Posts Tagged ‘Upfronts 2013’

עונת 2013/14 – מה חושבים המבקרים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/08/2013 בקטגוריה ‏כתבות

The-cast-of-Brooklyn-Nine-Nine

חלק ה', 31/8: בחלק האחרון בוחרים המבקרים את הסדרות החדשות הגרועות של העונה, ומסתבר שיש להם שפע לבחור מתוכו, ברוך השם.


 

המשך…

Upfronts 2013: רשת ABC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות

VANESSA LENGIESABC במצב בכי רע כבר מספר שנים. את העונה הקודמת היא סיימה שוב במקום הרביעי מקרב כלל הרשתות, וזאת למרות שיש לה כמה סדרות מצליחות בארסנל, בראשן "סקנדל" של שונדה ריימס, שהרייטינג שלה הולך וגואה. גם "האנטומיה של גריי" שלה ממשיכה לתת עבודה, ומבין הקומדיות "משפחה מודרנית" נותרה הצלחה גדולה. מצד שני, מעבר לכך אין לה הצלחות עצומות, יתר הסדרות שלה זוכות לרייטינג סולידי ותו לא. מסתבר שזה לא מספיק כדי לטפס למעלה.

הלוח החדש לא מבצע שינויים גדולים. למעשה, כל הסדרות הוותיקות של הרשת נשארות במקומן, ורק מסביבן משובץ השלל החדש. יוצאת מן הכלל "רוקדים עם כוכבים", שסבלה מצניחת רייטינג בעונות האחרונות וכעת מוותרת על תוכנית התוצאות בימי שלישי ומסתפקת רק ("רק") בשעתיים שבועיות. בולטת בהיעדרה: "פרברי הגיהנום", שצפויה לחזור רק במידסיזן.

מה שכן משתנה, לפחות במקרה של חלק מהסדרות, הוא אופן השידור. כמו ברשת הכבלים-האחות, ABC Family, גם ב-ABC מתכננים לחלק עונות לשתיים, כדי להימנע ממתיחת עונה עם תוכן של ששה חודשים, על פני תשעה. החלק הראשון של העונה יגיע כמובן בסתיו והשני באביב. בין הסדרות שיזכו לטיפול הזה (אם לא יהיו שינויים): "עד עצם היום הזה", "נקמה", "האנטומיה של גריי", "סקנדל" ואולי גם אחרות. אני לגמרי בעד.

אלה הסדרות שאינן עמנו עוד:
666 Park Avenue
גוף ההוכחה
הביץ' מדירה 23
Family Tools
הכל לטובה
How To Live With Your Parents
Last Resort
Malibu Country


לוח NBC | לוח פוקס

סתיו:

יום שני
20:00 רוקדים עם כוכבים
22:00 קאסל

יום שלישי
20:00 Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D.
21:00 The Goldbergs
21:30 Trophy Wife
22:00 Lucky 7

ערב שכל כולו סדרות חדשות, והאחראית על ההשקה שלו היא כמובן Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D. (אלוהים, איזה שם מעצבן), סדרתו החדשה של ג'וס ווידון, שכמובן לא יהיה לו זמן בשבילה ואחרים ינהלו אותה בפועל. מדובר בהימור גדול מצד ABC, שמציבה את הסדרה החדשה הכי מדוברת שלה במשבצת מאוד תחרותית, מול NCIS עצומת הממדים ב-CBS ומול The Voice ב-NBC, והיא עוד אמורה להוביל לשלוש סדרות חדשות אחריה. מאוד מסקרן אותי לראות אם תצליח.

Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D.
טוב, מה עוד נותר לומר. סדרת האקשן החדשה שנוצרה בעקבות ההצלחה העצומה של "הנוקמים" לבית מארוול, שנמצאת כעת תחת כנפי דיסני, כמו רשת ABC עצמה. וכדי לשמור על האחידות בעולם של איירון מן, הענק וחברי מרעיהם, ג'וס ווידון אחראי גם על הסדרה הזו.

המשך…

Upfronts 2013: רשת פוקס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

את העונה הנוכחית מסיימת רשת פוקס עם מכה גדולה: ההתדרדרות הגדולה של "אמריקן איידול", שאחרי שנות מלכות רבות המחישה שגם היא יכולה להיפגע. הרייטינג שלה ירד וירד עד שכבר נוצחה על ידי המתחרות שמולה, והשיא השלילי הגיע כאשר הפסידה לפרק האחרון של "קומיוניטי" זעומת הרייטינג בפלח של גברים בגילאי 18-34, נתח שוק שקשה להגיע אליו. גם "אקס פקטור" לא בדיוק מממשת את התקוות שנתלו בה, כך שעל פוקס למצוא להיט גדול חדש ומהר. כרגע היא עדיין במצב טוב, אבל זה בהחלט לא משהו שניתן לסמוך עליו.

