשע כצפוי | תודה לתומר: קונאן מציג שירות חדש לאלה שמופרעים במהלך צפייה בתוכניות האהובות עליהם על ידי שאלות קלולסיות.

TV

שלל תוכניות האירוח: יו ג'קמן, מייקל פאסבנדר וג'יימס מקאבוי התארחו אצל גרהם נורטון, ופיזזו לצלילי Blurred Lines כדי להתניע את פאסבנדר | קרייג פרגוסון עוזב את תוכנית הלילה ב-CBS שלו עם תום החוזה שלו בסוף 2014. נורם מקדונלד ניצל את ההתארחות של אצל קונאן השבוע כדי לעשות אודישן בן דקה אחת לתפקיד המחליף של פרגוסון. אני השתכנעתי | מתיו וויינר התארח אצל קולבר לראיון נחמד במיוחד | ג'ון האם התארח אצל סת' מאיירס והגדיל ראש.

TV

ג'ימי קימל יצא לרחוב (טוב, איש מטעמו יצא לרחוב) ושאל אמהות מהו הדבר המהמם ביותר שעשו ושילדיהן לא יודעים עליו. זה מעולה.

TV

הלא זהו פרק חדש של ידוענים קוראים ציוצים מרושעים.

TV

ג'ימי פאלון מתמודד שוב בקרב ליפ-סינק, הפעם מול אמה סטון. השיר הראשון לא טוב, אבל שלושת האחרים מעולים.

המשך…

חתרנים בלתי נלאים

פורסם ע"י ‏גיא הרלינג‏
בתאריך 24/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות
Veep

ויפית

החזרה של Veep לעונה שנייה מילאה אותי בחדווה ובציפיה. העונה הראשונה לא היתה יצירת מופת, אבל כמעט כל פרק בה סיפק חצי שעה של תמהיל מדויק בין הומור אינטלינגטי, תזמון קומי, סלפסטיק בגבולות הסביר וגם טיפ-טיפונת חתרנות בריאה.

היוצר הסקוטי, ארמנדו יאנוצ'י, שכבר התמקצע בז'אנר האנדרלמוסיה הפוליטית במולדתו עם "במסדרונות השלטון" (The Thick of It) ו"בסוד העניינים" (In the Loop) – את שתיהן, לבושתי הרבה, אני עדיין צריך להשלים – עשה פה את מה שהוא יודע הכי טוב: מעין גרסת שנות האלפיים ל"כן, אדוני השר".

בקצרה, למי שלא מכיר: ג'וליה לואי-דרייפוס המעצבנת היא הליהוק המושלם לסלינה מאייר המעצבנת-עוד-יותר, אישה לא טיפשה אבל גם לא מבריקה במיוחד שמוצאת את עצמה מכהנת כסגניתו של נשיא עלום (איש עדיין לא ראה אותו ולא אמר את שמו המפורש מאז שהתחילה הסדרה – כולם רק מתייחסים אליו בראשי התיבות של תפקידו – POTUS – כינוי כל כך מגוחך שלידו אפילו "רוֹהַ"מ" נשמע לגיטימי), ומוקפת בחבורת עוזרים אינסופית, שכל אחד מהם נראה כסובל מהפרעת אישיות בלתי-מאובחנת אחרת. תקציר העלילה: בלגן.

שני הפרקים הראשונה של העונה השנייה הותירו אותי ברגשות מעורבים: מצד אחד, כיף לפגוש שוב חברים ישנים, מצד שני שום דבר לא באמת השתנה שם. כן, נוספו כמה דמויות חדשות (קווין דאן הנוירוטי וגארי קול בדמותו הרגילה כקאובוי קשוח שלא רואה אף אחד ממטר), וכאילו מתרכזים קצת יותר בחיים הפרטיים של הדמויות (הבת הסוררת של סלינה; האבא המאושפז והמשפחה הלוחצת של איימי, ראשת המטה; החברה של גארי), אבל בתכל'ס – הבלגן ממשיך כסדרו.

חד פעמי

אבל כאמור, זה עדיין כיף. הכתיבה, גם כשהיא גולשת לבדיחות פיפי-קקי, שנונה ומדויקת. המשחק של כולם מצוין (אני לא יכול לחשוב על דמות משעממת אחת בכל הקאסט), ובכל פרק יש לפחות שתיים-שלוש בדיחות קורעות מצחוק. שלא לדבר על תחושת המעודכנות הפוליטית – בפרק השני הבת של סלינה כותבת באוניברסיטה עבודה על 'חמש מצלמות שבורות', מה שכמובן מכניס את כולם לחרדות מפני אובדן הקול היהודי.

איכשהו נראה כאילו העונה השנייה היא הקצנה של הראשונה, בייחוד מבחינת תחושת אובדן-ההיררכיה המוחלט. גם אם התרגלנו בשנים האחרונות לחשוב על הפוליטיקאי בתור בובה-על-חוט שנשלטת על ידי פמליית יועצים ועוזרים, כאן זה בולט עוד יותר. מאייר לכאורה רודה באנשיה, אבל היא גם תלויה בהם אנושות, והם יודעים את זה ומנצלים את זה. אבל אובדן ההיררכיה הזה ניכר גם ביחסים בין שאר הדמויות: אין שום חשיבות לוותק, לבכירות מעמדית, אף אחד גם לא נזהר יותר בכבודה של אישה. כולם יורדים על כולם, כולם מקללים את כולם. אין אפילו סכינים בגב – כל הסכינים ננעצות בחזה, תוך כדי מבט בלבן של העיניים.

אולי אם יאנוצ'י לא יחדש קצת, מתישהו זה יימאס. בינתיים אני נהנה. מאוד. ואם יש סיבה אחת שבגללה שווה לראות את הסדרה הזאת, הרי זו דמותו החד-פעמית של ג'ונה ריאן, המתאם בין הבית הלבן לבין לשכת סגנית הנשיא, בגילומו המופתי של טימות'י סימונס. אם למישהו בהוליווד יש קצת שכל, הילדון המגודל הזה (שאפילו ערך בויקיפדיה עוד אין לו) עוד יהפוך לכוכב.

תגיות:

המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/05/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/38f97f13.jpgבלעדייך, היום ה-11: ניצולי מינכן 72', חפש את המטמון, לשוב בחזרה, משפחה חורגת, קטמנדו, פרויקט מסלול, נויורק, הישרדות VIP, בנות, Veep, הסמויה שוב, מחשבות פליליות, האוס, הקול, קאסל, האנטומיה של גריי ועוד. בשירותי ההורדות: צמד פרקי סוף העונה של קוגר טאון, עונה חדשה של Workaholics ועוד.

בערוץ 2 ב-21:00, משפחה חורגת.
עונה שישית וחדשה לאלון גל.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:20, היום ה-11: ניצולי מינכן 72'.
במלאת 40 שנה לרצח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ע"י מחבלי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור", הפגיש ערוץ ההיסטוריה, בשיתוף ערוץ ביוגרפיה הגרמני, את הניצולים מאותה משלחת, והחזיר אותם לראשונה כמשלחת למינכן לצורך הפקת תכנית דוקומנטרית. הצילומים התקיימו באתר הכפר האולימפי במינכן ומציגים נקודת מבט חדשה ומרתקת, שטרם עסקו בה – זו של הניצולים אשר פתחו לראשונה את הפצעים, הטראומות והרגשות שהוסתרו שנים רבות. במהלך הצילומים שיתפו הניצולים בתחושותיהם, החל משלב ההכנות בארץ וההתרגשות לקראת ההשתתפות במשלחת הישראלית, התחושות לגבי השתתפות באולימפיאדה על אדמת גרמניה – 27 שנה בלבד לאחר תום מלחמת העולם השנייה, דרך ההווי בכפר האולימפי, המפגש עם משלחות ממדינות זרות, ועד לאותו לילה גורלי בו חדרו המחבלים הפלסטינים (בקלות רבה) לכפר האולימפי, חטפו והרגו 11 מחבריהם למשלחת. הניצולים אף חושפים את קשיי ההתמודדות שחוו בתקופה שלאחר האולימפיאדה, ההשפעה של האירוע על הקריירה הספורטיבית שלהם וחייהם בכלל, לרבות הפצעים אותם הם נושאים איתם משך כל השנים הללו.
זליג שטרוך (קלעי) חוזר לקונפליקט שהיה לו ברגע האמת- האם לירות במחבל או לא לירות, דן אלון (סייף) מספר כיצד השפיע הטבח על חייו לאורך השנים ועל יחסו עם ילדיו, גד צברי (מתאבק), היחיד אשר נתפס בידי המחבלים והצליח להימלט, מספר על השניות בהן החליט לברוח, יהודה ויינשטיין (סייף) מספר על תחושתיו כלפי החיים שנמשכו כרגיל בכפר האולימפי בזמן שחבריו נלקחו בשבי, הנרי הרשקוביץ (קלעי): מדבר על תחושות הפחד שחש כנושא דגל ישראל בטקס הפתיחה, אברהם מלמד (שחיין) מספר על הקלות שבה הצליח להיכנס למגורי הישראלים למרות שלא היה חבר במשלחת ישראל. שאול לדני (הלך) עוסק ללא לאות במחדלי הבטיחות בכפר האולימפי – עקב רצון הגרמנים להתנער מהתדמית שדבקה בהם בעקבות אימי השלטון הנאצי בכלל ואולימפיאדת 1936 בפרט, האבטחה באולימפיאדת מינכן הייתה מינימלית ביותר – מה שהקל מאד על מזימת הטרוריסטים הפלסטינים.
הסרט מתמקד גם ביחסים בין ניצולי המשלחת ובינם לבין משפחות ההרוגים, בכעס שלהם כלפי התקשורת שלא התעניינה בהם כל השנים, שומעת מהם על יחסם לגרמניה ולמחדלי האבטחה הקשים באולימפיאדה, וחוסר הנכונות של הגרמנים לקבל עזרה מבחוץ בזמן האירוע.

המשך…

© עידו ישעיהו