אחד הדברים הבולטים ביותר בלוח החדש של רשת פוקס הוא החלוקה לסתיו וחורף (או "סתיו מאוחר" כפי שפוקס קוראת לזה) והסדרות המתחלפות. קווין ריילי, נשיא חטיבת הבידור של הרשת, אמר במהלך מסיבת העיתונאים שבמסגרתו הציג את הלוח כי הם מתכננים שיבוץ סדרות לאורך כל השנה. כולם אומרים את זה כל הזמן, אבל במקרה של פוקס נראה שזה אכן קורה. "גלי", למשל, צפויה להיות מחולקת לשני חלקים, והשני מביניהם ישודר רק בקיץ 2014. ניסוי מעניין.

בנוסף, גם הם כמו NBC מתכננים מיני סדרות, בהן השבתה מהחיים של "24" לעונה בת 12 פרקים, וכן "אירוע טלוויזיוני" של מ. נייט שאמאלאן, ועוד כאלה שנמצאות בשלבי פיתוח. במקביל היא ממשיכה עם The Following בכיכובו של קווין בייקון ומציגה את הסדרה החדשה Rake עם גרג קיניר – שני שחקנים שהסכימו לתפקידים הללו בתנאי שיישתתפו רק בחלק מהם, מה שמלכתחילה מקצר את העונות. "לא נהיה תחומים ב-22 הפרקים המסורתיים", אמר ריילי, "יהיו תוכניות שירוצו על פני 13, 15, 17 פרקים, אין מספר קסם. תוכניות יעלו וייתנודדו לאורך כל השנה… אני רוצה למחוק את המילה 'מידסיזן' מהלקסיקון. היא גורמת לזה להישמע כאילו אנחנו יכולים להשיק סדרות רק פעמיים בשנה: ספטמבר וינואר".

לפני הלוח, הנה אלה שנותרו מאחור,
הסדרות שבוטלו או הסתיימו:
בן וקייט
קליבלנד
פרינג'
The Mob Doctor
Touch


לוח NBC | לוח ABC

fox sched 2013-14

המשך…

Upfronts 2013: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות

14.5.2013: Jack Gore and Michael J. Fox of 'The Michael J. Fox Show'הפוסט עודכן בסופו עם כל קטעי הווידאו ששוחררו.

עונת סתיו 2012 הייתה מאוד משלה עבור רשת NBC. אחרי שנים של דשדוש פתאום היו להם שני להיטים מתוסרטים: דרמת המד"ב "מהפכה" והקומדיה "תתקדם" בכיכובו של מתיו פרי. מספטמבר בשנה שעברה ועד חופשת החורף הם עשו חיל. ואז, אחרי פגרות ארוכות, ובמקרה של "תתקדם" היעדר המינוף של The Voice לפניה, שתי הסדרות קרסו, ומלבדם גם יתר הלוח של הרשת מלבד ריאליטי השירה הלז. הכאב הגדול ביותר עבור רוברט גרינבלט, נשיא חטיבת הבידור של הרשת, הוא ללא ספק Smash, בבת עינו, שחזרה לעונה שנייה משופצרת אבל גרפה מספרים זעומים עד שהועברה בבושת פנים לימי שבת, וכעת כמובן בוטלה. החורף הקשה הזה שעבר על NBC הוריד אותה לשיא שלילי חדש, המקום החמישי, מתחת ל-Univision דוברת הספרדית.

כל הסדרות של NBC ירדו בעשרות אחוזים, כולל "המשרד", שלמרות זאת נשארה הסדרה הכי נצפית של הרשת, אבל זו הייתה עונתה האחרונה. גם "רוק 30" הסתיימה השנה, והגם שהרייטינג שלה רחוק מלהיות טוב, היא עדיין הייתה נכס יוקרתי עבור הרשת (ובוודאי גם הצליחה בקרב צעירים בעלי הכנסה גבוהה). בסופו של דבר מצאה את עצמה NBC במצב מאוד רעוע בסוף העונה, והתוצאה היא ניסיון לדף חלק ככל הניתן. קרי, מרחץ דמים של ביטולים. אלה כל הסדרות שסיימו את דרכן העונה ב-NBC, אם בביטול ואם בשיבה טובה.

לעולם לא נדע מי אתה באמת, מיסטר קיי

ואלה שמות:
1600 פן
רוק 30
Animal Practice
Deception
Do No Harm
תתקדם 🙁
Guys With Kids
המשרד
סמאש
הנורמלים החדשים
ערים כל הלילה
וויטני
וגם יש את "חניבעל", שגורלה ייוודע רק אחרי ה-Upfronts, אולי אפילו בעוד שבועיים.


לוח פוקס | לוח ABC

העונה הבאה ב-NBC מחולקת מפורשות לסתיו וחורף, כאשר באמצע מצויה אולימיפאדת החורף, שאמורה להוות כלי שיווקי עבור הסדרות של הרשת. הנה לוח השידורים של NBC, כפי שפירסמה הלילה.

NBC-Fall-2013-page-001

המשך…

© עידו ישעיהו